Kiesett a címvédő Újpest, ötöt kapott a DVTK, NB III-as volt az MTK végzete

2018.12.05. 13:53
Fejős Ádám két diósgyőri játékos gyűrűjében (Fotó: MTI/Bodnár Boglárka)
A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőbe jutásért vívott nyolcadik fordulójában az NB II-es Kaposvár 1–0-ra legyőzte és kiejtette a címvédő Újpestet. A szintén másodosztályú Budaörs Tatabányán 5–3-ra megverte az utolsó percekben két gólt szerző DVTK-t. Volt még ennél is nagyobb meglepetés szerdán, az NB III-as Ajka 2–1-re győzött az MTK ellen. A Siófok ugyanakkor csak közel járt a bravúrhoz, mert tizenegyesekkel alulmaradt a Pakssal szemben.

KAPOSVÁR–ÚJPEST

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, kevés lehetőséggel, kaput eltaláló lövés nélkül. A második játékrészre az Újpest felpörgette a tempót, és tizenhatosa elé szorította a Rákóczit, gólt szerezni azonban nem tudott. A Kaposvár kontrákból próbálkozott.

A 81. percben Novothny Soma fejelt a hazai kapufára, ezzel a címvédő centikre járt a góltól és a továbbjutástól, ehelyett azonban a zöld-fehérek örülhettek a végén. A 91. percben Fodor Marcell lőtt újabb kapufát – ezúttal az Újpestnél rezgett a léc és nemcsak a léc! A kipattanót követően ugyanis érkezett Borbély Ákos, aki közvetlen közelről a hálóba fejelte a Rákóczi továbbjutást érő találatát (1–0).

BUDAÖRS–DVTK

A diósgyőri klubhonlap tudósítása szerint nagyszerűen kezdte a mérkőzést a másodosztályú együttes, hiszen az első negyedóra végén már két góllal vezetett, Csiki Norbert közeli találata után egy szögletet követően Gyurácz András is bevette a diósgyőri kaput (2–0). Bő félórányi játékot követően Sinan Medgyes használta ki a védők elcsúszását, majd nem sokkal később távoli lökete egy védőn megpattanva kötött ki a hálóban (4–0).

A 61. percben Vernes Richárd büntetőből szépített, de a 85. percben visszaállt a közte négy, Sajbán Máté volt eredményes (5–1). Az utolsó percek Vernesról szóltak, előbb szabadrúgásból adott gólpasszt Dusan Brkovicsnak, majd a 92. percben szögletből tekert a kapuba, beállítva az 5–3-as végeredményt.

TISZAÚJVÁROS–HONVÉD

A harmadosztályú Tiszaújváros egy félidőn át bírta a Honvéd tempóját, a fordulást követően azonban hat perc alatt lerendezte a továbbjutás kérdését a vendégcsapat, előbb egy szöglet után Tischler Patrik ollózott a kapuba, majd blokkolt lövése után Ivan Lovric növelte az előnyt – olvasható a kispestiek tudósításában. A végjátékban Banó-Szabó Bence és Májer Milán is betalált, így fölényesen nyertek a vendégek. 0–4

IVÁNCSA–HALADÁS

A szombathelyiek már a 9. percben megszerezték a vezetést, Miroszlav Grumics szabadrúgásból talált be, majd az első fél óra végén Jagodics Márk lőtte ki 25 méterről a bal felső sarkot, aztán Grumics újabb gólt szerzett (0–3) – derül ki a vendégek közvetítéséből. A második félidőben Büki Baltazár gyorsan szépített, majd a 79. percben Pribék Patrik is betalált (2–3), egy csapásra szorossá téve a meccset, de Vít Benes lezárta a továbbjutás kérdését. 2–4

AJKA–MTK

Kanta József hazalátogatott, az MTK csapatkapitánya Ajkán kezdett futballozni, ennek apropóján köszöntötte őt a két klub vezetője – tudatta a fővárosi klub tudósítása. A nyolcadik percben éppen ő szerezte meg a vezetést a vendégeknek büntetőből, találatát követően nem is ünnepelt. Ekkor talán még nem is sejtette, hogy a meccs végén sem fog, hiszen a 40. percben Nagy Mihály – szintén büntetőből – egyenlített, a második félidő derekán pedig Horváth Péter is eredményes volt, így az NB III-as csapat 2–1-re nyert, és továbbjutott!

SIÓFOK–PAKS

A találkozó hatodik percében a Siófok szerzett vezetést Tóth Martin távoli lövéséből (1–0), amelyre az első játékrész hajrájában jött a válasz a paksiaktól: egy a tizenhatos magasságából elvégzett bedobás után a labda a hosszúnál érkező Gévay Zsolt elé került, aki öt méterről értékesítette a ziccert (1–1). Fordulást követően ismét a hazaiak kerültek előnybe: egy szabadrúgás után Elek Bence fejelt a vendégkapuba (2–1). A 82. percben mentette hosszabbításra a találkozót a Paks a Papp Kristóf elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt Bertus Lajos értékesítette (2–2).

A ráadás nem hozott gólt, így 120 perc után jöhettek a tizenegyesek, amelyek során a nyolcadik pár hozott döntést – és paksi továbbjutást.

MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ (FŐTÁBLA, 3. FORDULÓ)
Sényő (NB III)–Ferencváros 0–4

Budafoki MTE (NB II)–Mol Vidi FC 1–2

IVÁNCSA KSE–HALADÁS 2–4 (0–3)
Iváncsa, 400
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Kis Zoltán, Legeza László)
IVÁNCSA: Dániel – Madarász, Kertai, Aradi, Huszty – Pribék – Cseszneki, Szauter (Berényi B., 59.), Folmer (Bartha T., 76.), Varga B. (Kovács D., 88.) – Büki. Vezetőedző: Domján Attila
HALADÁS: Gyurján M. – Schimmer, Benes, Kolcák, Németh Milán – Jagodics M. (Kovács L., 63.), Jancsó – Bamgboye (Rácz B., 73.), Grumics, Halmosi – Rabusic (Kovalovszki, 86.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Grumics (0–1) a 9., Jagodics M. (0–2) a 29., Grumics (0–3) a 32., Büki (1–3) az 52., Pribék (2–3) a 79., Benes (2–4) a 83. percben
Domján Attila:
– Az első félidőben gyámoltalanok voltunk, túlzottan tiszteltük az NB I-es ellenfelet. A szünetben megbeszéltük, nincs veszítenivalónk, ezért próbáljunk felszabadultan futballozni, és a folytatásban több helyzetet is kidolgoztunk, sőt közel kerültünk az egyenlítéshez. Emelt fővel búcsúztunk, és számunkra ez is nagyon fontos.
Horváth Ferenc: – Tudomásom szerint a Haladás tizenöt éve nem volt a legjobb tizenhat között a Magyar Kupában. Ez a mérkőzés megmutatta az erényeinket, de a hiányosságainkat is. A tekintélyes előny ellenére nehézzé vált számunkra a hajrá, és, mint mostanában többször, megijedtünk, nem mertünk futballozni úgy, mint a mérkőzés korábbi szakaszában.

BUDAÖRSI SC–DIÓSGYŐRI VTK 5–3 (4–0)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 200 néző. Vezette: Pintér Csaba (Kóbor Péter, Kulman Tamás)
BUDAÖRS: Kemenes – Marques-Airosa, Gyurácz, Tányéros Á., Ódé – Sajbán Miklós, Lengyel B. (Kesztyűs, 62.) – Fejős (Czvitkovics, 71.), Csiki, Medgyes Sz. (Csobánki, a szünetben) – Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
DIÓSGYŐR: Rados – Polgár, Brkovics, Tamás M. – Eperjesi, Szabó B. (Tajti, a szünetben), Márkvárt (Tóth Barnabás, 70.), Tóth Borisz, Bárdos – Vernes, Bacsa. Vezetőedző: Fernando Fernández
Gólszerző: Csiki (1–0) a 9., Gyurácz (2–0) a 14., Medgyes Sz. (3–0) a 32., Medgyes Sz. (4–0) a 38., Vernes (11-esből, 4–1) a 62., Sajbán Máté (5–1) a 86., Brkovics (5–2) a 89., Vernes (5–3) a 92. percben
Bognár György:
– Jól futballoztunk az első félidőben, agresszíven letámadtuk a ritmustalanul játszó Diósgyőrt. Az öt szerzett gól ellenére bosszantó, hogy játékosaim a hajrában kiengedtek, és szorosabbá vált az eredmény. Még több gólt szerezhettünk volna.
Fernando Fernández: – A Budaörs megérdemelten jutott tovább, mert a játékunk katasztrofális volt. Mindenképpen ki kell elemeznünk a hibákat és annak okait, majd gyorsan el kell kezdenünk a felkészülést a számunkra roppant fontos Kisvárda elleni bajnokira.

FC TISZAÚJVÁROS–BP. HONVÉD 0–4 (0–0)
Tiszaújváros, 650
néző. Vezette: Takács János (Szert Balázs, Szilágyi Norbert)
TISZAÚJVÁROS: Herceg – Papp F., Lippai T. (Nagy Gergő, 88.), Fodor P., Nagy P. – Pap Zs., Molnár M., Burics, Kertész (Lipusz, 66.) – Hussein, Bussy (Nagy D., 55.). Vezetőedző: Gerliczki Máté
HONVÉD: Horváth A. – Lovric, Kamber, Uzoma – Kovács N., Bamba, Skvorc, Pilík, Nagy Gergő (Banó-Szabó, 59.) – Danilo (N’Gog, 25.), Tischler (Májer, 71.). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Tischler (0–1) a 47., Lovric (0–2) az 51., Banó-Szabó (0–3) a 79., Májer (0–4) a 89. percben
Gerliczki Máté:
– Jól tartottuk magunkat, de szünet után a vendégek hat perc alatt eldöntötték a mérkőzést. A Honvéd megérdemelte a győzelmet, ilyen különbséggel is rászolgált a továbbjutásra.
Supka Attila: – Már az első félidőben is sok helyzetet alakítottunk ki, de ezeket nem értékesítettük, ugyanakkor a második félidő elején a két gyors gólt döntőnek bizonyult. Kicsivel higgadtabban játékkal nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

BFC SIÓFOK–PAKSI FC 2–2 (1–1, 2–2, 2–2) – 11-esekkel 5–6
Siófok, 100 néző. Vezette: Oláh Gábor (Vígh-Tarsonyi Gergő, Kovács II Gábor)
SIÓFOK: Benke – Kiss B. (Zamostny, 105.), Fehér Zs., Lorentz, Nemes – Réti, Tóth M. – Nagy D., Szilágyi P. (Bolla, 61.), György (Csilus T., 82.) – Elek B. Vezetőedző: Mihalecz István
PAKS: Rácz G. – Vági (Kővári, a szünetben), Lenzsér, Gévay, Fejes A. – Papp K. – Kecskés T., Haraszti, Egerszegi (Bertus, 66.), Remili (Hahn, 61.) – Simon András. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Tóth M. (1–0) a 7., Gévay (1–1) a 44., Elek B. (2–1) a 69., Bertus (11-esből, 2–2) a 82. percben
Mihalecz István: – Annak ellenére, hogy kiestünk, számomra pozitív a mérkőzés megítélése a csapat játéka és a mutatott karaktere miatt. Ezzel a felfogással hétvégén az eredmény sem okozhat csalódást.
Csertői Aurél: – A két kapott gól sok, a két rúgott viszont kevés volt ahhoz, hogy nyerjünk. Gyenge volt a helyzetkihasználásunk, egyébként igazi kupameccs volt, minden savával-borsával, hosszabbítással, tizenegyesekkel.

Érdi VSE (NB III)–Tarr Andráshida SC (NB III) 0–0 – 11-esekkel 3–4
Füzesgyarmati SK (NB III)–Duna Aszfalt Tiszakécske VSE (NB II) 0–1
Soroksár SC (NB II)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 2–0
FC Ajka (NB III)–MTK Budapest 2–1
Kaposvári Rákóczi FC (NB II)–Újpest FC 1–0
22.50: a nyolcaddöntő sorsolása