MK: a Kaposvári Rákóczi kiejtette a címvédő Újpestet

2018.12.05. 19:49
A másodosztályú Kaposvár hazai pályán a 91. percben született góllal legyőzte az Újpestet a Magyar Kupa 8. fordulójában.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, kevés lehetőséggel, kaput eltaláló lövés nélkül. A második játékrészre az Újpest felpörgette a tempót, és tizenhatosa elé szorította a Rákóczit, gólt szerezni azonban nem tudott. A Kaposvár kontrákból próbálkozott.

A 81. percben Novothny Soma fejelt a hazai kapufára, ezzel a címvédő centikre járt a góltól és a továbbjutástól, ehelyett azonban a zöld-fehérek örülhettek a végén. A 91. percben Fodor Marcell lőtt újabb kapufát – ezúttal az Újpestnél rezgett a léc és nemcsak a léc! A kipattanót követően ugyanis érkezett Borbély Ákos, aki közvetlen közelről a hálóba fejelte a Rákóczi továbbjutást érő találatát (1–0).