Felkészülés: nem bírt egymással a Loki és a Kisvárda

B. L.B. L.
2020.07.25. 19:28
A DVSC döntetlent játszott a Kisvárdával (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A labdarúgó NB II-be csúszó Debreceni VSC felkészülési mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott az élvonalbeli Kisvárdával.

A találkozót nagy bejelentés előzte meg, a kilátogató debreceni szurkolók örömére Tőzsér Dániel szakmai igazgató ismertette Varga József visszatérését.

Az összecsapáson aztán a vendégek kezdtek jobban, a 20. percben Fernando Viana estében kotorta a labdát közelről a kapuba. Nem sokáig vezettek a kisvárdaiak, a 25. percben Ferenczi János bal oldali beadására érkezett jó ütemben Tischler Patrik (1–1). A második félidő végjátékában hiába ünnepelt újabb gólt a publikum, Bárány találatát les miatt nem adták meg.

Az Újpest FC Rácz Barnabásnak az első félidő hajrájában szerzett góljával mehetett előnnyel a pihenőre a Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendégeként, majd a folytatásban Petar Gigic is eredményes volt (0–2).

Az MTK Budapest hiába lépett fel támadó szellemben, a klubhonlap beszámolója szerint az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, így a Koper szerzett vezetést az első félidő végéhez közeledve. Rögvest válaszolt az NB I-be feljutó kék-fehér együttes Gera passza után Schön lövésével, majd a második félidő derekán Myke Ramos kergette hibába a kapust, újabb gólt eredményezve (1–2).

A DVTK–FC Kosice találkozón az első félidőben nem született gól, ám a fordulás utána a szlovák csapat megszerezte a vezetést. Egy bal oldali beadás után Boris Gáll fejelt közelről Bukrán kapujába (0–1). A 72. percben Zsiga Máté szögletére érkezett Szűcs Kornél, a kapuba bólintott, ezzel kialakította az 1–1-es végeredményt.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II)–Újpest FC 0–2 (0–1)
Gólszerző:
Rácz B. (38.), Gigic (60.)

Budafoki MTE–NK Radomlje (szlovén, II.) 4–0 (2–0)
Kranjska Gora.
Budafoki MTE: Póser – Iharos, Romic, Oláh B., Medgyes – Filkor, Soltész – Skribek, Lőrinczy, Takács R. – Zsóri. Csereként pályára lépett: Bese B., Margitics, Kirják, Micsinai, Szabó M., Ihrig-Farkas, Kulcsár K., Szebenyi, Kovács D., Fekete M.
Gólszerző: Soltész I. (11.), Skribek (38.), Szabó M. (56. – 11-esből), Kovács D. (65.)

FC Koper (szlovén, I.)–MTK Budapest 1–2
(1–1)
MTK, 1. félidő: Mijatovics – Balázs B., Pintér, Nagy, Herrera – Kata, Cseke, Palincsár – Gera, Lencse, Schön. 2. félidő: Somodi – Cseke, Baki, Varju – King, Katona, Mezei, Barna – Prosser, Bíró, Ramos. Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Mulahusejnovic (37.), ill. Schön (39.), Ramos (67.)
Forrás: mtkbudapest.hu

Debreceni VSC–Kisvárda 1–1 (1–1)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2200 néző. Vezette: Takács
DVSC: Zöldesi (Hrabina, 64.) – Lakatos (Kinyik, a szünetben), Poór (Szatmári Cs., a szünetben), Pávkovics (Bényei B., 69.), Ferenczi (Pintér Á., 69.) – Kundrák (Bényei Á., a szünetben), Kusnyír, Bódi (Csősz, 69.), Varga K. (Bévárdi, 69.) – Tischler (Bárány, a szünetben), Sós (Bereczki, 69.). Vezetőedző: Kondás Elemér
KISVÁRDA: Dombó (Odincov) – Melnik (Himics), Szimovics (Baranyai Á.), Rubus, Lakatos Cs. – Lucas, Szőr (Ene) – Hei, Cukalasz (Karaszjuk), Kovácsréti (Jelena) – Viana. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Tischler (25.), ill. Viana (20.)
Forrás: dvsc.hu/kisvardafc.hu

Diósgyőri VTK–FC Kosice (Kassa, szlovák, II.) 1–1 (0–0)
Miskolc, DVTK Stadion, 1746 néző
DVTK: Antal – Orosz D., Polgár, Hegedűs, Memolla – Iszlai, Márkvárt – Korbély, Molnár G., Grozav – Drazsics. Csereként pályára lépett: Bukrán E., Sesztakov, Karan, Szűcs K., Vági A., Zsiga M., Kispál T., F. Hasani, José Cortés, M. Ivanovszki. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Zsiga (72.), ill. Gáll (58.)
Forrás: dvtk.eu