MK: elődöntőben a Balmaz és a Puskás Akadémia is

2018.04.04. 19:53
A Balmazújvárossal és a Puskás Akadémiával vált teljessé a Magyar Kupa elődöntőjének mezőnye.
Henty (kékben) lőtte a PAFC harmadik gólját – a galéria megnyitásához kattintson a képre! (Fotó: Földi Imre)

Kettős győzelemmel került a Magyar Kupa elődöntőjébe a Balmazújváros, miután a hazai pályán aratott 5–0-ás siker után Békéscsabán is nyerni tudott az élvonalbeli brigád. 2–1-re győzött Horváth Ferenc csapata – ráadásul a másodosztályúak a 38. perctől fogva emberhátrányban játszottak.

A Puskás Akadémia fordítani tudott: az első meccsen, Felcsúton még a DVTK tudott 1–0-ra győzni, a visszavágón viszont Antonio Perosevic, Josip Knezevic és Ezekiel Henty találataival 3–0-ra diadalmaskodott, így bejutott a legjobb négy közé.

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
DIÓSGYŐRI VTK–PUSKÁS AKADÉMIA 0–3 (0–1)
Mezőkövesd,
1750 néző. Vezette: Farkas Ádám (Szert Balázs, Szécsényi István)
DVTK: Antal – Nagy T. (Bacsa, 54.), Lipták, Brkovics, Tamás M. – Sesztakov (Óvári, 82.), Hasani, Busai (Vela, 69.), Ugrai – Joannidisz, Szarka. Szakmai igazgató: Bódog Tamás
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedüs L. – Poór, Hegedűs J., Spandler, Trajkovski – Zsidai, Balogh B. – Molnár G., Knezevic (U. Diallo, 84.), Perosevic (Radó, 88.) – Henty (Prosser, 87.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Perosevic (0–1) a 40., Knezevic (0–2) a 49., Henty (0–3) a 85. percben
Bódog Tamás:
– Ilyen mérkőzés után felesleges bármit is mondani, tény viszont, hogy szégyellhetjük magunkat. Közösen követtük el a hibákat, de magamra vállalom a vereséget, mert én választottam ezt a taktikát. Fölösleges az önemésztés, ezek után ugyanis egy jó sorozatot kell csinálnunk, mert ha nem sikerül, akkor az egész évünk megy a kukába. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű, voltak lehetőségeink, hogy hozzuk a mérkőzést, de ezúttal semmi sem sikerült.
Pintér Attila: – Igazi kupahangulat uralkodott a pályán és a nézőtéren is. Az első mérkőzés után is mondtam, hogy még nem dőlt el a továbbjutás, és mindent elkövetünk a fordításért. Sikerült ellenfelünk fölé kerekedni, akaratban és játékban is jobbnak bizonyultunk, teljesen megérdemelt a továbbjutásunk.
Az első mérkőzés végeredménye: 1–0 a DVTK javára.
Továbbjutott: a Puskás Akadémia 3–1-es összesítéssel.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BALMAZÚJVÁROS 1–2 (0–1)
Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Bogár Gergő (Varga Gábor, Baghy Csaba)
BÉKÉSCSABA: Máthé – Kiss L., Szélpál N., Babinyecz – Nagy S. (Lustyik, 55.), Király P., Tóth D. (Kálmán, 73.), Gyurján – Gránicz, Viczián, Birtalan B. (Hursán, 55.). Vezetőedző: Boér Gábor
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi G. – Habovda, Rus, Tamás L. (Jagodics B., 57.), Schmid Á. – Vajda S. (Harsányi Z., a szünetben), Haris, Kónya M. (Majszuradze, 73.), Sindagoridze – Batarelo, Andrics. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Sindagoridze (0–1) a 40., Király P. (11-esből, 1–1) a 74., Harsányi Z. (1–2) a 80. percben
Kiállítva: Gránicz (második sárga lap után) a 39. percben
Boér Gábor:
– Jól játszottunk, a játékosok hozzáállása is jó volt, a kiállítás után a második félidőben is mi irányítottunk. Igazságtalan időnként a futball, főleg, ha igazságtalanná teszik. A két mérkőzés alapján megérdemelten jutott tovább a Balmazújváros.
Horváth Ferenc: – Hosszú utazás után érkeztünk Békéscsabára, ez meg is látszott az első húsz percben. Ám ezt követően kézben tartottuk a mérkőzést, és jól is játszott a csapat.
Az első mérkőzés végeredménye: 5–0 a Balmazújváros javára
Továbbjutott: a Balmazújváros 7–1-es összesítéssel.