Felkészülés: öt perc alatt három gól, kikapott a Honvéd

2018.02.12. 14:10
A labdarúgó NB I-ben szereplő Budapest Honvéd harmadik törökországi felkészülési mérkőzésén 2–1-re kikapott az orosz bajnokság sereghajtójától, az SZKA Habarovszktól.

A Honvéd kezdőcsapata csak egy helyen tért el az öt nappal ezelőtti, KF Trepca elleni előkészületi meccshez képest (0–1), Tömösvári Bálint helyett Herjeczki Kristóf kezdett, aki meghálálta a bizalmat, hiszen a kispesti csapat a 32. percben az ő közeli bombájával egyenlített.KF Trepca elleni előkészületi meccshez képest (0–1), Tömösvári Bálint helyett Herjeczki Kristóf kezdett, aki meghálálta a bizalmat, hiszen a kispesti csapat a 32. percben az ő közeli bombájával egyenlített.

Két perccel később azonban Pavel Karaszjov megszerezte a második gólját, így az ötperces adok-kapokból az orosz élvonalban sereghajtó Habarovszk jött ki jobban (1–2).

A Honvédból a csereként beálló Tomás Kosútot a második félidő elején kiállította a játékvezető, de Supka Attila együttese nem került emberhátrányba, mert a szlovák futballista helyére beállhatott Heffler Tibor.

A kispestiek a hajrában minden követ megmozgattak az egyenlítésért, de nem jártak sikerrel.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Budapest Honvéd–SZKA Habarovszk (orosz) 1–2 (1–2)
Side (Törökország).
HONVÉD:
Gróf – Ikenne-King, Lovric (Kamber, a szünetben), Bobál D., Holender (Kosút, 36., Heffler T., 50.) – Pölöskei Zs., Nagy G. – Lukács D. (Tömösvári, 58.), Májer, Herjeczki (Stoiacovici, 62.) – Kabangu.
Gólszerző: Herjeczki (32.), ill. P. Karaszjov (30., 34.)
Piros lapot kapott: Kósut (48.)
Forrás: honvedfc.hu