Háromból három: a Fradi a Bohemianst is legyőzte

2015.01.31. 13:55
Lamah jól játszott, két gólt szerzett a Bohemians ellen (Fotó: NS-archív)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros a törökországi edzőtábor első felkészülési mérkőzésén 4–2-re legyőzte a cseh Bohemians Praha 1905 csapatát. A Fradi góljait Somália, Mateos és Lamah (2) szerezte. Thomas Doll együttesében bemutatkozott az ecuadori balhátvéd, Cristian Ramírez, aki egy félidőt játszott.
A Bohemians Praha 1905 kezdett jobban, és meg is szerezte a vezetést: a 12. percben Matús Mikus kapott ajándéklabdát, és a szlovák csatár kilőtte Dibusz Dénes kapujának a bal oldalát (0–1). Nem sokáig örülhettek a vezetésnek a csehek, egy perccel később Stjepan Kukuruzovic adott be a bal oldalról, a hosszú oldalon pedig érkezett Somália, aki kilőtte a felső sarkot. 1–1

A gyors gólváltás után a Ferencváros magához ragadta az irányítást, ennek köszönhetően a fordítás is összejött Thomas Doll együttesének. Böde Dániel kapott jó indítást a bal oldalon, a csatár eltolta a labdát, amit Milan Svenger nem ért el, ellentétben Böde lábával. A büntetőt David Mateos rúgta magabiztosan a bal felső sarokba. 2–1

Bödét buktatja Svenger (Forrás: frad.hu):

Az első félidőben nem változott az eredmény, pedig lehetősége mind a két csapatnak volt még, de Hajnal Tamás és Lukás Pauschek átlövése is célt tévesztett.

A második félidőben is a Fradi birtokolta többet a labdát, Dibusznak mindössze három átlövést kellett hárítani az első percekben, de egyik sem izzasztotta meg különösebben. A 70. percben Roland Lamah lépett ki a védők között, majd higgadtan lőtte ki a jobb alsó sarkot. 3–1

Nyolc perccel később megint Lamah villant egyet, két védőt is gyönyörűen elfektetett, majd kilőtte a bal felső sarkot, egyértelműen ez volt a találkozó legszebb momentuma (4–1). A 85. percben a cseheknek sikerült kihasználniuk, hogy jobb oldali szabadrúgás után zűrzavar támadt a Fradi kapuja előtt, Ales Skerle lesipuskás módjára közelről lőtt a hálóba. 4–2

A Ferencváros harmadik felkészülési mérkőzését is megnyerte, méghozzá biztató játékkal. A nemrég megszerzett Cristian Ramírez egy félidőt játszott, és harcos mentalitásával kitűnt a társai közül, nem ismert elveszített labdát az ecuadori légiós.

Összefoglaló

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Törökország, Antalya.

FERENCVÁROS–BOHEMIANS PRAHA 1905(CSEH) 4–2 (2–1)
Ferencváros, 1. félidő: Dibusz – Csilus Á., Pavlovic, Mateos, Bönig – Gyömbér, Haris – Somália, Hajnal, Kukuruzovic – Böde
Ferencváros, 2. félidő: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Batik, Ramírez – Csukics, Busai – Lamah, Gera, Nagy Dániel – Lauth
Bohemians 1905 Praha: Svenger – Pauschek, Smíd, Skerle, Sírl – Cicman, Jindrisek, Rada, Havel – Jarolím, Mikus
Gólszerző: Somália (13.), Mateos (32. – 11-esből), Lamah (70., 78.), ill. Mikus (12.), Skerle (85.)

Véget ért a mérkőzés!

85. perc: GÓL! Jobb oldali szabadrúgás után nagy kavarodás alakult ki a Fradi kapuja előtt, majd Skerle lőtt közelről a kapuba. 4–2

84. perc: Michal Nalepa kapta a mérkőzés első sárga lapját lerántásért.

78. perc: GÓL! 4–1, Lamah cselezte ki a védőket, majd higgadtan a bal felső sarokba lőtte a labdát, ez volt a mérkőzés legszebb találata. 4–1

Vladan Csukics és Elvis Bratanovic akaszkodott össze.

A felerősödő szél egyre jobban megnehezíti a játékosok dolgát.

70. perc: GÓL! Lamah lépett ki a védők között, majd higgadtan lőtte ki a jobb alsó sarkot. 3–1

69. perc: Lamah viharzott el a jobb oldalon, beadása után Lauth lőtt kapura, a labda az egyik védőről pattant szögletre.

57. perc: Roland Lamah átadása után Busai Attila lőtt kiszorított helyzetből kapura, Svengernek így is szögletre kellett mentenie.

53. perc: ZICCER! Benjamin Lauth lépett ki hatalmas helyzetben, majd 18 méterről a kapu mellé lőtt.

52. perc: Cicman lőtt 17-ről, Dibusznak résen kellett lennie.

A második félidőben Gera Zoltán viseli a Fradinál a csapatkapitányi karszalagot.

Elkezdődött a második félidő!

Véget ért az első félidő!

45. perc: Lukás Pauschek lőtt 22 méterről kapura, ez a próbálkozás nagyon is veszélyes volt, nem sokkal kerülte el Dibusz kapuját.

40. perc: Hosszú idő után a Bohemians eljutott a Fradi kapujáig, de csak egy veszélytelen fejesre futotta az erejéből.

35. perc: Hajnal átlövése kerülte el a bal felső sarkot, nem volt rossz kísérlet.

32. perc: GÓL! Mateos végezte el a tizenegyest, a spanyol védő a bal felső sarokba lőtte a labdát. 2–1

BÜNTETŐ! Svenger ütötte el Böde Dánielt a tizenhatoson belül!

27. perc: Kukuruzovic végezhetett el két szögletet egymás után, a Fradi egyikből sem tudott veszélyeztetni.

23. perc: Josef Jindrisek ment el Gyömbér Gábor mellett, David Mateos viszont szerelte.

19. perc: Hajnal Tamás indította Somáliát, utóbbi beadása aztán nem volt pontos.

A Bohemians Praha 1905 kezdett jobban, utána viszont a Fradi átvette a játék irányítását a gyors gólváltást követően.

18. perc: Kukuruzovic adott be újfent balról, a labda az egyik védő fejét érintve került Svengerhez.

13. perc: GÓL! Egy perccel később máris egyenlített a Fradi, Somália volt a gólszerző! A brazil légiós Stjepan Kukuruzovic bal oldali beadása után lőtt a felső sarokba a hosszú oldalon. 1–1

12. perc: GÓL! Matús Mikus találatával előnyben a Bohemians Praha 1905! A csatár egy eladott labdával tört kapura, majd kilőtte a kapu bal oldalát. 0–1

10. perc: Bönig ívelte középre a labdát, les miatt viszont a csehek jöhettek szabadrúgással.

7. perc: A másik kapu előtt Haris Attila kapott remek labdát, beadása után a védők tisztáztak.

6. perc: Megint a csehek próbálkoztak lövéssel, a labda jócskán elkerülte Dibusz Dénes kapuját.

3. perc: A csehek végeztek el szabadrúgást, ez nem volt veszélyes, majd Philipp Bönig vágta előre a labdát, amit Milan Svenger gyűjtött be.

A Fradi játékosai tiszta fehérben, a csehek sárga-feketében léptek pályára.

1. perc: a Bohemians Praha kezdte a mérkőzést!

Thomas Doll együttese az eddigi két felkészülési találkozóját megnyerte, vajon a harmadikat is sikerül győztesen megvívnia?

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Ferencváros–Bohemians 1905 Praha felkészülési labdarúgó-mérkőzés a törökországi Antalyából.