Zivzivadze duplával javított, a Fehérvár kiejtette a Gárdonyt a kupából

B. A.B. A.
2020.10.28. 12:20
A Gárdony nem jelentett akadályt a Fehérvárnak (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó Magyar Kupa 7. fordulójának szerdai mérkőzésén a Mol Fehérvár 4–1-re legyőzte az NB III-as Gárdonyt.

MAGYAR KUPA
7. FORDULÓ

Gárdony (NB III)–Mol Fehérvár 1–4 (0–2)
Gárdony
. V: Dolnegó Bálint
Gárdony: Schener – Mód (Balogh P., 78.), Ujvári, Koronczi, Király B. (Cziklin, 70) – Kónya, Rodenbücher (Szabó B., 70.) – Zsigmond (Balogh B., 74.), Balogh Á., Kercsó – Tóth T (Kovács Á., 78.). Vezetőedző: Oláh Attila
Fehérvár: Kovácsik (Kovács D., 36.) – Fiola (Bolla, a szünetben), Tóth A., Rus, Zeke – Rúben Pinto, Dinnyés – Papp M. (Bambgoye, 73.), Evandro (Houri, 73.), Géresi – Zivzivadze (Nikolics, 81.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Tóth T. (48.), ill. Evandro (26.), Zivzivadze (30., 63.), Nikolics (90+2.)

Az első percek eseménytelensége után gyorsan lerendezhette volna a továbbjutás kérdését a Fehérvár: előbb Géresi Krisztián lőtte telibe a lécet, majd Budu Zivzivadze harcolt ki tizenegyest, ám a grúz gyengén elvégzett büntetőjét kivédte Schener Bálint.

Az áttörést végül a szögletek hozták meg, Papp Marcell sarokrúgását Evandro fejelte a kapu bal oldalába, négy perccel később pedig Zivzivadze bólintott a jobb sarokba (0–2).

Az addig tökéletes forgatókönyvet vendégszempontból Kovácsik Ádám sérülése árnyékolta be, a válogatott kapus rosszul lépett, és nagy fájdalmak közepette hagyta el a pályát – úgy néz ki, hogy szerencsére nem szakadt el a térdszalagja.

Közvetlenül a szünet előtt szépíthetett volna a Gárdony, ám a kapufa ezúttal a Fehérvárral volt. Ami nem sikerült ekkor, összejött a fordulás után, Balogh Ádám remek indítását Tóth Tibor váltotta gólra (1–2).

Hogy ne kapjon vérszemet az NB III-as csapat, arról Zivzivadze gondoskodott, Bolla Bendegúz ívelte be a védelem mögé a labdát, amit Géresi továbbított középre, a grúznak már nem volt nehéz dolga (1–3).

A hátralévő szűk fél órában a cserékkel gyakran megszakított játék nem hozott sok helyzetet, a csereként beálló Nemanja Nikolicsnak azonban egy is elég volt, így a Fehérvár magabiztosan lépett tovább a legjobb 32 közé (1–4).

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. PERC: OTT A NEGYEDIK! Szép egyérintős játék a vendégektől, Nemanja Nikolics a befejező (1–4).

Három perc a ráadás.

81. PERC: Nikolics is kap néhány percet, a duplázó Zivzivadze helyét foglalja el.

78. PERC: Újabb kettős csere, Balogh Patrik és Kovács Ádám állt be a Gárdonyba Mód és Tóth Tibor helyére.

77. PERC: Balogh Balázs nem várt sokat, hulló falevélszerű kísérletét Kovácsnak kellett szögletre tolnia.

73. PERC: A vendégeknél is két változtatás, a hazaiaknál egy újabb: Papp és Evandro helyett Bambgoye és Houri folytatja, a Gárdonynál Zsigmondot Balogh Balázs váltotta.

70. PERC: Kettőt cserélnek a hazaiak, Szabó és Cziklin a pályán, Királynak és Rodenbüchernek ennyi volt.

66. PERC: Schener most jól jött ki, Zivzivadzét telibe találta, de a hazaiakhoz került a labda.

65. PERC: Az első sárga lap, Rodenbücher buktatta Pappot.

63. PERC: ISMÉT KÉT GÓL A VENDÉGEK ELŐNYE! Bolla ívelte be a védelem mögé a labdát, Géresi középre gurított, az érkező Zivzivadze pedig közelről a kapuba lőtt (1–3).

59. PERC: Szép hazai akció, a végén Balogh beadását ütötte szögletre Kovács.

48. PERC: GÓL, SZÉPÍT A GÁRDONY! Balogh ugratta ki remek labdával Tóth Tibort, aki 15 méterről kilőtte a jobb alsót (1–2).

48. PERC: Zsigmond lövése nem okozott veszélyt.

46. PERC: Egy csere volt a szünetben, Fiolát Bolla váltotta.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. PERC: KAPUFA! Nem működött a lesre állítás a vendégek részéről, a bal szélen kiugró Király lövése a bal kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

40. PERC: Megint szöglet után veszélyeztetett a Fehérvár, Papp beadása után Rúben Pinto lőtt a kapu mellé.

Az M4 Sport információi szerint nem szakadt el Kovácsik térdszalagja.

38. PERC: Kónya tekert 18 méterről, szép próbálkozás volt, de nem jelentett különösebb veszélyt.

36. PERC: Kovácsik vastaps közepette távozik a pályáról, Kovács Dániel száll be a helyére.

32. PERC: Kovácsik lépett félre, miközben kijött a kapujából, nagyon úgy néz ki, hogy le kell cserélni.

30. PERC: GÓL, OTT A MÁSODIK! Ismét Papp adta be jól az ezúttal balról érkező szögletet, Zivzivadze senkitől sem zavartatva a jobb sarokba fejelt (0–2).

29. PERC: A lendületes Fehérvár-kontra végét Papp kombinálta túl, szögletre mentettek a védők.

26. PERC: GÓL, VEZET A FEHÉRVÁR! A negyedik vendégszöglet Evandrót találta meg, aki hátrafelé mozogva a kapu bal oldalába fejelt (0–1).

24. PERC: Tóth Tibor kapott remek indítást, de nem tudott túljutni Ruson.

22. PERC: Zsigmond, majd a túloldalt Rúben Pinto lövése sem okozott riadalmat.

20. PERC: KIMARAD! Zivzivadze végezte el a tizenegyest, Schener a hibáját javítva odaért a jobb alsóhoz, és kivédte a gyenge lövést.

19. PERC: TIZENEGYES! Schener jött ki feleslegesen a kapujából, Zivzivadze eltolta mellette, majd már a tizenhatoson belül Kónya szabálytalankodott a támadóval szemben.

11. PERC: GÉRESI! Ezúttal Schener nem tudott védeni, de kisegítette a léc: a Fehérvár játékosának 7 méterről leadott lövése a gólvonal elé pattant vissza.

(Fotó: Dömötör Csaba)

Kisebb közjáték miatti szünet, egy kutya szaladt be a pályára, egy szűk perces tiszteletkör után a labdával távozott elégedetten.

9. PERC: Az első lehetőség és az első védés: Schenernek kellett kitolnia Zivzivadze jobb alsóba tartó fejesét.

Kicsit még szédeleg, de visszatér a pályára a brazil.

7. PERC: Evandro maradt lent, közvetlen közelről bombázták fejbe a labdával.

4. PERC: Zeke verte meg egy az egyben Módot, a passz is jó volt Géresinek, a vendégek támadója azonban a kapu mellé külsőzött.

3. PERC: Papp jobb oldalról érkező beadásáról alig maradt le Géresi.

1. PERC: Papp elől mentettek szögletra a védők az utolsó pillanatban.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Gárdony indította útjára a labdát.

A hazaiak fehér-szürke, a vendégek kék-piros szerelésben lépnek pályára.

A mérkőzés játékvezetője: Dolnegó Bálint.

A Gárdony keretében több olyan labdarúgó is szerepel, akik korábban szerepeltek a Vidiben is, vagy éppen a fehérvári csapatban nevelkedtek: Zsigmond Bence, Ujvári Ádám, Kónya Krisztián, Király Bence, Tóth Tibor, Balogh Balázs és Mód Ádám – hívta fel a figyelmet a molfehervarfc.hu.

7. FORDULÓ
Október 21.

Budaörs (NB II)–Csákvár (NB II) 1–3 (Molnár T. 21., ill. Vörös T. 27, Papp M. 39., Kocsis B. 45.)
Október 28.
Gárdony (NB III)–Mol Fehérvár 1–4 (Tóth T. 48., ill. Evandro 26., Zivzivadze 30., 63., Nikolics 90+2.)
Csácsbozsok-Nemesapáti SE (Zala I.)–Budapest Honvéd 0–2 (Tóth-Gábor K. 51., Gale 82.)
Lipót Pékség SE (NB III)–Zalaegerszegi TE FC 1–3 (Füredi 6., ill. Szépe 8., Kovalovszki M. 26. – öngól, Szánthó R. 50. – 11-esből)
Dabas-Gyón (NB III)–Budafoki MTE 2–3 (Karacs R. 18., Ablonczy 89. – 11-esből, ill. Szabó M. 15., Kovács D. 56., Ihrig-Farkas 117.) – hosszabbítás után
Szentlőrinc (NB II)–Puskás Akadémia FC 0–4 (Mance 97., 98., Plsek 110., Knezevic 118.) – hosszabbítás után
Kecskeméti TE (NB III)–Kisvárda 0–1 (Horváth Z. 35.)
Bátaszék SE (Tolna I.)–MTK Budapest 1–7 (Tóth T. 44., ill. Lencse 21., 26., 62., Prosser 36., Nagy Zs. 70., Ikenne-King 75., 83.)
Gyöngyösi AK (NB III)–Mezőkövesd 1–4 (Molnár M. 3., ill. Szeles T. 16., Jurina 38., Nagy D. 59., Katanec 73.)
Dunaújváros (NB III)–Újpest FC 0–6 (Beridze 5., 53., Bacsa 47., Gigics 54., Katona M. 65., Stieber Z. 88.)
Érdi VSE (NB III)–Kazincbarcika (NB II) 0–3 –megállapított eredmény
III. Kerület (NB III)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 2–1(Kokenszky 21., Remili 52., ill. Gajdos 27.)
Ceglédi VSE (NB III)–FC Ajka (NB II) 0–1(Lakatos I. 24.)
Kiskunfélegyháza (Bács-Kiskun I.)–Dorogi FC (NB II) 1–5(Nagy V. 25., ill. Mészáros Á. 12., 54., Csillag 13., Kovács M. 28., Grisik 90.)
Salgótarjáni BTC (NB III)–Pécsi MFC (NB II) 1–3(Hegedűs M. 32., ill. Németh M. 29., Bohata 39., Kónya 57.)
BVSC-Zugló (NB III)–Debreceni VSC (NB II) 0–2(Szécsi 13., Sármány 90.)
Eger SE (NB III)–Vasas FC (NB II) 0–2(Feczesin 10., Pekár 11.)
FC Nagykanizsa (NB III)–Debreceni EAC (NB II) 1–2(Török M. 83., ill. Kertész M. 32., 89.)
Monor (NB III)–BFC Siófok (NB II) 2–2 – 11-esekkel: 4–5(Lettner 84., Ficsor 113., ill. Tömösvári 54., Horváth P. 111.)
Soroksár (NB II)–ETO FC Győr (NB II) 3–2(Csernik 1., Derekas 14. – 11-esből, 56., ill. Priskin 48. – 11-esből, Dvorschák 81.)
ASR Gázgyár (BLSZ I.)–Kaposvári Rákóczi FC (NB II) 1–5(Sergő 60., ill. Szarka 20., Erdei 47., Bíró D. 67., Földi B. 89., Szakály A. 90+1.)
Kabai Meteorit SE (Hajdú-Bihar I.)–Dunavarsány (Pest I.) 0–2
Zalaszentgróti VFC (Zala I.)–Tiszafüred VSE (NB III) 0–1
Taksony (NB III)–Kozármisleny (NB III) 2–0
Zsámbéki SK (Komárom-Esztergom I.)–Tállya KSE (NB III) 1–3
Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.) 4–1
CSO-KI Sport (Pest I.)–Hódmezővásárhelyi FC (NB III) 0–1

Később

Október 29.
12.30:
Nyíregyháza Spartacus (NB II)–Paksi FC (Tv: M4 Sport)
16.00: Békéscsaba (NB II)–Diósgyőri VTK (Tv: M4 Sport)
November 13.
14.30: Szolnoki MÁV FC (NB II)–Gyirmót FC Győr (NB II)
November 14.
11.45:
Bicskei TC (NB III)–Ferencváros (Tv: M4 Sport)

A Gárdony a szintén NB III-as Füzesgyarmat, míg a Fehérvár a megyei első osztályú Tiszaföldvár ellen jutott tovább az előző körben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Gárdony–Mol Fehérvár Magyar Kupa-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!