Harmadszor már nem lett 0–0: a Honvéd jutott az elődöntőbe

BORBOLA BENCE (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)
2020.03.11. 17:52
A gól nélküli első mérkőzés után a Budapest Honvéd 2–0-ra legyőzte a Paksi FC-t a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így 2–0-s összesítéssel az elődöntőbe jutott.
A Honvéd jutott be az elődöntőbe (Fotó: Dömötör Csaba)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A Honvéd jutott be az elődöntőbe (Fotó: Dömötör Csaba) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Budapest Honvéd–Paksi FC 2–0 (1–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 880 néző. Vezette: Karakó
BP. HONVÉD: Lefkovits – Mezgrani, Batik, Kamber, Lovric, Kukoc (Uzoma, 82.) – Nagy G., Kesztyűs (Aliji, 70.), Gazdag – Lanzafame, Moutari (Ugrai, 84.). Vezetőedző: Giuseppe Sannino
PAKSI FC: Holczer – Bor, Poór (Könyves, 64.), Gévay, Szélpál – Bertus (Balogh B., 69.), Szakály D. (Báló, 77.), Windecker, Osváth – Sajbán M., Hahn. Vezetőedző: Osztermájer Gábor
Gólszerző:
Gazdag (45.), Kamber (78.)
Továbbjutott:
a Honvéd, 2–0-s összesítéssel

A meccs előtt a főbejáratnál Pásztor József, a békéscsabaiak korábbi legendás játékosa, és Őze Tibor pacsiztak – a lábaikat összeérintve... A két tréner inkább csak poénból köszöntötte így egymást a szegedi Szent Gellért Fórumnál, de látszott, a koronavírus csak belopózott a futballban élő emberek hétköznapjaiba. A kispestiek olasz vezetőedzője, Giuseppe Sannino talpig feketében járt-kelt az öltözőfolyosókon, a drukkereket pedig értesíteni kellett az egyesületek hivatalos honlapjain: a Magyar Kupa szerda esti visszavágóját még nézők előtt rendezik meg. A hatályba lépő intézkedések miatt aztán ki tudja, de lehet, egy ideig a szerdai kupacsaták voltak az utolsó, szurkolók előtt lejátszott mérkőzések.

A két csapat nemcsak ezért, hanem a tét nagysága miatt is alaposan bekezdett. A Honvéd mindenképpen szeretne ott lenni a fináléban, a piros-feketék érezhetően aktívabban kezdtek, s ha Batik Bence közelről pontosabban céloz, már a kilencedik percben megszerezhették volna a vezetést. A gól azonban csupán a szünet előtti pillanatokban jött össze, a játékosok a középkezdést követően azonnal pihenőre vonultak. A Honvéd kifejezetten szép akció végén szerezte meg a vezető találatot, a támadásból Amadou Moutari, Mohamed Mezgrani, Davide Lanzafame is kivette a részét, az összjáték végén Gazdag Dániel pedig úgy lőtte ki a bal alsót, hogy a labda a kapufa tövéről vánszorgott a gólvonal mögé.

Osztermájer Gábor, a paksiak vezetőedzője a fordulás után megvárta, hogyan alakul a találkozó forgatókönyve, majd a 64. percben úgy döntött, kockáztat, és a védő Poór Patrik helyére a támadó Könyves Norbertet küldte be, majd jött Balogh Balázs is. Ezzel szerkezetet is váltottak a vendégek, és a játék szép fokozatosan áttevődött a kispestiek térfelére. Egy paksi gól a továbbjutást jelentette volna, hiszen a 0–0-s első felvonás után az idegenben szerzett gól elődöntőt ért volna. Ment is előre becsülettel a zöld-fehér alakulat, és kevésen múlott, hogy bevegye a súlyos térdsérülése után visszatérő Levkovits Robi kapuját. Könyves közeli kanalazása már a kapuson is túljutott, ám Ivan Lovric a gólvonalról kifejelte a labdát, a mentőmozdulat finoman fogalmazva is kellett a kispestieknek.

Lendületben volt ekkor a Paks, érezte ezt a Honvédot Szegedre is elkísérő kétszáz fős kemény magja, egyébként is végig énekelték, szurkolták a mérkőzést, ám ezekben a percekben még rátettek egy lapáttal. Megérte a hangerőt megemelni, két percre rá ugyanis jött Djordje Kamber, és a „régi motoros” bebiztosította, a Magyar Kupa elődöntőjébe fejelte a Honvédot. Hogy milyen sokat jelentett ez a találat a kispestieknek és a több mint tíz éve Magyarországon légióskodó futballistának, jól mutatta, örömében cigánykereket vetett – a tornamutatvány tízes skálán legfeljebb ötöst ért... A gól azonban annál szebb volt, és ami a Honvéd számára a lényeg volt, a piros-feketék ott vannak a Magyar Kupában a legjobb négy együttes között. A paksiak pedig mostantól pedig végképp a bajnokságra fókuszálhatnak. 2–0

Mol Fehérvár FC–Mezőkövesd

90+3. perc: ITT A VÉGE! A HONVÉD JUTOTT TOVÁBB AZ ELŐDÖNTŐBE!

90+1. perc:
három perc lesz a ráadás.

89. perc:
Báló és Kamber is kap egy-egy sárga lapot.

86. perc:
Sajbán fejel még egyet, de Lefkovits magabiztosan hárít.

85. perc:
Nagy Gergő kap lerántásért sárga lapot.

84. perc:
Moutarit Ugrai váltja a hajrára.

82. perc:
Kukocnak ennyi volt a mai mérkőzés, Uzoma váltja.

80. perc:
Gévay kap sárga lapot.

78. perc: KAMBER FEJEL, OTT AZ ÚJABB GÓL! Remek beívelés után teljesen egyedül érkezik a csapatkapitány, tovább is csúsztatja a labdát a tehetetlen Holczer kapujába! 2–0, eldőlt?

77. perc:
a harmadik paksi csere is megtörténik, Szakály helyére Báló érkezik.

74. perc:
Bor Dávid késik el a szereléssel, ő is besárgul.

72. perc: ÓRIÁSI MENTÉS!
Feljebb lép a Paks, balról érkezik a beadás, és Könyves lő is, miközben Lefkovits elhagyja a kapuját – Lovricnak kellett mentenie a gólvonalról!

70. perc:
a Honvéd is elkezdi a cseréket, Kesztyűs helyére Aliji jön a folytatásra.

69. perc:
újabb paksi változtatás, Bertus helyére Balogh Balázs érkezik.

68. perc:
Moutari ugratná ki társát egy remek indítással, de a védelem még időben kapcsol paksi részről.

66. perc:
Lanzafame íveli a kapu elé a kispesti szabadrúgást, de Holczer kiüti, ráadásul les miatt egyébként is a Paks jöhet.

64. perc:
az első csere, mégpedig a Paksnál – Könyves jön Poór helyére.

61. perc: ezt meg Holczer ússza meg!
A felívelt labdáért vívott csata közben Lanzafaméval ütközik, így Moutarihoz kerül a labda, ő azonban nem lő egyből, cselezgetés után Gazdagnak passzol, ő pedig buktatja védőjét.

59. perc:
Osváth buktatja Kesztyűst a paksi térfélen, a Honvéd jöhet szabadrúgással.

58. perc:
Lanzafame próbálkozik egy hosszú indítással, de Holczer kezében köt ki a labda.

57. perc: ezt megússza Lefkovits!
Hosszúnak tűnő indításra fut ki a kapus, belerúgja a paksi csatárba, ám szerencséjére a kapu mellé gurul a labda.

54. perc:
Kamber kerül a földre saját tizenhatosán belül, szabadrúgás kifelé.

53. perc:
Lovric kap sárga lapot egy túlságosan merész becsúszásért.

51. perc:
Lanzafame lesen várja a felívelt labdát.

50. perc:
Moutari kapja a mérkőzés első sárga lapját.

49. perc: 880 néző tekinti meg a mérkőzést Szegeden.

48. perc: LEFKOVITS VÉD!
Sajbán lövését kell hárítania a Honvéd kapusának!

46. perc:
csere nem történt a szünetben.

46. perc: FOLYTATJUK A MÁSODIK FÉLIDŐVEL!

45. perc: VÉGE IS AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc: VEZET A HONVÉD, GAZDAG TALÁLT BE! Moutari és Mezgrani közös erővel veszi el a labdát Bertustól, majd Lanzafame teszi tovább a labdát Gazdagnak, aki a kapott labdát középről, 12 méterről, ballal a bal alsóba rúgja. A kapufa is segít kicsit – 1–0!

42. perc:
remek beívelés balról Kesztyűstől, ám Holczer leszedi ezt a labdát is – Mezgrani volt a címzett.

39. perc:
Lanzafame szánja el magát lövésre úgy 25 méterről, de kissé balról, jobbal leadott kísérlete gyenge és pontatlan is.

36. perc:
Kukoc cselezget a sarokban, ám egyszerre két paksi játékoson már nem tudja áthámozni magát.

34. perc:
felívelt Honvéd-szabadrúgás. de Holczer ezt könnyedén lehúzza.

31. perc:
Gévay borítja fel Lanzafamét a Honvéd térfelén, ezért is jár a szabadrúgás.

30. perc:
kőkemény ütközés Batik és egy paksi játékos között, elkél az ápolás, de szerencsére tudják folytatni.

29. perc:
Mezgrani esik nagyot a paksi tizenhatos oldalvonalánál, tizenegyes nincs.

26. perc:
szöglettel felérő paksi szabadrúgás balról, de a labda érintés nélkül kipattog a pályáról a túloldalon.

25. perc: JÓ LÖVÉS!
Moutari passza után Gazdag próbálkozik életerős kísérlettel távolról, nem találja el a bal sarkot!

23. perc:
indul a Honvéd-kontra, de Moutari sarkáról visszafelé pattan a labda.

22. perc:
Lanzafame szabadrúgása után Batik marad a földön, de kisvártatva fel is áll, tudja folytatni.

20. perc:
szép paksi labdakihozatal után egy lövés jobbról Szakálytól, Lefkovitsnak kell védenie!

17. perc:
paksi szabadrúgás a Honvéd térfelén, de Bertus beadása után nincs kapura lövés.

14. perc:
a harmadik „hazai” játékos, Nagy Gergő is a földön. A változatosság kedvéért a felezővonalnál, de ezúttal a bal oldalon.

12. perc:
ezúttal Gévay fogja vissza Lanzafamét a felezővonalnál, szintén szabadrúgás.

10. perc:
Bertus lép oda túl keményen a felezővonalnál, szabadrúgás.

9. perc: ÓRIÁSI SANSZ MARAD KI!
A jobbról Mezgrani által felívelt labdát Batiknak fejeli le Lovric, az érkező védő azonban jobbal, kb. 6 méterről a kapu fölé lő!

8. perc:
Gazdag indít egyet a jobbon, végül szögletet rúghat a Honvéd.

6. perc:
Mezgrani kerül a földre.

3. perc:
remek összjátékkal törne előre a balon a Paks, Batik lép közbe, de pályán kívülre pattan róla a labda.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A találkozó hamarosan kezdődik!

A mérkőzést Karakó Ferenc vezeti, Albert István és Csatári Tibor a két asszisztens.

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, a koronavírus-járvány miatt betiltották a 100 főnél nagyobb beltéri és 500 főnél nagyobb kültéri sporteseményeket, de a mai találkozókat még nézők előtt rendezhetik meg.

A Honvéd és a Paks egy héten belül harmadszor találkozik. A tolnaiak és a kispestiek a legutóbbi két mérkőzésen, szerdán a Magyar Kupa-negyeddöntő első felvonásán, valamint a szombati bajnokin egyaránt gól nélküli döntetlent játszottak.

„Nem lehet más célunk, mint a győzelem – mondta lapunknak Nagy Gergő, a Honvéd 27 esztendős középpályása. – A nulla nullás eredmény idegenben nem annyira jó, hiszen ha a paksiak eredményesek lesznek, nekünk már két gólt kell szereznünk. Nyilván ikszre nem játszhatunk, s nem is akarunk. Ellenfelünk gyengébben szerepel a bajnokságban, harcol a kiesés ellen, így mentálisan nincs csúcsformában, de nem szabad hagynunk, hogy ez elaltasson minket. Sajnos mi sem futballozunk úgy, ahogy szeretnénk, mert bár a védekezésünk rendben van, a támadójátékunk akadozik. Néhány lehetőséget azért kialakítunk, de nem élünk velük, így az utóbbi három meccsen nem szereztünk gólt. De hiszek benne, hogy szerdán végre változik a helyzet, átszakad a gát, gólokat szerzünk és nyerünk.”

Mivel a Honvéd ideiglenes albérletében, a Hidegkuti-stadionban az MTK játszik a Doroggal MK-mérkőzést, a kispestieknek új helyszínt kellett keresniük. Szóba került a Vasas pályája, de a felek nem egyeztek meg, így a Honvéd vidékre, Szegedre kényszerült. A mérkőzést a Szent Gellért Fórumban rendezik 18 órától.

„Biztosan furcsa lesz Szegeden futballozni, új helyszínen, de mivel jó körülmények várnak, ez nem jelenthet gondot. Tavaly a döntőig jutottunk, de kikaptunk a fehérváriaktól, idén javítani akarunk.”

Kérdés, hogy nyár után miképp alakul Nagy Gergő jövője, a szerződése ugyanis lejár. Tizenhárom (!) év után hagyhatja el Kispestet, de az is előfordulhat, hogy egyezségre jut a klubbal. Nagy Gergő jövője tehát kérdőjeles. Az azonban biztos, hogy a kispestiek olasz másodedzőjével, Alessandro Recentivel családi okok miatt, saját kérésére szerződést bontott a Honvéd, Giuseppe Sannino viszont ismét a csapat mellett lehet.

„Ismerjük egymás taktikáját, a játékosok mozgásait, erősségeit, gyenge pontjait, a harmadik mérkőzésen azonban ezeket el kell felejteni, és tiszta lappal kell indulni – mondta lapunknak Balogh Balázs, a paksiak Magyar Kupa-győztes labdarúgója. – Úgy kell pályára lépnünk, mintha kupadöntőt játszanánk. Kellő alázattal, szorgalommal készültünk erre a mérkőzésre is. Az idényünk nem úgy alakult, ahogy terveztük, van mit tennünk, hogy javítsunk a szereplésünkön. A párharc első mérkőzésén minden a terv szerint alakult, nem kaptunk gólt hazai pályán. Noha az ötvédős kispesti hátvédsor meglehetősen stabil teljesítményt nyújt, a szegedi visszavágóra úgy utazunk, hogy szeretnénk gólt, gólokat szerezni. Sokkal többet tud a csapatunk annál, mint ahol a bajnokságban pillanatnyilag állunk, a kupaporond pedig kiváló terep, hogy ezt bizonyítsuk.”