MK: nem hibáztak az NB I-esek, Honvéd-gólzápor – az összes eredmény

2019.09.21. 21:14
A labdarúgó Magyar Kupa első főtáblás fordulójában szombat 15 órától nyolc NB I-es csapat lépett pályára, és mindegyik tovább is jutott. A legnagyobb különbségű győzelmet közülük az NB III-as Dunaharasztit 7–1-re legyőző Budapest Honvéd és a Hévízen 6–0-ra nyerő Mezőkövesd aratta.

Nagy csatában jutott tovább a DVTK (Fotó: Micheller Szilvia)

Az NB I-es csapatok közül a DVTK-nak kellett a leginkább megküzdenie a továbbjutásért a Magyar Kupa főtáblájának 1. fordulójában. Az NB III-as Érd elleni mérkőzésen a több ziccert is kihagyó borsodiak egyetlen gólját Florent Hasani szerezte Mirko Ivanovszki labdaszerzése és kiugratása után a 72. percben.

A Dunaharasztiban 7–1-re nyerő Honvédban megszerezte első góljait tétmeccsen a nyáron szerződtetett ukrán Vladiszlav Kulacs, aki kétszer is betalált. A Honvédhoz hasonlóan hatgólos különbséggel nyert Hévízen a Mezőkövesd is, az ugyancsak nyári szerzemény Sajbán Máté három gólt szerzett.

A DVSC a nigériai Tunde Adeniji három góljával verte meg 3–0-ra a Sárvárt, a Bonyhádon 5–0-ra nyerő Puskás Akadémiában pedig Gyurcsó Ádám szerzett három gólt. A Paks Putnokon nyert 5–0-ra, tétmeccsen először szerzett gólt új csapatában Balogh Balázs. A középpályás korábbi klubja, az Újpest pedig két nigériai légiós, Nwobodo Obinna és Vincent Onovo egy-egy találatával verte meg 2–0-ra a Hatvant. A Kaposvár 4–0-ra nyert Soltvadkerten.

A megyei bajnokságban szereplő Szegedi VSE 4–0-ra győzött az NB III-as Bicskei TC ellen, amely csak három cserejátékost nevezett a mérkőzésre. A Tiszaújváros úgy nyert 8–0-ra Villányban, hogy Nagy Dávid Zsolt hat gólt szerzett. A III. Kerületben két korábbi válogatott játékos is betalált a bogácsi 5–0-s siker alkalmával, Czvitkovics Péter és a kétszer is eredményes Rajczi Péter. A nap legnagyobb meglepetését a megyei I. osztályú SBTC szolgáltatta: a salgótarjániak az NB II-es Szolnok ellen 2–2-t követően drámai tizenegyespárbajban győztek 15–14-re. A játéknap utolsó meccsén az NB III-as Debreceni EAC – hosszabbítás után – meglepetésre kiejtette az NB II-es Csákvárt.

Az újpestiek nigériai légiósaik góljaival győztek (Fotó: Meder István)

MAGYAR KUPA
6. FORDULÓ (FŐTÁBLA, 1. FORDULÓ)

AZ NB I-ES CSAPATOK MÉRKŐZÉSEINEK JEGYZŐKÖNYVEI

DUNAHARASZTI MTK (NB III)–BP. HONVÉD 1–7 (0–5)
Dunaharaszti, 900
néző. Vezette: Juhász Dávid (Szalai Dániel, Imrő János)
DUNAHARASZTI:
Scheilinger – Bíró T., Gancsal, Torkos, Sundas – Kovács G., Rétsági – Fekete O. (Mészáros D., 77.), Mendebaba, Varga T. (Kántor, 77.) – Nicsenko (Fekete M. 72.). Edző: Króner Péter
HONVÉD:
Tujvel – Batik, Kamber, Kálnoki-Kis – Kovács N. (Aliji, 58.), Nagy G., Banó-Szabó (Ben-Hatira, 62.), Kukoc (Uzoma, 75.) – Vadócz – Kulacs, Cipf. Vezetőedző: Giuseppe Sannino
Gólszerző: Batik (0–1) a 4., Cipf (0–2) a 13., Kukoc (0–3) a 21., Banó-Szabó (0–4) a 34., Kálnoki-Kis (0–5) a 44., Mendebaba (1–5) az 57., Kulacs (1–6) a 76., Kulacs (1–7) a 93. percben
Króner Péter:
– Próbáltunk futballozni, de az első félidőben kijött a kétosztálynyi különbség. Szünet után stabilabbak voltunk, ez a játékrész mindenképpen elfogadható.
Giuseppe Sannino:
– Nagyon elégedett voltam az első félidőben nyújtott teljesítménnyel, de szünet után kicsit gyengébben játszottunk. Büszke vagyok játékosaimra, mert komolyan vették a kupamérkőzést, de már a következő kihívásra készülünk.

ÉRDI VSE (NB III)–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–0)
Érd, 500
néző. Vezette: Horváth Tibor (Huszár Balázs, Tinnyei Zsolt)
ÉRD:
Kertész – Pál Sz., Bozsoki, Csiszár Z., Németh G. – Koós (Pintér N., 83.), Kónya B. – Gera D., Melczer, Kollega – Mojzer (Kalmár D., 76.). Edző: Limperger Zsolt
DIÓSGYŐR:
Danilovics – Polgár, Brkovics, Karan, Tamás M. – Márkvárt, Iszlai – Sesztakov (Ivanovszki, 66.), Rui Pedro (Szabó B., 76.), Prosser – Hasani (Zsolnai R., 83.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző:
Hasani (0–1) a 72. percben
Limperger Zsolt:
– Egy NB I-es csapat ellen nem fér bele olyan óriási hiba, mint amelyet elkövettünk. Próbáltunk futballozni, nem adtuk fel a kapott gól után sem.
Feczkó Tamás:
– Nagyon jól védekező csapatot győztünk le. Gyorsabban is eldönthettük volna a mérkőzést, vagyis ziccereinket a jövőben hatékonyabban kell kihasználnunk.

SÁRVÁR FC (NB III)–DEBRECENI VSC 0–3 (0–1)
Sárvár, 700
néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Rigó Martin)
SÁRVÁR: Horváth B. – Tratnyek, Pados, Kertai, Keresztes – Németh E., Schimmer – Kovács B. (Mester, 57.), Skriba, Horváth D. (Pető B., 71.) – Rajzinger (Faggyas, 60.). Edző: Bojan Lazics
DEBRECEN: Kosicky – Bényei, Kinyik, Barna Sz., Ferenczi J. – Csősz, Haris – Szécsi M., Adeniji (Tőzsér, 77.), Varga K. (Effa, 70.) – Trujics (Pintér Á., 60.). Vezetőedző: Herczeg András
Gólszerző: Adeniji (0–1) a 19., Adeniji (0–2) a 49., Adeniji (0–3) a 61. a percben

Bojan Lazics: – Jó mérkőzést játszottunk egy jó ellenfél ellen. Dicséret illeti labdarúgóimat, akik erőnlétben egyenrangú partnerei voltak a Lokinak.
Herczeg András: – Játékos futballal vertünk meg egy jól és fegyelmezetten védekező csapatot.

BONYHÁD VLC (Tolna megyei I.)–PUSKÁS AKADÉMIA 0–5 (0–3)
Bonyhád, 600 néző. Vezette: Somogyi Sára (Garai Péter, Legeza László)
BONYHÁD: Szabó Sz. (Siklósi B., 75.) – Szász D., Völgyi P., Máté R. (Móricz G., 77.), Szlama, Hambuch (Kaufmann, a szünetben) – Wirth, Pap R., Ágics, Preininger – Csigi Á. Edző: Köllő Roland
PUSKÁS: Tóth B. – Szolnoki (Huszti A., a szünetben), Hegedűs J., Van Nieff, Spandler – Kiss T., Vlasko, Fülöp L. (Radics, 56.), László N. – Mebrahtu, Gyurcsó (Tamás N., a szünetben). Vezetőedző: Hornyák Zsolt
Gólszerző: Gyurcsó (0–1) a 2., Gyurcsó (11-esből, 0–2) a 37., Gyurcsó (0–3) a 40., Tamás N. (0–4) a 87., Mebrahtu (0–5) a 92. percben
Köllő Roland: – A korán kapott gól alapjaiban meghatározta a mérkőzés kimenetelét. Elégedett vagyok, mert jó felfogásban futballoztunk, voltak helyzeteink, és olykor támadtunk is. Jövőre szeretnénk egy újabb NB I-es csapatot Bonyhádra hozni.
Hornyák Zsolt: – Örülök, hogy a csapat komolyan vette a mérkőzést, az eredménnyel is elégedett vagyok. Ez is egy út a nemzetközi kupaszereplés felé, szeretnénk a lehető legtovább menetelni a sorozatban.

PUTNOK FC (NB III)–PAKSI FC 0–5 (0–4)
Putnok,
Várady Béla Sportközpont, 400 néző. Vezette: Németh Ádám (Máyer Gábor, Bőhm Ármin)
PUTNOK:
Pomozi – Nyisalovits, Mahalek, Arday, Nemes (Sándor B., a szünetben) – Tóth Sz. (Kismarton, 58.), Nyitrai, Fazekas M., Zimányi – Katona B. (Szilágyi Sz., 71.), Galambosi. Edző: Kriston István
PAKS:
Rácz G. – Osváth, Poór, Fejes A. (Lenzsér, a szünetben), Szabó J. – Papp K., Windecker, Balogh B., Remili (Kecskés T., 67.) – Hahn, Könyves (Fejős, 56.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző:
Hahn (11-esből, 0–1) a 17., Hahn (0–2) a 21., Poór (0–3) a 26., Balogh B. (0–4) a 30., Poór (0–5) a 86. percben
Kriston István:
– A Paks megérdemelten harcolta ki a továbbjutást, minden csapatrészben fölénk kerekedett, és már az első félidőben eldöntötte a továbbjutást.
Tomiszlav Szivics:
– Csapatom jó teljesítményt nyújtott, és megérdemeltük a magabiztos továbbjutást. Természetes, hogy megmutatkozott a kétosztálynyi különbség, de mindvégig komolyan vettük a mérkőzést.

HÉVÍZ SK (NB III)–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 0–6 (0–6)
Hévíz, 300
néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Perák András)
HÉVÍZ: Czirjék – Kiss B., Giber, Nedelkó, Tóth G. – Németh Á. (Németh E., a szünetben) – Bontó, Horváth L. (Török M., 72.), Horváth M. (Szi Péter, 68.), Horváth D. – Kobra. Vezetőedző: Damina László
MEZŐKÖVESD: Dombó – Pekár, Neszterov (Vajda S., a szünetben), Karnyicki, Vadnai – Molnár G., Nagy D., Bertus, Kancavi – Takács T. (Zivzivadze, 63.), Sajbán Máté (Berecz, 63.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Bertus (0–1) a 6., Sajbán Máté (0–2) a 10., Neszterov (0–3) a 25., Sajbán Máté (0–4) a 26., Sajbán Máté (0–5) a 30., Takács T. (0–6) a 34. percben
Damina László: – Játékosaim testközelből tapasztalhatták meg, mit jelent a magyar futball legmagasabb szintjén szereplő csapat ellen futballozni. A Mezőkövesd az egyik legjobb formában lévő csapat, de láttam pozitívumokat csapatomtól is. Elégedett vagyok a csapatommal.
Kuttor Attila: – Mentálisan nagyon jól álltunk a mérkőzéshez, ennek köszönhetően szereztünk hat gólt. Ezúttal nem a taktika, hanem a hozzáállás volt a lényeg, végig koncentráltan futballoztunk.

SOLTVADKERTI TE (Bács-Kiskun megyei I.)–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 0–4 (0–3)
Soltvadkert, 350 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Illés Tamás, Schweighardt Dániel)
SOLTVADKERT: Frittmann – Frei, Rózsa B., Dobosi, Nagy Sz. – Márki, Szalai Á., Molnár E. (Szamosi P., 67.), Radics – Szabó Sz. (Font, 59.) – Tóth Á. (Soproni, 74.). Edző: Holczimmer Tamás
KAPOSVÁR: Slakta – Vachtler, Nagy T., Szabó A. (Jakimiv, a szünetben), Fodor M. – Nagy J. (Nagy K., a szünetben), Szakály A. – Nagy R. (Borbély Á., 67.), Beliczky, Poplatnik – Balázs Zs. Vezetőedző: Disztl László
Gólszerző: Balázs Zs. (0–1) a 14., Vachtler (0–2) a 26., Nagy R. (0–3) a 28., Nagy K. (0–4) a 75. percben
Holczimmer Tamás: – Büszke vagyok a játékosaimra, mert erőnlétben felvették a versenyt NB I-es ellenfelünkkel. A szépítés nem sikerült, de a hozzáállásra lehet építenünk megyei szinten. Jövőre is szeretnénk egy élvonalbeli csapatot vendégül látni.
Disztl László: – Nagy előnyt szereztünk az első félidőben, de utána kényelmesebben futballoztunk, s ez nem tetszett. Nagyobb koncentrációval így is több gólt szerezhettünk volna.

FC HATVAN (NB III)–ÚJPEST FC 0–2 (0–1)
Hatvan, 900 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Hofbauer Roland)
HATVAN: Tajti B. – Zagijev, Katona R., Gál M. Karácsony – Bárkányi, Mundi Z. – Szabó D. (Czibolya, a szünetben), Kitl K., Fellner (Fék, 58.) – Torda (Makszim, 73.). Edző: Török László
ÚJPEST: Banai – Pauljevics, Heris, Risztevszki, Burekovic – Szankovics – Nwobodo, Szakály P. (Zsótér, 73.), Onovo, Simon K. (Koszta, 60.) – Feczesin (Bjarnason, 73.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Onovo (0–1) a 27., Nwobodo (0–2) az 54. percben

Török László: – Küzdelmes mérkőzés volt, s bár fokozatos védekezésre kényszerültünk, a jövőben ebből még meríthetünk. A szorosabb eredmény ellenére a bravúr nem volt benne a játékunkban, de örülök, hogy nem szenvedtünk nagy különbségű vereséget.
Nebojsa Vignjevics: – Megfelelő teszt volt számunkra a következő bajnokira, mert a hatvaniak mindent kiadtak magukból. Örülök a győzelemnek, több góllal is nyerhettünk volna.

KORÁBBAN
EGER SE (NB III)–MOL FEHÉRVÁR FC 2–4 (1–0)
Eger, 1000 néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Gavalla-Kulcsár Judit)
EGER: Nacsa – Debreceni, Valkay, Gajda, Lőrincz – Farkas K. (Árvai, 56.), Antal Zs. (Benke, 70.), Kis G. (Kovács D., 90.), Vitelki B., Vajda Á. – Pataki V. Edző: Sütő Szilárd
FEHÉRVÁR: Kovácsik – Nego, Musliu, Rus, Stopira – Milanov, Nikolov, Pantics (Kovács I., 66.), Petrjak (Halmai, 89.) – A. Hodzic (Pátkai, 60.), Futács. Megbízott edző: Szalai Tamás
Gólszerző: Pataki (1–0) a 42., A. Hodzic (1–1) a 47., Futács (1–2) az 52., Nikolov (1–3) a 77., Árvai (2–3) a 81., Nikolov (2–4) a 89. percben
Sütő Szilárd:
– Az volt a célunk, hogy a közönségtől olyan dicséretet kapjunk, amilyet a mérkőzés után kaptunk. Az eurómilliókat érő játékosokkal felálló Fehérvár dolgát is megnehezítettük, szereztünk két gólt, és az első félidőben nem kaptunk. Összességében a nézők reakciója mindent elárul.
Szalai Tamás: – Alacsonyabb osztályú csapat ellen mindig nehéz kupameccset játszani, mert az ellenfél kettőzött erővel akar bizonyítani. Az Eger jól megszervezte a védekezését, s mivel helyzeteink kimaradtak, törvényszerű volt, hogy kontrából gólt kapunk. Szünetben rendeztük a sorokat, gyorsan fordítottunk, a második félidei játékunkkal már elégedett vagyok.