Felkészülés: Böde duplázott; a Soroksár legyőzte a Puskás Akadémiát

H. K.H. K.
2020.07.25. 12:59
A ZTE idegenben győzte le a Győrt (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB I-es Paks felkészülési mérkőzésen 5–0-ra legyőzte a másodosztályú Budaörsöt. Nyert a Zalaegerszeg is, kikapott viszont a Puskás Akadémia, amelyet az NB II-es Soroksár lepett meg.

A Paksból Böde Dániel duplázott, mellette a néhány hete szerződtetett Bognár István is kétszer volt eredményes. A Zalaegerszeg 3–1-re nyert az ETO FC Győr ellen – a második gólt az újonnan érkező Bojan Szankovics szerezte.

Kikapott a Puskás Akadémia. Az élvonalbeli együttes az NB II-es Soroksárt látta vendégül – a felkészülési találkozón egy villanás döntött: a 79. percben Szerető Krisztofer volt eredményes.

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Paksi FC–Budaörs (NB II) 5–0 (2–0)
Paks,
Paksi FC Stadion
PAKS:
Hegedüs L. – Osváth, Szélpál, Lorentz, Debreceni – Sipos, Bognár I., Bertus – Haraszti, Böde, Hahn. Csereként pályára lépett: Molnár,Szendrei, Borsos, Vas. Vezetőedző: Osztermájer Gábor
G: Hahn a 14. (1–0), Böde a 45. (2–0), Bognár I. a 49. (3–0), Bognár I. a 67. (4–0), Böde a 85. (5–0) percben
Forrás: paksifc.hu

ETO FC Győr (NB II)–ZTE FC 1–3 (0–2)
Győr,
ETO Park
ZTE:
Demjén – Szépe, Lesjak, Bobál, Bedi – Kun, Szankovics, Tajti, Vass P. – Könyves, Babati. Csereként pályára lépett: Gyurján, Kovács B., Hegedüs, Németh E., Sebestyén, Gergényi, Bedő R., Dragóner, Zimonyi, Szökrönyös, Takács K. Vezetőedző: Boér Gábor
G: Könyves a 36. (0–1), Szankovics (0–2) a 44., Szökrönyös (0–3) az 51., Priskin (1–3) a 66. percben
Forrás: eto.hu

Puskás Akadémia–Soroksár (NB II) 0–1 (0–1)
Felcsút,
Pancho Aréna
PAFC: Tóth B. – Szolnoki, JoaoNunes, Meissner, Deutsch L. – Plsek, Van Nieff, Favorov – Kiss T., Vanecek, Nagy Zs. Csereként pályára lépett: Kiss Á., Urblík, Spandler, Hadzsiev, Knezevic, Mim, Komáromi. Vezetőedző: Hornyák Zsolt
G:
Szerető a 79. (0–1) percben
Forrás: pfla.hu

Mezőkövesd Zsóry–Debreceni EAC (NB II) 2–1 (1–0)
Mezőkövesd, I. félidő: Szappanos – Farkas D., Katanec, Neszterov, Vadnai – Cseri, Besirovic, Berecz, Karnyicki, Nagy D. – Jurina. II. félidő: Rjabenko, Eperjesi, Meszhi, Szeles, Vajda, Tóth D., Tóth M., Horváth B., Bencze, Torvund, Kovács D., Laczkó, Jagodics. Vezetőedző: Kuttor Attila
G:
Cseri a 3. (1–0 – 11-esből), Vajda az 50. (2–0), Sigér Á. a 80. (2–1) percben
Forrás: deac.hu

Paksi FC–Pécsi MFC (NB II) 4–1 (2–0)
Paks, Paksi FC Stadion
PAKS:
Rácz – Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Nagy R., Balogh B., Szakály D., Windecker – Ádám, Sajbán. Csereként pályára lépett: Holczer, Molnár, Vas, Szendrei, Debreceni. Vezetőedző: Osztermájer Gábor
G:
Szakály D. a 26. (1–0 – 11-esből), Ádám a 31. (2–0), Szendrei az 55. (3–0), Szendrei az 78. (4–0), Tihanyi a 85. (4–1) percben