A Paks hibátlanul nyerte meg a tornát

2017.07.01. 17:34
Bamgboye és a Haladás csak egyszer örülhetett győzelemnek a nyáron (Fotó: Szendi Péter)
A szombathelyi Király-kupa elnevezésű labdarúgó felkészülési tornán a Paks a házigazda legyőzése után 1–0-ra megverte a Sopront is, ezzel hibátlanul végzett az élen. A Haladás két vereséggel a harmadik helyen zárt.

Miután péntek délután a Vasas lemondta a Király-kupán való részvételt, három csapat maradt a szombathelyi felkészülési tornán. Az első mérkőzésen a haladas.hu beszámolója szerint a 26. percben Szakály Dénes harcolt ki tizenegyest, amelyet Bertus Lajos értékesített – ezzel vezetett 1–0-ra a Paks a Haladás ellen. Szakály később újabb gólt készített elő: a 46. percben Bartha Lászlót hozta remek helyzetbe, aki beállította a 0–2-es végeredményt.

A KIRÁLY-KUPA LEBONYOLÍTÁSA
Résztvevők: Haladás, Paks, Soproni VSE
A torna körmérkőzéses rendszerben zajlik, a meccsek 60 percesek. A legtöbb pontot gyűjtő csapat nyer. A mérkőzések győztesei 3 pontot kapnak. Döntetlen esetén tizenegyesek következnek (5-5) és döntenek a győztesről. A végelszámolásnál pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény számít.

Szombathelyi Swietelsky-HaladásPaksi FC 0–2(0–1)
Király Sportlétesítmény, 500
néző. V: Gaál
Haladás:Király G. – Tóth D., Jagodics, Devecseri, Bosnjak – Simon Á. – Kiss B., Williams, Tóth M., Halmosi – Grumics
Paks:Verpecz – Kulcsár D., Lenzsér, Rochán, Szabó J. – Papp K., Bertus, Kecskés, Haraszti – Szakály D., Bartha
G:Bertus (26. – 11-esből),Bartha (46.)

A Haladásnak a második mérkőzésen sem termett babér, a Sopron ellen 1–0-s vereséget szenvedett: Szabó László 25 méteres szabadrúgása ugyan a kapufán csattant, de Sifter Tamás közelről befejelte a kipattanót.

Ezzel eldőlt, hogy a házigazda Haladás a harmadik helyen végez.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás–Soproni VSE 0–1 (0–1)
néző. V: Kovács G.
Haladás:Gyurján – Polgár, Schimmer, Kovács L., Németh M. – Tóth B., Petró – K. Mészáros, Rácz, Medgyes – Bamgboye
Soproni VSE: Heinrich – Batizi-Pócsi, Fehér, Ágh, Szabó L. – Kővári, Sifter, Tóth M., Faragó – Márkus, Garda
G: Sifter (30.)

A torna utolsó mérkőzésén az első hely megszerzése volt a tét. Bár az NB II-es Sopron az első félidőben tartotta a 0–0-s eredményt, nem sokkal a fordulást követően Fejős Áron találatával vezetést szerzett a Paks (1–0), és mint később kiderült, meg is nyerte a találkozót, ami tornagyőzelmet ért számára.

Paksi FC–Soproni VSE 1–0 (0–0)
Király Sportlétesítmény, 500 néző
Paks: Rácz G. – Szalai A., Vági, Lenzsér (Bognár D., 31.), Báló – Nagy R., Koltai T., Simon M. (Adamcsek, 31.) – Fejős (Kecskés T., 41.), Hahn, Jelena
Soproni VSE: Gelei – Angyal, Ágh, Koronczai, Fazakas G. – Kapacina, Harangozó, Szőke – Gyürki, Soós B., Kovács D.