Mai második meccsén sem bírt a Craiovával a Fradi

2019.01.25. 14:53
Délelőtt is találkoztak egymással (Fotó: prosport.ro)
A péntek kora délelőtt elért döntetlent követően kora délután újra pályára lépett a Ferencváros, amely a B-csapat után most az Universitatea Craiova A-csapatával mérkőzött meg, és ahogy a nap első felében, úgy ezúttal is 1–1-gyel zárult a találkozó.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Ferencváros–CS Universitatea Craiova (román)
1–1 (0–1)
Belek, Törökország
Ferencváros:
Dibusz – Botka, Dvali, Frimpong, Heister – Petrjak, Sigér, Haratin, Varga R. – Lanzafame (Szihnyevics 61.), Szihnyevics (Gorriarán 32.)
Craiova: Pigliacelli – Dimitrov, Donkor, Tiago Ferreira, Bancu – Barbuț, Mateiu, Cicaldau, Mitrița – Cristea, Koljic
Gól: Petrjak (76.), ill. Mitrita (43. – 11-esből)
Sárga lap: Cristea (52.), Sigér (54.), Bancu (60.), Lanzafame (60.)
Kiállítva: Mateiu (85.)

A Ferencváros a hatodik törökországi edzőmeccsét játszotta a beleki edzőtáborozása során, az ellenfél ezúttal a román élvonalban szereplő Universitatea Craiova A-csapata volt – délelőtt a B-gárdájukkal 1–1-re végzett a Ferencváros.

A zöld-fehérek a találkozó egyes periódusaiban kimondottan jól futballoztak, az első félidő középső harmadában és a második 45 perc jelentős részében ellenfelük fölé nőttek, ám a győzelem nem jött össze Szerhij Rebrov legénységének.

Sigér Dávidék jól kezdték a mérkőzést, már a második percben formás támadás végén Mikalaj Szihnyevics lőhetett volna gólt, de hárított a románok kapusa, a korábbi sokszoros olasz U-válogatott Mirko Pigliacelli.

Néhány perccel később aztán a Fradi kapujában álló Dibusz Dénes is bemutatkozott egy védéssel, s a játék továbbra is hasonló mederben folyt, hol az egyik, hol a másik tizenhatos előterében, ám „döntő fölénybe” egyik csapat sem került.

Ehhez képest némileg váratlanul, a félidő végéhez közeledve büntetőhöz jutott a Craoiva, Abraham Frimpong belépőjét ítélte szabálytalannak a játékvezető – a tizenegyest Alexandru Mitrita értékesítette.

A második félidő bő negyedóráig nem hozott változást az összképben, aztán a zöld-fehérek nagyobb sebességre kapcsoltak, s egyre jobban beszorították ellenfelüket. Ennek végül a 76. percben lett meg az eredménye, amikor Varga Roland kiugratása után Ivan Petrjak egyenlített egy szép lövéssel.

A hajrában a zöld-fehérek nem tudták megszerezni a győzelmet jelentő újabb találatot – Fernando Gorriarán ugyan betalált, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt –, vagyis a beleki edzőtáborában lejátszott hat meccsén a Ferencváros két vereség mellett négy döntetlent ért el.

SZERHIJ REBROV VEZETŐEDZŐ ÉRTÉKELÉSE ITT!

Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90. perc: Vége a mérkőzésnek, 1–1!

85. perc: Mateiu kapott piros lapot, miután összekülönbözött Sigérrel. A románok maradtak 11-en a pályán, vélhetően cserével szórták ki

79. perc: Gorriarán lőtt 15 méterről nagy gólt, de a játékvezető les miatt már közbesípolt, a gól érvénytelen.

76. perc: Egyenlít a Ferencváros! Varga szöktette remekül Petrjakot, aki 13 méterről a jobb felsőbe lőtt, 1–1!

74. perc: Tűzijáték, lövés nélkül! Tíz másodpercen belül előbb Sigér, majd Varga, végül Petrjak is lőhetett volna, de a labda egyszer jutott el a kapuig, mert mindhárom kísérletbe belelépett egy védő, végül Szihnyevicselől sikerült eltakarítani a labdát a román védelemnek.

68. perc: Botka beadása szállt el Szihnyevics feje fölött.

65. perc: Jobbról élesen a kapu elé lőtt szöglet után Donkor fejelt az égbe 3 méterről.

61. perc: Szihnyevics állt vissza, Lanzafamét váltotta.

60. perc: Bunyó! Na jó, nem, csak egy kis kakaskodás, amelynek főszereplői Bancu és Lanzafame, mindketten egy-egy sárga lapot érdemeltek ki teljesítményükért.

57. perc: Botkát kell ápolni.

54. perc: Sigér kapott egy sárgát.

53. perc: Bancu lőtt 25 méterről, Dibusz vetődve fogta a lövést.

52. perc: Cristea gyalogolta földbe Frimpongot, sárga.

49. perc: Egy előreválogatott labdára Lanzafame startolt, ám a kifutó Pigliacelli elbikázta előle.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Ferencvárosnál nem volt csere.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc:Gól! Mitrita belőtte, Dibusz jó irányba vetődött, de nem érhette el a labdát, 0–1.

42. perc: Tizenegyes! Frimpong és Cristea összecsapása során a ferencvárosi védő elrúgta a labdát a csatár elöl, a játékvezető azonban sípolt és tizenegyest adott a kékeknek. Frimpongot ápolni kellett.

35. perc: Botka és Varga Roland összjátéka után utóbbi lőtt jobbról, éles szögből, Pigliacelli könnyedén fogta a nem túl jó lövést.

32. perc: Szihnyevics helyett Gorriarán a pályán.

28. perc: Heister lőtte előre a labdát, amire Petrjak az esélytelenek nyugalmával rajtolt, s valóban, Donkor mellett nem fért hozzá.

25. perc: Cicaldau adott középre jobbról szögletet, Dibusz határozottan kimozdulva öklözte a mezőnybe a labdát.

23. perc: Edzőtáborbeli felkészülési mérkőzéshez képest elég szépszámú közönség követi az eseményeket, még a pálya melletti kiszolgáló épület tetején is állnak nézők.

18. perc: Mitrita ugratta ki Bancut a balösszekötő helyén, azonban a kimozduló Dibusz az ötös sarkánál elé vetődött,így nem tudta átemelni fölötte a labdát.

13. perc: Lanzafame passza után Szihnyevics lőtt éles szögből, a labda egy védőről pattant le oldalra.

12. perc: Botka beadását kifejelték a védők.

8. perc: Botka indítása után Varga egy jó cselt követően adott középre jobbról, de Szihnyevics nem fért a labdához a védők mellett.

5. perc: Mitrita próbálkozott 21 méterről, Dibusz vetődve hárított a bal alsó sarok elől.

2. perc: Frimpong indítása után Lanzafame sarkazása Szihnyevicsnek volt jó, fordulásból leadott lövését védte Pigliacelli kapus.

1. perc: A zöld-fehérek kezdték a mérkőzést.

A mérkőzést a zöld-fehérek hivatalos honlapja, a fradi.hu segítségével közvetítjük.

ELŐZMÉNYEK

Az NB I február 2-i rajtjára készülő Ferencváros a hatodik felkészülési mérkőzését játssza a beleki edzőtáborban: az ellenfél előbb a román kupagyőztes Craiova A-csapata, délelőtt a B-csapatával játszott 1–1-es döntetlent.

A Ferencváros és a Craiova a mai nap előtt legutóbb 2004-ben játszott egymással a nyári felkészülés egyik állomásaként. Akkor a román csapat nyert 1–0-ra, és a mai keretből Leandro is pályára lépett azon a találkozón – írja a fradi.hu.