Magyar Kupa: a végén jöttek a gólok, Békéscsaba előre

2013.08.28. 20:54
A második félidőre feljavuló Békéscsaba hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Balmazújvárost a labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójának szerda esti mérkőzésén, ami továbbjutást ért.

A korábbi két Vasas-védő, Komjáti András (Békéscsaba) és Híres Gábor (Balmazújváros) edzői párviadalának első félidejében a csabaiak támadtak többet, mégis ők örülhettek, hogy nem esett gól, a több helyzet ugyanis az ő kapujuk előtt adódott.

A második játékrészben is a vendégek voltak veszélyesebbek, Szőllősi Ferenc a kapufát is eltalálta, csakhogy Pozsár Gábor ezúttal is megmutatta, milyen kiválóan rúgja a szabadrúgásokat – 70. percbeli gólját a csereként beálló Nikola Pantovics megtoldotta még eggyel, 2–0-ra nyert a Csaba. A végén Szőllősit szövegért kiállították.

Siklós FC (megyei I. o.)–Soproni VSE-GYSEV (NB II) 1–5
Balassagyarmati VSE (megyei I. o.)–Kemecse SE (megyei I. o.) 1–1 – 11-esekkel 3–5
Uraiújfalu SE (megyei I. o.)–Geresdlak SE (megyei I. o.) 2–4 – hosszabbítás után