Ligakupa: jó második félidővel nyert az Újpest

2013.09.04. 20:51
A labdarúgó Ligakupa csoportkörének első fordulójában az Újpest hazai pályán remek második félidőt produkálva 2–0-ra legyőzte a másodosztályú Szolnokot. A Mezőkövesd fordított a Balmazújváros ellen, a KTE-Phoenix Mecano gólzáporos döntetlent játszott Békéscsabán.

B-CSOPORTB-CSOPORT

Jobban kezdett a mérkőzésen az NB II-es Balmazújváros, mely a 42. percben meglepetésre vezetést szerzett: Pintér Norbert indította Belényesi Miklóst, aki a tizenhatos vonaláról lőtt a kapuba. (0–1)

A fordulás után felpörgött az NB I-es újonc Mezőkövesd: a 67. percben Harsányi találatával előbb egyenlített, majd a következő minutumban egy eladott labda után Olasz Dénes közvetlen közelről kotorta a hálóba a labdát, így a Mezőkövesd megnyerte a mérkőzést.

C-CSOPORT

Az Újpest és a Szolnok csatája kiegyenlített első félidőt hozott, egyik csapat sem tudott a hálóba találni, nem úgy a második játékrészben. A 49. percben Balogh Balázs szabadrúgására középen jól érkezett a nyáron igazolt Juanan, és hét méterről a kapuba fejelt. (1–0)

A 76. percben eldöntötte a pontok sorsát a lila-fehér együttes: Balogh Balázs ismét az előkészítő szerepében jeleskedett, önzetlenül Sztaniszavljevicshez passzolt, aki 14 méterről a bal felsőbe tekerte a labdát, így az Újpest megnyerte a meccset 2–0-ra.

A kvartett másik összecsapásán a Békéscsaba és a Kecskemét nem bírt egymással: a második percben már vezetett az NB II-es csapat Pozsár Gábor találatával, majd Nikola Pantovics is betalált, így nagy bajban volt a Kecskemét. (2–0)

A szépítés büntetőből sikerült a vendégeknek, Balázs Zsolt a jobb alsóba helyezte a 11-est, majd Pekár egy 30 méteres szabadrúgásból egyenlített még a szünet előtt. (2–2)

A fordulás után is potyogtak a gólok: Pantovics előbb 18 méterről lőtte ki a jobb alsót, majd a 3–3-as végeredményt Balázs állította be – újfent büntetőből.

B-CSOPORT
Mezőkövesd-Zsóry–Balmazújváros 2–1 (0–1)
Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Takács J. (Medovarszki J., Kulcsár J.)
MEZŐKÖVESD: Horváth T. – Búrány, Szalai V., Fótyik (Bogdány, 63.), Gévay – Sigér – Kiss M., Petneházi (Bognár I., a szünetben), Pilibaitis – Hamar (Harsányi, 20.), Olasz D. Vezetőedző: Véber György
BALMAZÚJVÁROS: Mester – Bokros, Müller, Forgács, Németh Á. – Kónya – Sárközi (Tóth D., 45.), Demjén (Kiss L., 13., Virágh A., a szünetben), Oláh G., Pintér – Belényesi. Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Belényesi (0–1) a 43., Harsányi (1–1) a 66., Olasz D. (2–1) a 68. percben

C-CSOPORT
Békéscsaba 1912 Előre SE–Kecskeméti TE-Phoenix Mecano 3–3 (2–2)

Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Karakó (Horváth R., Tőkés).
Békéscsaba: Póser – Mészáros L. (Tolmbaye, 69.), Albert I., Kiprich, Horváth T. – Balogh M., Soós J. (Kondor, 71.), Radványi, Király P. – Pozsár (Maszlag, 78.), Pantovics. Vezetőedző: Komjáti András.
Kecskemét: Antal – Koszó, Gyagya, Póti (Karan, 46.), Farkas A. – Bulajics, Nagy P. (Csillag D., 58.), Pekár – Gréczi (Vékes, 78.), Sidonie, Balázs Zs. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Gólszerző: Pozsár (1–0) a 3., Pantovics (2–0) a 11., Balázs Zs. (11-esből, 2–1), a 25., Pekár (2–2) a 34., Pantovics (3–2) az 54., Balázs Zs. (11-esből, 3–3) a 68. percben.
Kiállítva: Kiprich (Csillag Dáriust kegyetlenül felvágta) 86. perc.

ÚJPEST FC–SZOLNOKI MÁV 2–0 (0–0)
Szusza Ferenc Stadion, 300 néző. Vezette: Lovas (Erős, Buzás)
ÚJPEST: Banai D. – Litauszki, N'Gawa, Juannan, Antón – Eninful – Suljic, Vasziljevics (Erős R., a szünetben), Abdallah (Sztaniszavljevics, 63.) – Horváth R., Lázár B. (Balogh B., a szünetben). Vezetőedző: Kozma István
SZOLNOK: Tóth Z. – Pintér L., Balaskó Cs., Balogh P., Rokszin – Zvara, Lengyel B. (Katona B., 65.) – Magos (Vári, 78.), Mundi (Grúz, 65.), Faggyas – Szepessy R. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Juannan (1–0) az 50., Sztaniszavljevics (2–0) a 77. percben