Kiütés: négyet számolt a Honvédre a DVTK

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)
2020.02.29. 16:51
Habár a Honvédnak is megvoltak a lehetőségei, a Diósgyőr jobban futballozott, s megérdemelten nyert (Fotó: Földi Imre)
A 0–0-s első félidő után kijött a különbség: a Diósgyőri VTK idegenben 4–0-ra legyőzte a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 23. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Bp. Honvéd–Diósgyőri VTK 0–4 (0–0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2520 néző. Vezette: Bogár Gergő
Gólszerző: Hasani (46.), Ivanovszki (70.), Molnár G. (79.), Iszlai (84. – 11-esből)
Kiállítva: Batik (73.), Mezgrani (82.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

„Gyerünk, Király!” – kiáltott az egyik sálba burkolózó drukker a megbízott edző, Pisont István felé úgy negyven perccel a kezdés előtt.

A biztatás akár még arra is vonatkozhatott volna, hogy a Honvéddal korábban három bajnoki címet szerző futballista öltsön mezt, húzzon stoplist, aztán irány a kezdőcsapat – bár a kispestiek „legnagyobb királya” már 49 éves, a csapat utóbbi időben mutatott játékát elnézve egészen bizonyosan nem lógott volna ki lefelé a csapatból, sőt…

Mint ismert, a Budapest Honvéd vezetőedzője, Giuseppe Sannino a múlt héten elutazott a koronavírus európai gócpontjának tekintett Észak-Olaszországba, így elővigyázatosságból ezen a héten nem is tarthatott edzést a kispestieknek a Magyar Futball Akadémia edzőközpontjában. Mint ahogyan Alessandro Recenti sem ülhetett a kispadon, ugyanis a másodedző is tett egy rövid kitérőt Olaszországba…

Márkvárt Dávid nem tett semmiféle kitérőt, inkább kicselezte a fél kispesti védelmet, majd passza után Rui Pedro lőtt, de Tomás Tujvel bravúrral védett a 14. percben – ebből is kiolvasható, hogy a diósgyőriek kifejezetten jól kezdték a mérkőzést, a Honvéd kapusa egyáltalán nem unatkozott, igencsak megmozgatták a vendégek (amúgy a fővárosiak is próbálkoztak, de vérszegényebben).

A DVTK a legutóbbi idegenbeli vereségét éppen a Honvéd ellen szenvedte el tavaly november 9-én (0–1 volt az eredmény), azóta három győzelem mellett két döntetlennel büszkélkedhet a csapat. A „pótedző”, Pisont István most olyan vehemensen mutatta a labdarúgóknak, mit is kellene tenniük, hogy majdnem be is szaladt a pályára, és ebből is érezni lehetett, mindkét csapatnak rendkívül fontos a három pont megszerzése.

Még egy perc sem telt el a második félidőből, amikor a Diósgyőr közelebb került a győzelemhez: Florent Hasani kilőtte a jobb alsó sarkot, épp a körülbelül négyszáz diósgyőri szurkoló előtt. Felpörgött a meccs, mert kicsivel később Amadou Moutari egyenlíthetett volna, de hét méterről az üres kaput sem találta el, érthetetlen módon jócskán a kapu fölé lőtte a labdát, majd néhány másodperccel később Nagy Gergő a kapufát találta el. S ahogy az ilyenkor történni szokott, a másik csapat duplázza meg előnyét: Mirko Ivanovszki szerzett gólt, míg a kispesti problémák sokasodtak, ugyanis Batik Bence megkapta második sárga lapját.

A végső döfést a már-már csodacserének számító Molnár Gábor pályára küldése adta meg: a csatár gólt szerzett, majd a már összeomló kispesti védelem újabb zavara után Iszlai Bence tizenegyesből talált be. A DVTK az akaratosabb, tudatosabb futballjának köszönhetően megérdemelten nyert, immár hat idegenbeli bajnoki óta veretlen, s ami ennek a meccsnek a lényege: a kiütéses, KO-val felérő győzelemmel megelőzte a Honvédot a tabellán.