Futsal NB I: ezüstöt érő győzelmet aratott a Dunaferr

2017.06.06. 22:15
A Dunaferr szerezte meg a második helyet a futsal NB I-ben, miután a felsőház utolsó fordulójában nyert, miközben a Berettyóújfalu kikapott.

A futsal NB I felsőházának utolsó fordulójában már csak egy fontos kérdés maradt, miután a Rába ETO már korábban bebiztosította az első helyet. A Berettyóújfalu és a Dunaferr küzdött a második és a harmadik helyért.

A Dunaferrhez képest a Berettyóújfalunak két ponttal több volt a játéknap előtt (21–19), ugyanakkor hazai pályán a Rába ETO ellen kellett megfelelő eredményt elérnie. A Dunaferr az Aramishoz látogatott Budaörsre.

A két meccs egy időben kezdődött. Az első félidőben a Rába papírformának megfelelően 4–2-re vezetett, míg a második találkozón a Dunaferr 1–0-s előnyt ért el. Tehát az első 20 perc után a Dunaferré volt a második hely.

A második játékrészben az ETO tovább növelte az előnyét, s végül simán 6–2-re nyert. Eközben a Dunaferr is szerzett még két gólt, sőt, nem sokkal a vége előtt még egy negyediket is. Így 4–0-s győzelemmel megelőzte a Berettyóújfalut, és megszerezte a második helyet.