Felkészülés: legyőzte osztrák élvonalbeli ellenfelét a Kaposvár

B. A.B. A.
2020.01.17. 16:56
A Kaposvár téli negyedik, utolsó felkészülési mérkőzésén 2–1-re legyőzte az osztrák élvonalbeli Mattersburgot.

A Nagymartonban rendezett összecsapáson a Kaposvár az első félidő közepén szerzett vezetést, majd nem sokkal a szünet után tizenegyesből megduplázta előnyét. Az osztrák élvonal folytatását a 11. helyről váró Mattersburg erejéből csupán a szépítésre tellett.Kaposvár az első félidő közepén szerzett vezetést, majd nem sokkal a szünet után tizenegyesből megduplázta előnyét. Az osztrák élvonal folytatását a 11. helyről váró Mattersburg erejéből csupán a szépítésre tellett.

A Kisvárda először, egyben utoljára lépett pályára otthon a téli felkészülési időszakban, az ukrán másodosztályú Minaj elleni találkozót a görög Sztavrosz Cukalasz gólja döntötte el az észak-alföldiek javára.

A Paks a Kaposvár meccséhez hasonló forgatókönyvet követett, de a rossz oldalról, csak szépíteni tudott Böde Dániel büntetője révén az orosz Ahmat Groznij ellen.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
SV Mattersburg (Nagymarton, osztrák I. o.)–Kaposvár 1–2 (Szakály A., Zsiga – 11-esből)
Kisvárda–FC Minaj (ukrán II. o.) 1–0 (Cukalasz)
Paksi FC–Ahmat Groznij (orosz I. o.) 1–2 (Böde – 11-esből)
Hajduk Split (horvát I. o.)–Bp. Honvéd 5–0
Puskás Akadémia–FC Hermannstadt (Nagyszeben, román I. o.) 1–1