Franck Boli és Sigér Dávid góljával nyert a Ferencváros

H. D.H. D.
2020.08.05. 16:55
Franck Boli és Sigér Dávid góljával nyert a Ferencváros (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 2–0-ra legyőzte a szlovén élvonalbeli Kopert.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Ferencváros–Koper (szlovén) 2–0 (0–0)

Gornja Radgona, zárt kapuk mögött
Ferencváros: Bogdán (Gróf, a szünetben) – Botka, Kovacevic (Dvali, a szünetben), Frimpong, Heister – Somália, Skvarka (Szihnyevics, a szünetben) – Nguen, Katona B., Isael – Boli. Az 58. perctől: Gróf – Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Civic – Sigér, Haratin – Varga R., Laidouni, Ramadan – Szihnyevics. Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Gólszerző: Boli (55.), Sigér (62.)
Forrás: fradi.hu

A Tabor Sezana (1–1) elleni felkészülési mérkőzés után egy nappal egy másik szlovén élvonalbeli csapattal, a Koperrel találkozott a Ferencváros. Az első félidőben néhány távoli lövéssel veszélyeztetett Szerhij Rebrov csapata, ám gól Marcel Heister, Franck Boli próbálkozása, illetve Isael közeli fejese után sem született.

A fordulás után megtört a jég, az 55. percben Isael indítása után Franck Boli kissé jobbról a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0

Néhány perccel később nyolc helyen változtatott a zöld-fehér csapat vezetőedzője, ennek pedig a 62. percben már meg is lett az eredménye: Mikalaj Szihnyevics passza után Ammar Ramadan a kapusba lőtt, a kipattanóra azonban Sigér Dávid lecsapott, és a kapuba továbbított. 2–0

A folytatásban újabb gól már nem esett, így a magyar bajnok kétgólos győzelmet aratott. A Ferencváros legközelebb szombaton öt órakor lép pályára az osztrák Sturm Graz ellen.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Véget ért a mérkőzés, az FTC két góllal legyőzte a Kopert.

87. perc: Gróf védett könnyedén egy lövés után.

85. perc: Varga 20 méterről próbálkozott, de a szabadrúgása után a kapus szögletre nyomta a labdát.

80. perc: Varga szöglete után Blazic fejelte a kapu fölé a labdát.

67. perc: Védés! Laidouni indult meg, majd kiugratta Ramadant, akinek a lövését lábbal védte a szlovén csapat kapusa.

62. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Szihnyevics passza után Ramadan a kapusba lőtt, a kipattanóra azonban Sigér Dávid csapott le, és a kapuba küldte a labdát. 2–0

58. perc: Ferencvárosi cserék, Lovrencsics, Blazic, Civic, Laudouni, Sigér, Haratin, Ramadan és Varga Roland érkezett a pályára. Így folytatja az FTC: Gróf – Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Civic – Sigér, Haratin – Varga R., Laidouni, Ramadan – Szihnyevics.

58. perc: Isael sárgult be.

55. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ FTC! Isael indítása után Franck Boli kissé jobbról a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0

51. perc: Védés! Szihnyevics kiugratása után Boli próbálkozott, de a ziccerét védte a kapus.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Rebrov hármat cserélt a szünetben: Bogdánt Gróf Dávid váltotta a kapuban, Kovacevic helyére Lasa Dvali, Skvarka helyére pedig Mikalaj Szihnyevics állt be.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő.

42. perc: Abraham Frimpong kapott sárga lapot.

41. perc: Lehetőség! Boli bal oldali beadása után Isael öt méterről fejelt, a kapus azonban védett.

40. perc: Botka kiugratása után Nguen lőtt, a labda azonban elment a kapu mellett.

39. perc: Botka beadása után a kapus húzta le a labdát.

35. perc: Somália sárgult be, a felezővonalnál szabálytalankodott.

29. perc: Védés! Isael kiugratását követően Botka passzolt Bolihoz, akinek a lövése után a szlovén csapat kapusa védett.

26. perc: Egy Koper-szöglet után érkezett egy fejes, a labda azonban kevéssel elkerülte a kaput.

25. perc: A Koper előtt alakult ki majdnem egy nagy helyzet, Frimpong azonban az öt és felesnél tisztázott.

23. perc: Skvarkától vették el a labdát a felezővonalnál, majd egy beívelés után szögletet harcolt ki a szlovén együttes. A sarokrúgás után nem alakult ki helyzet.

20. perc: Ezúttal egy jobb oldali Isael-szöglet után Boli küldte a labdát a kapu mellé a tizenhatos előteréből.

18. perc: Egy FTC-szöglet után Heister 17 méterről kevéssel a kapu fölé lőtte a labdát.

17. perc: Isael tüzelt 18 méterről, de a lapos lövése után a kapus könnyedén védett.

10. perc: Somália kereste Bolit, de a kapus lehúzta a labdát.

8. perc: Katona indítása hosszú volt Isaelnek.

6. perc: Isaelt állították meg lesen.

A Koper sárga-kékben, a Ferencváros zöld-fehér csíkos szerelésben lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a szlovénok indították útjára a labdát.

Szerhij Rebrov nem a kispad mellől, hanem a lelátóról követi a történéseket.

A mérkőzést a fradi.hu szöveges tudósítása alapján közvetítjük.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros–Koper nemzetközi felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

A FERENCVÁROS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Július 21.:FTC–Haladás(NB II) 2–2(Szánthó, Ramadan)
Július 22.:FTC–MFK Frydek-Místek (cseh, III.) 9–0(Boli, Szánthó 3-3, Nguen 2, Ramadan)
Július 26.:FTC–NK Brezice (szlovén, II.) 4–0(Nguen, Katona B., Skvarka, Szihnyevics)
Július 27.:FTC–NK Drava Ptuj (szlovén, II.) 2–2(Blazic, Szihnyevics)
Augusztus 4.:FTC–Tabor Sezana (szlovén) 1–1(Sigér)
Augusztus 5., 17.00:FTC–FC Koper (szlovén)
Augusztus 8., 17.00:FTC–Sturm Graz (osztrák)
Augusztus 9., 17.00:FTC–Sparta Praha (cseh)

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:Roko Baturina(horvát, Dinamo Zagreb – Horvátország, legutóbb kölcsönben NK Bravo – Szlovénia),Bogdán Ádám(Hibernian – Skócia, szabadon igazolhatóként),Adnan Kovacevic(bosnyák, Korona Kielce – Lengyelország, szabadon igazolhatóként),Aissa Laidouni(francia, FC Voluntari – Románia),Myrto Uzuni(albán, NK Lokomotiva – Horvátország),Olekszandr Zubkov(ukrán, Sahtar Doneck – Ukrajna, kölcsön után végleg)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:Bőle Lukács(ZTE FC)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: Katona Bálint, Kovács Marcell, Nagy Zoltán Olivér, Redzic Damir
Kiszemeltek:Arijan Ademi(északmacedón, Dinamo Zagreb – Horvátország),Veljko Birmancsevics(szerb, FK Csukaricski – Szerbia),
Távozók:Davide Lanzafame(olasz, Bp. Honvéd, kölcsön után végleg),Leandro(brazil-magyar, FTC II),Otigba Kenneth(szabadon igazolható),Silye Erik(mezőkövesdi kölcsön után Vasas)
Kölcsönbe távozók:Szánthó Regő(ZTE FC),Varga Ádám(Soroksár),Vida Kristóf(Soroksár)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:Gastón Lódico(argentin, Club Atlético Lanús – Argentína)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:Bőle Lukács(ZTE FC),Csonka András(ZTE FC),Mikalaj Szihnyevics(fehérorosz)