A Ferencváros a 91. percben egyenlített az első edzőmeccsén

H. D.H. D.
2020.07.21. 16:55
A Ferencváros labdarúgócsapata az első nyári felkészülési mérkőzésén 2–2-es döntetlent játszott az NB II-es Szombathelyi Haladással a szlovéniai Gornja Radgonában.
A Ferencváros döntetlent játszott a Haladással az első nyári felkészülési mérkőzésén – a képre kattintva galéria nyílik! (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Gornja Radgona, zárt kapuk mögött
FERENCVÁROS–SZOMBATHELYI HALADÁS (NB II) 2–2 (1–1)
FTC: Gróf – Botka, Blazic, Iyinbor, Heister – Haratin (Somália, 32.), Vécsei (Csonka A., 9.) – Szánthó, Katona B., Nguen – Boli. 2. félidő: Bogdán – Lovrencsics G., Frimpong, Dvali (Iyinbor, 85.), Csontos – Somália, Csonka A. (Haratin, 60.) – Isael, Skvarka, Varga R. – Ramadan. Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Haladás: Rózsa (Verpecz, a szünetben) – Csilus T., Mocsi, Devecseri (Doktorics, 68.) – Tóth D. (Schimmer, 65.), Holdampf, Szekér (Jancsó, a szünetben), Kiss B., Bosnjak (Németh Milán, a szünetben) – Tóth B. (Simon A., 65.), Medgyes (Németh Márió, 80.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Szánthó (21.), Ramadan (91.), ill. Kiss B. (43.), Jancsó (75.)

A Ferencváros első nyári felkészülési mérkőzésén a másodosztályú Szombathelyi Haladással találkozott a szlovéniai Gornja Radgonában. Az NB I bajnokának kezdőcsapatában két 18 éves játékos, Iyinbor Patrick és Katona Bálint is helyet kapott. Szerhij Rebrovnok kényszerű okból meglehetősen hamar változtatni kellett, mivel Szánthó Regő és Vécsei Bálint összefejelése után utóbbi nem tudott visszatérni a pályára.

Előbbi azonban visszatért, sőt, a 21. percben a vezetést is megszerezte az FTC-nek: Marcel Heister bal oldali beadása után Szánthó Regő kapásból küldte a labdát a kapuba. 1–0

Nem sokkal később még egyet kellett cserélnie Szerhij Rebrovnak, Igor Haratin helyére Somália érkezett. Aztán az első félidő hajrájában egyenlített a Haladás: Kiss Bence lövése után a jobb oldali kapufáról pattant a kapuba a labda (1–1). Két perccel később majdnem visszavette a vezetést az FTC, ám Franck Boli lövése után Rózsa Dániel bravúrral védett.

A szünetben szinte teljes sort cserélt az FTC, Gróf Dávid helyét a kapuban a nyáron szerződtetett Bogdán Ádám foglalta el. Sokáig meglehetősen eseménytelenül csordogált a második félidő, aztán a 75. percben gólt szerzett a Haladás: a kipattanó labdára Jancsó András csapott le, és ballal óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1–2

Tíz perccel később Simon András eldönthette volna a mérkőzést, 17 méterről eleresztett lövése után azonban a kapufa kisegítette a fővárosi csapatot. Sőt, a ráadásban az egyenlítés is összejött az FTC-nek: Haratin remek indítása után Lovrencsics Gergő jobbról, laposan tette középre a labdát, amelyet a lendületből érkező Ammar Ramadan közvetlenül a léc alá lőtt – a Ferencváros 2–2-es döntetlent játszott a Haladással az első nyári felkészülési mérkőzésén.

„Nagyszerűen helytálltunk, nagyon szép dolgokat csináltunk, két szép gólt is lőttünk – értékelt Mátyus János, a Haladás vezetőedzője a klub honlapján. – A futball mentális oldala nagyon fontos számomra, semmiféle félelem vagy túlzott tisztelet nem volt csapatom futballján. Sőt, nagyon vagányan játszottunk, amit az edzéseken gyakoroltunk, ma is viszontláttam. Az más kérdés, hogy a végén fájó volt, hogy kaptunk egyet, de ezen kívül negatívumot nem tudok mondani.”

Szerhij Rebrov csapata szerdán is pályára lép: 18 órától a cseh harmadosztályú MFK Frydek-Místekkel méri össze az erejét.

MÁSODIK FÉLIDŐ

92. perc: Ez a vége, a Ferencváros 2–2-es döntetlent játszott a Haladással.

91. perc: GÓL! EGYENLÍTETT AZ FTC! Haratin remek indítása után Lovrencsics jobbról, laposan tette középre a labdát, amelyet a lendületből érkező Ammar Ramadan közvetlenül a léc alá lőtt. 2–2

90. perc: Két perc a hosszabbítás.

89. perc: Isael távoli lövése után Verpecz védett.

88. perc: Haratin remek passza után Lovrencsics kereste Ramadant, előle azonban Verpecz szedte fel a labdát.

88. perc: KAPUFA! Simon András tüzelt 17 méterről, a kapufa azonban kisegítette az FTC-t.

85. perc: Dvali kapott egy nagy rúgást a lábára, el is hagyta a pályát, Iyinbor állt vissza a helyére.

75. perc: GÓL! FORDÍTOTT A HALADÁS! Egy kipattanó labdára Jancsó András csapott le, és ballal óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1–2

74. perc: Varga passza után Isael az öt és felesig cselezte be magát, ott azonban szerelték.

69. perc: Ivószünet.

67. perc: Ramadan lőtt 20 méterről, Verpecz azonban védett.

65. perc: Holdampf távoli lövése veszélytelen volt.

64. perc: Lovrencsics beadása után Verpecz fogta meg a labdát.

60. perc: Haratin visszatért a pályára, Csonkát váltotta.

59. perc: Lovrencsics már jobban van, a beadása után Varga elől mentettek.

57. perc: Lovrencsicsnek kaptak bele az arcába, ápolni kell.

56. perc: Varga lövését blokkolták a szombathelyiek.

48. perc: Ramadan alapvonalról középre tett labdáját Skvarka küldte kapura, a Rózsát váltó Verpecz azonban védett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben szinte teljes sort cserélt az FTC, amely így állt fel a második félidőre: Bogdán – Lovrencsics G., Frimpong, Dvali, Csontos – Somália, Csonka A. – Isael, Skvarka, Varga R. – Ramadan.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 1–1 az állás.

45. perc: Három perc a ráadás.

45. perc: VÉDÉS! Somália remek indítása után Boli vette le a labdát, majd ballal lőtt, Rózsa azonban bravúrral védett.

43. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A HALADÁS! Kiss Bence indult meg, elhúzott Iyinbor mellett, majd 17 méterről lőtt, a labda pedig a jobb oldali kapufáról a kapuba pattant. 1–1

39. perc: Ezúttal Tóth adta be a labdát jobbról, de Blazic megint mentett, most fejjel.

33. perc: Medgyes jobb oldali beadása után Blazic mentett nagyon Tóth elől.

32. perc: Újabb ferencvárosi csere, Haratin helyére Somália állt be.

30. perc: Botka indítása után Nguen ugratta ki Bolit, aki kis szerencsével végül lőni tudott, Rózsa azonban védett.

26. perc: Botka jobb oldali beadását blokkolták, majd Nguent lőtt 23 méterről. Rózsa elsőre nem tudta megfogni, de másodjára már begyűjtötte a labdát.

23. perc: Ivószünet.

21. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ FTC! Heister bal oldali beadása után Szánthó Regő jobbal, kapásból küldte a labdát a kapuba. 1–0

19. perc: Szekér állította meg szabálytalanul Nguent, aki nem hagyta annyiban a történteket, és visszalökött. A játékvezető mind a két játékosnak kiosztott egy sárga lapot.

15. perc: Egy szombathelyi szöglet után érkezett egy fejes, Gróf azonban könnyedén védett.

10. perc: Nguen bal oldali beadása után Boli kevéssel maradt le a labdáról.

9. perc: Szánthó visszatért a pályára, Vécsei viszont nem tudja folytatni. Csonka András állt be a helyére.

6. perc: Vécsei és Szánthó fejelt össze, mind a két játékost ápolni kell.

3. perc: Heister bal oldali beadása után Nguen esett el a tizenhatoson belül, tizenegyest azonban nem kapott az FTC.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzést a fradi.hu szöveges tudósítása alapján közvetítjük.

A Ferencváros kezdőcsapatában két 18 éves játékos, Iyinbor Patrick és Katona Bálint is helyet kapott.

Ausztriában található szálláshelyéről kerékpárral érkezett a szlovéniai meccs helyszínére a Ferencváros szakmai stábja. A táv Bad Radkersburgból persze nem volt több 7 kilométernél, de ahogy Balogh Tamás kapusedző fogalmazott, Szerhij Rebrovval még így nehéz volt tartani az iramot…

Kerékpárral érkezett a meccs helyszínére a Ferencváros szakmai stábja (Fotó: Polgár László)

Lovrencsics Gergő: Biztos vagyok benne, hogy lesznek még érkezők! A teljes interjú a Ferencváros 36-szoros válogatott védőjével itt!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros–Haladás felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

A FERENCVÁROS (EDDIG ISMERT) NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: július 17–27., Bad Radkersburgban (Ausztria)
Július 21., 17.00: FTC–Haladás(NB II) – zárt kapuk mögött
Július 22., 18.00: FTC–MFK Frydek-Místek (cseh, III.)
Július 26., 17.00: FTC–NK Radomlje (szlovén, II.)
Július 27., 11.00: FTC–NK Drava Ptuj (szlovén, II.)
Afradi.humegjegyzi, a kezdési időpontok változhatnak.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:Bogdán Ádám(Hibernian – Skócia, szabadon igazolhatóként),Myrto Uzuni(albán, NK Lokomotiva – Horvátország),Olekszandr Zubkov(ukrán, Sahtar Doneck – Ukrajna, kölcsön után végleg)
Kölcsönbe érkezők:

Kölcsönből visszatérők:Bőle Lukács(ZTE FC)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: Nagy Zoltán Olivér, Kovács Marcell, Redzic Damir
Kiszemeltek:Roko Baturina(horvát, Dinamo Zagreb – Horvátország, legutóbb kölcsönben NK Bravo – Szlovénia),Veljko Birmancsevics(szerb, FK Csukaricski – Szerbia),Marjan Sved(ukrán, Celtic – Skócia)
Távozók:Davide Lanzafame(olasz, Bp. Honvéd, kölcsön után végleg),Leandro(brazil-magyar, FTC II),Otigba Kenneth(szabadon igazolható),Silye Erik(mezőkövesdi kölcsön után Vasas)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:Gastón Lódico(argentin, Club Atlético Lanús – Argentína)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:Bőle Lukács (ZTE),Csonka András(ZTE FC),Mikalaj Szihnyevics(fehérorosz)