Felkészülés: kiütötte fehérorosz ellenfelét az Újpest

2019.01.19. 18:30
Hatalmas győzelmet aratott a felkészülési meccsén az Újpest (Fotó: ujpestfc.hu)
Fölényes (6–2) győzelmet aratott az Újpest a második törökországi felkészülési mérkőzésén, és az MTK-nak is sikerült megnyernie egyik szombati barátságos találkozóját. A Paks gól nélküli döntetlent játszott orosz ellenfelével.

Szinte hazai környezetben, a beleki szállodájától tíz perc sétára található pályán játszotta le második edzőmeccsét a Törökországban edzőtáborozó Újpest. A szombat délutáni mérkőzésen az ellenfél a fehérorosz bajnokságban a BATE Boriszov mögött a második helyen álló Sahtyor Szoligorszk volt. Felhős időben kezdődött a találkozó – amelyet megtekintett a tavaszi folytatásra szintén Belekben készülő Mezőkövesd Zsóry csapata és teljes stábja is –, a kezdősípszót megelőzően szitált az eső.

Az első félidőben óvatosan kezdtek a csapatok, de a játékrész második felében a kevésbé eseménydús mezőnyjátékot felváltotta egy nagyobb ritmusú, támadóbb futball, amelyben az Újpest akarata jobban érvényesült. A lila-fehér akciók végül két szép gólban csúcsosodtak ki: előbb a 41. percben Novothny Soma remek passza után Bojan Szankovics volt 18 méterről eredményes, majd négy perccel később a csatár maga talált a kapuba: Obinna Nwobodo jobb oldali beadását lőtte a hálóba.

A második félidőre felpörögtek az események, három perccel az újrakezdés után szépítettek a fehéroroszok, ám újabb három perccel később már a lila-fehérek örülhettek a harmadik góljuknak, amikor Nagy Dániel jobb oldali beadását Novothny Soma elől akarta tisztázni az egyik védő, de öngólt fejelt. Majd csak újabb két percre volt szükség a fehéroroszok újbóli szépítéséhez, vagyis az 53. percben már 3–2-re állt a meccs. Az 54.-ben pedig már 4–2-re... Ekkor Novothny Soma szerezte meg aznapi második gólját, Dzenan Burekovic bal oldali beadására érkezett tökéletes ütemben.

Aztán 12 percnyi gólcsendet követően szép támadás végén Zsótér Donát 20 méterről, középről bombázott a kapuba. A 82. percben pedig a duplázó középpályás állította be a 6–2-es végeredményt is, amikor Balázs Benjámin visszapasszolt labdáját lőtte 12 méterről a fehéroroszok kapujába.

„Jó iramú mérkőzés volt, szerencsére sok gólt tudtunk szerezni, kombinatív játékot tudtunk bemutatni, mindenben felülmúltuk az ellenfelet – mondta lapunknak a találkozó után Litauszki Róbert csapatkapitány. – A második félidő elején a sorcserét követően kicsit megleptek minket a fehéroroszok, meg aztán frissebbek is voltak, így szereztek két gólt, de összességében teljesen megérdemelt a nagy különbségű győzelmünk.”

Miután először 3–1-es vereséget szenvedett az MTK az azeri Sabah ellen, második szombati felkészülési mérkőzését már sikeresen vette a kazah Zsetiszu ellen. A klub hivatalos honlapjának beszámolója szerint gyorsan megszerezték a vezetést a kék-fehérek: a 7. percben Kapronczai volt eredményes, majd az első játékrész hajrájában Schäfer duplázta meg az MTK előnyét. A Zsetiszu a második félidő közepén ugyan szépített, de pár perccel a vége előtt Kulcsár talált be, kialakítva a 3–1-es végeredményt.

Nem született gól a Paks harmadik téli felkészülési mérkőzésén, amelyen az orosz élvonalban szereplő és jelenleg 11. helyen álló Arszenal Tulával csapott össze a magyar gárda.

A Ferencváros felkészülési meccséről ide kattintva olvashat!

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI

ÚJPEST–SAHTYOR SZOLIGORSZK (fehérorosz) 6–2 (2–0)
Újpest:
Gundel-Takács – Pauljevics, Litauszki, Risztevszki, Burekovic – Onovo, Szankovics – Nwobodo, Nagy D., Beridze – Novothny. A 60. percben csereként beállt: Pajovics, Balázs B., Zsótér, Lukács D., Simon K., Horj, Tode, Diallo, Rossy. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Az Újpest gólszerzői: Novothny (2), Zsótér (2), Szankovics és öngól

MTK–SABAH FK (azeri) 1–3 (1–2)
MTK:
Kicsak – Babinszky, Vass Á., Szelin, Nagy B. – Katona – Vass P., Vogyicska, Bognár I., Mihajlovics – Torghelle. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Az MTK gólszerzője: Vass P.
Forrás: mtkbudapest.hu

MTK–ZSETISZU FK (kazah) 3–1 (2–0)
MTK: Horváth L. – Ikenne-King, Varju, Gengeliczki, Deutsch – Kanta – Kulcsár T., Schäfer, Kapronczai, Gera D. – Lencse. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Az MTK gólszerzői: Kapronczai, Schäfer, Kulcsár T.

PAKSI FC–FK ARSZENAL TULA (orosz) 0–0
Paks:
Rácz, Kulcsár, Fejes, Gévay, Szabó, Zsidai, Kecskés, Nagy R., Haraszti, Hahn, Bartha. Vezetőedző: Csertői Aurél
Forrás: paksifc.hu

FERENCVÁROS–FC SION (SVÁJCI) 2–2 (2–0)
Ferencváros:
Dibusz – Lovrencsics G., Frimpong, Blazic, Heister -– Sigér, Haratin -– Petrjak, Lanzafame, Varga R. -– Szihnyevics. A 62. perctől: Dibusz – Csernik, Botka, Dvali, Vida – Gorriarán, Leandro – Szerető, Wilmots, Amadou – Lovrencsics B. Vezetőedző: Szerhij Rebrov
A Ferencváros gólszerzői: Maceiras (6. – öngól), Petrjak (33.)

Mezőkövesd Zsóry FC–Szpartak Moszkva II (orosz) 5–1 (1–0)
Mezőkövesd: Szappanos (Szentpéteri) – Silye (Vajda), Katanec, Pillár (Hudák), Farkas (Vadnai), Meszhi (Szeles), Bertus, Cseri (Drazsics), Molnár G., Pekár (Szakály D.), Dragóner F. Vezetőedző: Kuttor Attila
A Mezőkövesd gólszerzői: Dragóner F. (2), Molnár G., Katanec, Drazsics

Debreceni VSC–Balmazújváros 1–0 (1–0)
Debrecen-Pallag. Vezette:
Takács J.
DVSC:
Hrabina (Szabados 63.) – Cikos (Szabó Á. 75.), Pávkovics (Ujvárosi 63.), Kinyik, Ferenczi J. – Jovanovic, Kusnyír (Nikitscher 63.), Tőzsér, Varga K. – Nagy K., Avdijaj (Pintér 37.)
Balmazújváros: Verpecz (Szécsi G. 46.) – Kovács N. (Szabó B. 60.), Jagodics B. (Peres 60.), Bora (Aranyos 60.), Nemes (Schmid 60.) – Pongrácz (Barnau 60.), Patvaros (Szabó B. 60.), Erdei (Domokos 60.) – Kóródi (Ternován 60.), Zádori (Király 60.), Óvári (Bíró Á. 60.)
Gólszerző: Avdijaj

Debrecen–Budaörs 1–2 (0–1)
Takács T.
DVSC:
Nagy S. (Kovács P., 80.) – Bényei, Szatmári, Mészáros (Ujvárosi, 68.), Barna – Damásdi, Haris, Csősz (Nikitscher, 68.), Bódi – Takács, Zsóri (Szabó Á., 68.)
Budaörs: Borsos (Demjén, a szünetben) – Menyhárt, Kékesi, Tányéros, Medgyes (Ódé, 58.) – Marques (Deli, 52.), Stieber A., Sajbán Miklós, Fényes – Fejős (Fodor, a szünetben), Sajbán Máté
Gólszerző: Szatmári, ill. Csősz (öngól), Sajbán Máté