A mezőkövesdiek nyerték az NB I-es újoncok csatáját

2013.08.31. 18:54
A kék mezes Mezőkövesd első hazai győzelmét aratta az NB I-ben (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában összecsapott egymással a két újonc: a Mezőkövesd-Zsóry a Puskás Akadémia csapatát fogadta. A gól nélküli és igencsak eseménytelen első félidőt követően a hazaiak a 49. percben Petneházi Márk találatával szereztek vezetést, majd hét perccel később Balajti Ádám is a kapuba talált. A 62. percben ugyan Lencse László szépített, egyenlítenie azonban már nem sikerült a vendégeknek, sőt a hosszabbításban még George Menougong is betalált, beállítva a 3–1-es végeredményt.

ONLINE TUDÓSÍTÁS

Az élvonal két abszolút újonc gárdája már megszerezte első győzelmét, csak míg a mezőkövesdiek idegenben, addig a felcsútiak pályaválasztóként. A gólgyártásban viszont eddig a hazaiak voltak jobbak, hiszen volt olyan meccsük, amelyen hatot is szereztek, igaz, kaptak is már ennyit, míg a vendégek egynél több gólt még egy meccsen sem értek el.

A meccset viszont ők kezdték jobban, hiszen Szántai Leventének előbb Lencse László, majd Francisco Gallardo lövését kellett védenie. Az első hazai lehetőségre a félidő közepéig kellett várni, amikor Petneházi Márk végezhetett el szabadrúgást, de 25 méteres lövése végül elkerülte a kapu bal alsó sarkát.

A vendégek kapusának, Somodi Bencének először fél óra elteltével kellett hárítania, Hegedűs Dávid távoli lövését kellett fognia. Ez is jelezte, hogy a csapatok nem igazán tudtak közel kerülni a kapukhoz. Sajnos a játékrész utolsó negyedórája gyakorlatilag unalomba is fulladt, s szinte megváltás volt, hogy Szabó Zsolt játékvezető lefújta az első félidőt.

Az addig látottakkal egyik tréner sem lehetett megelégedve, s ennek előbb Benczés Miklós adott hangot azzal, hogy már a szünetben cserére szánta el magát. Hogy Véber György mit tett a szünetben, az a mezőkövesdiek titka marad, mindenesetre ezt követően nem sok kellett a vezető góljuk megszerzéséhez: a 49. percben George Menougong szerzett labdát a 16-os előterében, balra, az üresen álló Petneházihoz passzolt, aki a 16-oson belül átvette azt, s jobbal, 8 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt (1–0).

Újabb hét perc elteltével aztán már kettő volt a hazaiak előnye: ezúttal is Menougong volt az előkészítő, aki Balajti Ádámot ugratta ki, aki 11 méterről, jobbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt (2–0).

Nem ülhettek sokáig a babérjaikon a hazaiak, mert a 62. percben szépítettek a vendégek: az éppen a szünetben csereként beálló Haraszti Zsolt ívelt be a kapu elé egy szabadrúgást, s a legjobb ütemben érkező Lencse 6 méterről a kapu közepébe fejelt (2–1).

A hátralévő fél órában a hazaiak már inkább az eredmény őrzésére törekedtek, sikerrel, mert a vendégeknek nemhogy újabb gólt nem tudtak szerezni, valamirevaló gólhelyzetet sem sikerült már kialakítaniuk. A hosszabbításban pedig az addig két gólpasszig jutó Menougong feltette a koronát teljesítményére: elhúzott a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, majd egy csel után, 5 méterről jobbal a léc alá bombázott (3–1).

NB I
6. FORDULÓ

Mezőkövesd–Puskás Akadémia 3–1 (Petneházi 49., Balajti 56., Menougong 90+2., ill. Lencse 62.)