Bognár döntött, az MTK előnyt szerzett Dorogon az MK-negyeddöntőben

BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2020.03.04. 14:20
Bognár István döntött, az MTK egygólos előnyt szerzett Dorogon (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében, a párharc első felvonásán a Dorog az MTK-t fogadta. A két NB II-es csapat találkozóját a másodosztályt vezető budapesti együttes – Bognár István góljának köszönhetően – 1–0-ra megnyerte. A visszavágót jövő hét szerdán rendezik meg az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
DOROGI FC–MTK BUDAPEST 0–1 (0–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion. Vezette: Antal (Buzás, Garai – Lovas, Kárpáti)
DOROG: Borsos V. – Beke, Lencsés B., Lénárth, Berkó, Papp M. – Mészáros Á., Földi B. (Nyíri, 64.), Girsik (Németh Á., 73.) – Vígh Á. (Délczeg, 73.), Paudits. Szakmai igazgató: Balogh Pál
MTK: Varga B. – Fülöp N., Pintér Á., Nagy Zs., Deutsch B. – Cseke (Kata, 63.), Palincsár (Mezei, 67.) – Prosser, Bognár I. (Kanta J., 85.), Katona M. – Bíró B. Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Bognár I. (27.)
Sárga lap: Lénárth (80.)

További mérkőzések
Paksi FC–Budapest Honvéd 0–0
Zalaegerszegi TE FC–Mol Fehérvár FC 2–0
Kedden játszották
Puskás Akadémia–Mezőkövesd 0–1 (Zivzivadze 47.)

Dorogon, a hazai drukkereknek fenntartott tribünrészen helyet foglaló nézők titkon abban reménykedtek, ismét kibabrálhatnak esélyesebb vetélytársukkal. A helyi szurkolókban még élénken él a 2016 novemberében lejátszott Magyar Kupa-mérkőzés emléke, amikor a bányászcsapat nagy meglepetésre 1–0-ra megverte, egyúttal kiejtette az akkor még az élvonalban szereplő MTK-t a legjobb harminckettő között. Igaz, a bő három évvel ezelőtti találkozón pályára lépők közül nem sokan maradtak hírmondónak: a dorogiaknál Vígh Ádám, míg a kék-fehéreknél Katona Máté volt az egyedüli a kezdőcsapatokban, aki akkor is, s most, szerda délután is lehetőséget kapott.

A stadion gyepszőnyegét megpillantva egyértelműnek tűnt, közönségszórakoztató, látványos futballra nem lesz esély. A tétel, sajnos, hamar beigazolódni látszott, a göröngyös talaj gyakran kibabrált a labdát vezetni igyekvő futballistákkal. A rövid passzos játékra építő MTK sem találta a ritmust, ezért a gyors szélsőiket próbálta rendre játékba hozni. A vezetés megszerzéséhez a házigazda állt közelebb, a 21. percben Földi Botond lövése irányt változtatott az egyik védő lábán, ám Deutsch Bence kifejelte a labdát, mielőtt túljutott volna a gólvonalon. Percekkel később góllal válaszolt az NB II listavezetője: a jobb oldalon vezetett villámgyors kontraakciót Bognár István fejezte be magabiztosan (0–1). A mérkőzés megélénkült a gól után, a házigazda előtt két ajtó-ablak lehetőség is adódott, ám a támadók mind a kétszer rossz döntést hoztak ellenfelük kapujához érve.

Bognár István gólja 39:28-tól

Nem tudni, miről esett szó a Dorog öltözőjében, de a csapat nagy elánnal vetette bele magát a második félidőbe, sorra végezhette el a szögletrúgásokat. A futószalagon gyártott lehetőségek azonban rendre kimaradtak, s nem sok hiányzott ahhoz, hogy a kaputól néhány méterre lövőhelyzetbe kerülő Katona Máté megduplázza az MTK előnyét. A játékosokból látszólag sokat kivett, hogy nemcsak az ellenfél labdarúgóival, hanem a mély talajjal is meg kellett küzdeniük. Dacolva a fáradtsággal, mentek előre a hazaiak, de ezen a délutánon semmi nem akart nekik összejönni. A csereként beálló Németh Ádám bal külsővel kis híján kilőtte a kapu bal felső sarkát, de a 19 éves dorogi fiatal próbálkozása centikkel célt tévesztett – slusszpoén is lehetett volna, ha a kék-fehérek neveltje egykori csapata ellen lövi első gólját a felnőttek között. Varga Bence kapuja mindvégig bevehetetlen maradt, így az esélyesebbnek vélt MTK várhatja kedvezőbb helyzetből a párharc visszavágóját.

„Szerencsére nem sikerült gólt szerezniük a dorogiaknak, pedig támadtak becsülettel – mondta a lefújást követően Varga Bence, aki az idény során mind a hat MK-mérkőzésén megőrizte csapata kapuját a góltól. – A pálya állapota rettenetes volt. Nagyon nehéz volt a sárból elindulni, letapadt vagy megcsúszott a lábam. Ez olyan mérkőzés volt, amelyet nem szépen, de valahogyan megnyertünk.”

MÁSODIK FÉLIDŐ

92. perc: Véget ért a mérkőzés, az MTK 1–0-ra legyőzte a Dorogot, így jó helyzetből várja a jövő szerdai visszavágót.

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

90. perc: Prosser szöglete után Deutsch nem tudta a kapu felé fejelni a labdát.

90. perc: Lövés! Kanta távoli lövése után Borsos ujjheggyel belekapott a léc alá tartó labdába.

85. perc: Cserélt az MTK, a mérkőzés eddigi egyetlen gólját szerző Bognárt Kanta József váltotta.

80. perc: A nagy lendülettel meginduló Fülöpöt rúgta fel Lénárth még az MTK térfelén, villant a meccs első sárga lapja.

77. perc: Helyzet! Egy felívelt szabadrúgás után Németh lépett ki ziccerben, de nem találta el a kaput.

73. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Vígh és Girsik hagyta el a pályát, helyükre Németh Ádám és Délczeg Gergely állt be.

72. perc: Prosser esett el a tizenhatoson belül, de ezért nem járt tizenegyes.

70. perc: Hazai szöglet után Bekét állították meg lesen.

67. perc: Újabb vendégcsere, Palincsár helyére Mezei Szabolcs érkezett.

65. perc: Prosser kiugratása után Bognár lőtt ziccerben, de az egyik hazai védő belevetődött a labda útjába.

64. perc: A hazaiak is cseréltek, Földit Nyíri Vince váltotta.

64. perc: Bravúr! Mészáros bal oldali beadása után Paudits közelről fejelt, de Varga egy nagy vetődéssel védett.

63. perc: Cserélt az MTK, Cseke helyére Kata Mihály érkezett.

61. perc: Mi maradt ki?! Egy kontra végén Bíró jobb oldali lapos beadása után az üresen érkező Katona néhány lépésről a kapu fölé lőtte a labdát.

60. perc: Lehetőség! Jobb oldali szöglet után Mészáros elé került a labda, ő azonban nagy helyzetben nem találta el a kaput.

56. perc: Mészáros egy csel után 16 méterről, ballal a bal alsó sarok mellé lőtte a labdát.

55. perc: Védés! Bíró lekészítése után Katona kapásból lőtt, de Borsosban elakadt a labda.

52. perc: Bognár lapos lövése után elment a labda a kapu mellett.

51. perc: Egy jobb oldali szöglet után Lencsés fejelt, majd Nagy eltakarította a labdát a tizenhatoson belülről.

48. perc: Egymás után több hazai szögletet védekezett ki az MTK.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, a szünetben 1–0-ra vezet az MTK.

44. perc: Prosser egy cselsorozat végén a kapu mellél lőtte a labdát. A vendégek támadója szerint a lövés pillanatában meglökték a tizenhatoson belül.

40. perc: Paudits visszakészített labdája után szögletre tisztáztak a vendégek.

35. perc: Prosser jobb oldali beadása után Beke becsúszva mentett a hosszú oldalon érkező Katona elől.

32. perc: Bognár ívelése után Nagy a kapu fölé fejelte a labdát.

30. perc: Prosser éles szögből nem találta el a kaput.

30. perc: Védés! A menteni igyekvő Deutschról Mészáros elé pattant a labda, lövése után Varga védett nagyot.

29. perc: Bírót állították meg lesen.

29. perc: Helyzet! Paudits előtt adódott lehetőség, de éles szögből, laposan, jobbal a jobb alsó sarok mellé lőtte a labdát.

27. perc: GÓÓÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ MTK! Egy kontra végén Bíró készítette vissza a labdát, amelyet Bognár István 16 méterről, állítgatás nélkül, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 0–1

26. perc: A jobb oldali szöglet után Lénárth fejelt, de nem tudta a kapu felé irányítani a labdát.

25. perc: Védés! Paudits lefordult a védőjéről, majd kissé éles szögből jobbal lőtt, de Varga jól zárta a szöget, és a kapu fölé nyomta a labdát.

21. perc: Mentés! Girsik húzott balról befelé, majd a lövése után Deutschban akadt el a labda.

19. perc: Prosser a tizenhatos előteréből a kapu fölé lőtte a labdát.

17. perc: Girsiket kellett ápolni, de már visszatért a pályára.

14. perc: Vígh volt lesen.

12. perc: Deutsh rúgta fel Girsiket a felezővonalnál, majd Varga húzta le a labdát a szabadrúgás után.

10. perc: Paudits távoli lövése veszélytelen volt.

9. perc: Lövés! Cseke egy pattanás után a bal alsót vette célba, de Borsos könnyed vetődés után megfogta a labdát.

A pálya talaja meglehetősen rossz állapotban van.

4. perc: Lénárth könyökölte le Katonát a felezővonalnál, de a sárga lap nem került elő.

4. perc: Bal oldali szöglet után Lénárth tisztázott estében.

A dorogiak piros felsőben és fekete nadrágban, a budapestiek szürke és fehér felszerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Az NB II 2019–2020-as idényében már kétszer találkozott egymással a két csapat: Dorogon 4–0-ra, majd Budapesten (egy hónappal ezelőtt) 2–1-re nyert az MTK.

A dorogiak finoman szólva sincsenek csúcsformában, a legutóbbi hat bajnokijukon nyeretlenek maradtak – két döntetlen mellett négy vereség áll a csapat neve mellett.

Az MTK magabiztosan vezeti az NB II-t, ám a legutóbbi három bajnokijából csak egyet nyert meg.

A dorogiak vezetőedzője, Németh Szabolcs eltiltás miatt nem lehet ott a kispadon.

A visszavágókat a jövő héten rendezik meg. A pontos menetrendet később készítik el.

A negyeddöntő első felvonásán az NB II listavezetője a másodosztály 14. helyezettjéhez látogat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Dorog–MTK Magyar Kupa-negyeddöntő első mérkőzése. Tartsanak velünk!