Köd előtte, köd utána: kétgólos DVTK-győzelem a Kaposvár ellen

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.02.01. 16:45
A DVTK hazai pályán 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Kaposvárt a labdarúgó NB I 18. fordulójában. Mindkét gól az első félidő derekán született.
A DVTK három pontot szerzett a sereghajtó ellen (Fotó: Meder István) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Kaposvári Rákóczi 2–0 (Brkovics 20., Fodor 22. – öngól)
Miskolc, DVTK Stadion, 3702 néző. Vezette: Solymosi

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ismeretlen vírus – ám nem a korona- – támadta meg a kaposvári labdarúgókat. Ezért a sereghajtó szakmai stábja változtatni kényszerült a legutóbbi, Puskás Akadémia elleni bajnokin jól játszó együttesén (1–1). A gyors és az egy egy elleni játékban remeklő Csiki Norbert betegsége miatt a keretbe sem került, visszatért viszont az eltiltás miatt egy hete kimaradó középcsatár, Ádám Martin. A center főleg erőteljes futballjáról híres, ezúttal is jól tartotta meg a labdákat, a pálya két szélén pedig Balázs Zsolt és Nagy Richárd segítette a Rákóczi-támadásokat. Bátran kezdtek a vendégek, és a diósgyőriek csupán a 16. percben kerültek a kaposvári kapu közelébe. Ettől kezdve azonban már átvették a játék irányítását, sőt a 20. percben a vezetést is megszerezték, szöglet után Dusan Brkovics fejelt a kapuba. A középső védő idén már a második gólját szerezte.

Két perccel később növelte előnyét a DVTK, igaz, a kaposvári Fodor Marcell ügyetlenkedése is kellett a gólhoz, hiszen érthetetlen módon egy bal oldalról érkező beadás után laza mozdulattal a saját kapuja bal oldalába passzolt. Eldőlt a meccs, hajtogatták a hazai szurkolók a lelátón. Ám voltak, akik óvatosságra intettek, mondván: a gyors kaposvári támadók még szerezhetnek kellemetlen perceket. És nekik lett igazuk. A félidő hajrájában ismét nekiveselkedett a Rákóczi, s Ádám Martin közeli lövése után csak egy hajszál mentette meg a hazaiakat a góltól.

A szünet után hadrendet váltott a vendégcsapat. A 4–2–3–1-es szerkezet 4–4–2-re módosult, Ádám Martin mellett Balázs Zsolt lett a másik ék, a jobb oldali középpályás helyére pedig a csereként beálló Zsiga Ervin került. Ám ez sem segített a Rákóczin. A Diósgyőr ugyanis remekül lezárta a csatárok előtti területeket, s a megszerzett labdákkal egyből támadásba lendült. Ennek következtében a második félidő derekától már nem a Kaposvári Rákóczi volt a hazaiak ellenfele, hanem a mérkőzés kezdete óta a pályát hol fokozottan, hol enyhébben „megszálló” köd.

A diósgyőriek azonban a mostoha időjárással is megbirkóztak, immár két idei bajnokijukon jól futballozva és öt gólt szerezve hat ponttal gazdagodtak, így egyre messzebb kerülnek a veszélyes zónától. A legutóbbi fordulóban megvillanó, harcos, ám ezúttal halványan futballozó Kaposvár pedig lassan szinte behozhatatlannak tűnő hátrányba kerül a kiesés elkerülése elleni versenyfutásban. 2–0