Felkészülés: harmadjára már nem jött össze az Újpest-siker

2019.01.22. 16:19
A labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest nemzetközi felkészülési mérkőzésen 2–0-ra kikapott a lengyel élvonal 11. helyén álló Zaglebie Lubintól a törökországi Belekben.

A liláknál a kezdőcsapatban kapott helyet a próbajátékon lévő Tode Djakovic, de ő sem tudott segíteni a 10. percben, amikor Bartlomiej Pawlowski megszerezte a vezetést. de ő sem tudott segíteni a 10. percben, amikor Bartlomiej Pawlowski megszerezte a vezetést.

A fordulást követően Szasa Balics duplázta meg gyorsan az előnyt, újabb gól pedig már nem született, így az Újpest két győzelem után harmadjára vereséget szenvedett Törökországban.

FELKÉSZÜLÉS
ÚJPEST–ZAGLEBIE LUBIN (lengyel) 0–2
(0–1)
ÚJPEST: Pajovics – Balázs B., Horj, Djakovic, A. Diallo – Onovo (Szankovics, a szünetben), Obinna (Beridze, a szünetben) – Simon K., Zsótér, Lubaky – Lukács

AZ ÚJPEST FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 2., szerda
Edzőtábor:január 12–25., Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK (helyszín: Törökország)
Január 16.: Újpest FC–Qarabag (azeri) 1–0 (Novothny)
Január 19.: Újpest FC–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 6–2 (Novothny, Zsótér 2-2, Szankovics, öngól)
Január 22.: Újpest FC–Zaglebie Lubin (lengyel) 0–2
Január 24.: Újpest FC–HNK Hajduk Split (horvát)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ÚJPEST FC-NÉL
Érkezők:

Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:

Kiszemeltek: Tode Djakovic (osztrák, Deutschlandsberger SC – Ausztria, próbajáték)
Távozók: Cseke Benjámin (Paksi FC), Pávkovics Bence (Debreceni VSC, kölcsön után végleg)