Felkészülés: másodosztályú csapat győzte le a Lokit

2019.01.19. 15:09
Szombaton a Debreceni VSC labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 2–1-re kikapott az NB II-es Budaörstől.

A debreceni együttes beszámolója az összecsapásról. A 44. percben szerencsés góllal vezetést szereztek a vendégek: a budaörsi csatár passza megpattant Csősz Richárd lábán, és a labda felpördülve Nagy Sándor fölött a hosszú sarokba hullott.beszámolója az összecsapásról. A 44. percben szerencsés góllal vezetést szereztek a vendégek: a budaörsi csatár passza megpattant Csősz Richárd lábán, és a labda felpördülve Nagy Sándor fölött a hosszú sarokba hullott.

Az 53. percben egyenlített a DVSC: Bódi Ádám jobb oldalról végzett el szabadrúgást, a kapu előtti kavarodásban Takács csúsztatott, majd Szatmári a léc alá belsőzött. A 77. percben visszaszerezte a vezetést a Budaörs: Sajbán Máté tört előre, beverekedte magát a tizenhatoson belülre, majd a rövid sarokba lőtt. Tíz perccel később Bódi Ádám egyenlíthetett volna, de a kapu fölé bombázott, így 2–1-re a Budaörs nyert.

Legközelebb Nagyváradon az FC Oradea ellen lép pályára a DVSC, amely a mai napon korábban már játszott egy felkészülési mérkőzést, és nyert a Balmazújváros ellen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Debrecen–Budaörs 1–2 (0–1)
Debrecen-Pallag. Vezette:
Takács T.
DVSC: Nagy S. (Kovács P., 80.) – Bényei, Szatmári, Mészáros (Ujvárosi, 68.), Barna – Damásdi, Haris, Csősz (Nikitscher, 68.), Bódi – Takács, Zsóri (Szabó Á., 68.)
Budaörs: Borsos (Demjén, a szünetben) – Menyhárt, Kékesi, Tányéros, Medgyes (Ódé, 58.) – Marques (Deli, 52.), Stieber A., Sajbán Miklós, Fényes – Fejős (Fodor, a szünetben), Sajbán Máté

Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: Baráth Péter
Kiszemeltek: Nemanja Jevrics (szerb, szabadon igazolható, legutóbb OFK Bacska – Szerbia), Hrabina Alex (Cigánd)
Távozók: Ezequiel Calvente (spanyol, szabadon igazolható), Ioan Filip (román, Dinamo Bucuresti – Románia, szabadon igazolhatóként), Tomás Kosicky (szlovák, szabadon igazolható)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:

A DEBRECENI VSC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:január 3., csütörtök
Edzőtábor:
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK (helyszín: Pallag)
Január 12.: DVSC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 4–1 (Zsóri, Damásdi, Nagy K., Avdijaj)
Január 19.: DVSC–Balmazújváros 1–0 (Avdijaj)
Január 19.: DVSC–Budaörs 1–2 (Szatmári)
Január 26.: DVSC–FC Oradea (Nagyvárad, romániai)
Január 26.: DVSC–Kazincbarcika