Vezetett, de kikapott a Vidi az első felkészülési meccsén

2019.06.22. 16:50
Hiába az első félidei előny, végül kikapott a Mol Vidi FC (Fotó: Twitter/FC Akhmat Grozny)
Ausztriai edzőtábora első mérkőzését az orosz Ahmat Groznij ellen játszotta a Mol Vidi. Az első félidőben még vezetett a magyar csapat, de végül 2–1-es vereséget szenvedett.

A 2019-es nyár első felkészülési mérkőzését az ausztriai Tarcsafürdőn vívta a fehérvári csapat, ahol az orosz élvonal nyolcadik helyezettjével, az Ahmat Groznijjal találkozott.

Kissé álmosan kezdett a Vidi, agresszívan letámadtak az oroszok, ám néhány kisebb lehetőség után magához ragadta az irányítást a magyar együttes. Jöttek is a támadások, ám egy-egy jó grozniji védekezés, magyar pontatlanság vagy éppen leshelyzet mindig közbeszólt.

Ám a 31. percben megszületett a vezető találat: Georgi Milanov esett el a tizenhatos oldalvonalánál Arszen Adamov szorításában, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott, Huszti Szabolcs pedig magabiztosan a jobb alsóba gurított – 0–1.

A második félidőben kísértetiesen hasonló esetet láthattunk, mint az elsőben – csak ezúttal a másik oldalon. Bernard Berisha ugyanott esett el Juhász Roland szorításában az 58. percben, ahol az első félidőben Milanov kiharcolta a tizenegyest. A játékvezető ezúttal is büntetőt ítélt, ésa sértett Husztihoz hasonlóan a jobb alsóba lőtt – 1–1.

A 60. percben teljes sort cseréltek a fehérváriak: Kovács Dániel – Hangya, Mocsi, Vinícius, Tamás K. – Nyári, Pátkai, Nikolov – Kovács István, Futács, Halmai összeállításban folytatták a mérkőzést.

A hátralévő játékidőben mindkét csapat alakított ki helyzeteket, és a 84. percben, amikor már mindenki azt hihette, döntetlennel zárul a küzdelem, jött egy Vidi-szöglet, majd egy Groznij-gól... A fehérvári sarokrúgás után kivágott labdával meglódult az első gólt jegyző Berisha, Tamás Krisztián nem tudta utolérni, majd a koszovói játékos Kovács Dánielt is kicselezve a kapuba lőtt – 2–1.

A hátralévő percekben még próbálkozott a gólszerzéssel a Vidi, de már nem sikerült kiegyenlítenie.

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Ahmat Groznij (orosz)–Mol Vidi FC 2–1
Tarcsafürdő
(Bad Tatzmannsdorf), Ausztria.
A Mol Vidi kezdőcsapata: Tujvel – Fiola, Juhász, Elek, Stopira – Nego, A. Hadzic, Huszti – Milanov, M. Scsepovics, Hodzic A 60. perctől: Kovács Dániel – Hangya, Mocsi, Vinícius, Tamás K. – Nyári, Pátkai, Nikolov – Kovács István, Futács, Halmai. Vezetőedző: Marko Nikolics
Gólszerző: Berisa (58., 84. – az elsőt 11-esből), ill. Huszti (31. – 11-esből)

ESEMÉNYEK

92. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

92. perc: Berisha még lő egy látványosat távolról, de nincs gól.

91. perc: Tamásnak kell mentenie a hosszú oldalon egy balról érkező beadás után.

88. perc: az újabb orosz találat óta magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Vidi, Nikolov és Futács is próbálkozott, ám újabb gól egyelőre nem született.

84. perc: VIDI-SZÖGLETBŐL GROZNIJ-GÓL… Megint Berisha talál be: a labdával lefutja védőjét, Tamás Krisztiánt, kicselezi Kovács Dánielt, majd az üres kapuba lő – 2–1.

83. perc: Pátkai szerez labdát fontos helyzetben, majd bead – szöglet jöhet.

82. perc: Futács lő egy orosz védő szorításában kb. 20 méterről, a kapus könnyedén véd.

81. perc: felívelt orosz szabadrúgás, a fejelés után veszélyesen kanyarodik középre a labda, de Kovács D. beleér, ráadásul les miatt szabadrúgás jár kifelé.

77. perc: Vinícius remekül szerel, ő állja útját az újabb orosz támadásnak.

75. perc: Hangya ment, sarokrúgás az orosz akció vége.

71. perc: Futács harcol ki szabadrúgást, majd kapura fejel, de óriásit véd a kapus, Vinícius besodorja a kipattanót, de lesen volt Futács, így nincs gól.

67. perc: Szadulajev ront neki a Vidi védelmének, egyedül nem tudja megoldani a feladatot a túlerővel szemben.

64. perc: a nemrég beálló Kovács István szerezhetne gólt egy balról érkező beadás után, de lemarad.

60. perc: közben teljes csere a Vidinél,
Kovács Dániel – Hangya, Mocsi, Vinícius, Tamás K. – Nyári, Pátkai, Nikolov – Kovács István, Futács, Halmai az új összeállítás.

60. perc: még egy orosz lehetőség, ám Juhász időben szerel.

58. perc: GÓL! Az eset és a gól is hasonlított a Vidi találatánál látottakhoz, Berisha jobbal a jobb alsóba gurít. 1–1!

58. perc: TIZENEGYES! Az oroszok játékosa, Berisha Juhász lábában esik el a földre a tizenhatoson belül, a játékvezető a sípjába fúj.

56. perc: Milanov kap hosszú, felívelt labdát a jobb szélen, a nehéz helyzetből bedobást csikar ki.

54. perc: veszélyesen kanyarodik középre Huszti beívelt szabadrúgása, ám nincs jó fejes, így nincs gól sem.

53. perc: óriási helyzetbe került a Groznij, Mbengue lő, Tujvel ziccerben véd – les miatt szabadrúgás kifelé.

52. perc: jó támadásépítés után Milanov indulna meg, de az orosz kapus, Gugyijev előbb ér oda, és ment.

51. perc: távoli orosz lövés, Tujvel nyugodtan nézheti – messzire megy a labda, a kaput nem fenyegeti.

49. perc: a Vidi végezhet el szögletet, de az oroszok megszerzik a labdát, és kihozzák a büntetőterületről.

46. perc: FOLYTATJUK A MÁSODIK FÉLIDŐVEL!

45. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

44. perc: Fiola harcol ki szabadrúgást a felezővonalon átérve a jobb oldalon.

43. perc: Ponce próbálkozik egy távoli lövéssel jobbal, méterekkel kapu mellé trafál.

42. perc: Hadzic ment középen a balról beívelt Groznij-szabadrúgás után.

39. perc: Kadirovnak van szüksége ápolásra orosz részről.

37. perc: szép Vidi-támadás végén két lövési lehetőséget sem tud kihasználni a magyar csapat.

34. perc: Scsepovics rúg oda ellenfelének az orosz térfélen, de egyből sportszerűen fel is segíti.

34. perc: Oszmolovszkijnak ennyi volt a mai meccs, Szadulajev váltja.

31. perc: VEZET A VIDI! Huszti ballal a jobb alsóba gurít magabiztosan, a kapus a másik irányba indult. 0–1!

31. perc: TIZENEGYES! MIlanov esik el Adamov szorításában a büntetőterület oldalvonalánál, a játékvezető a tizenegyespontra mutat!

30. perc: orosz kontra végén Mitrisev cselez egyet, majd passz helyett inkább lő – gyengén, így Tujvel könnyedén védhet.

28. perc: rossz beadás a bal szélről, Scsepovics tette az alapvonalon túlra a labdát.

26. perc: távoli orosz lövés, méterekkel elkerüli Tujvel kapuját.

24. perc: labdavesztés után kis kakaskodás a Vidi-tizenhatos előtt, Juhásznak Ponce rúg oda a földön fekve, de a játékvezető lenyugtatja a kedélyeket.

23. perc: Hadzic csap össze keményen Oszmolovszkijjal, Vidi-szabadrúgás a vége.

22. perc: Nego kap remek kiugratást a jobbon, de magát is átveri a csellel – egyszerűen elcsúszik a nedves talajon, így oda az akció.

21. perc: Huszti ível balról középre, Milanov marad le.

19. perc: egy Vidi-lövés, messzire elkerüli a kaput Hadzic próbálkozása.

18. perc: Harin kerül gólhelyzetbe a Vidi kapuja előtt, ám Juhász és Elek közreműködésével elhárul a veszély.

18. perc: Adamov pontos becsúszással ment Scsepovics elől, majd meg is játssza a labdát.

17. perc: megakasztja az orosz támadásépítést a Vidi, a gyors kontrának egy remek becsúszás vet véget – Nego lógott volna meg.

15. perc: szépen passzolgatva építi akcióját a Vidi, végül Hodzic ragad lesen, ezúttal a jobb oldalon.

13. perc: a Vidi térfelén már Fiola harcol ki szabadrúgást.

13. perc: Hodzic kap kiugratást a bal szélen Stopirától, de les miatt megszólal a síp.

12. perc Nego és Huszti üldözi Kubulovot a félpályánál, végül Huszti labdát szerez, de Nego a játékvezető szerint szabálytalan, így az Ahmat Groznij jöhet.

11. perc: Muszalov talpon, nagy nehezen lebattyog, minden bizonnyal tudja folytatni.

9. perc: Hodzic csap össze Muszalovval a levegőben, ütköznek, az oroszok játékosának ápolásra van szüksége.

7. perc: kis szöglet az oroszoknál, Mitrisev éles szögből, balról leadott lövésénél Tujvelnek kell védenie. A második szöglet után szabadrúgást kap a Vidi.

5. perc: Fiola határozott becsúszással semlegesíti Oszlomovszkijt a szélen.

4. perc: balról indít támadást a Vidi, végül Scsepovics faultjával zárul az akció.

2. perc: máris egy szabadrúgás a vendégektől, a fehérvári sorfalról lepattan a labda Mitrisev jobblábas, 25 méteres szabadrúgása után.

2. perc: esős időben, körülbelül 20-21 fokos hőmérséklet mellett játszanak a felek.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, a fehérvári csapat június 15-től 27-ig tartózkodik az ausztriai edzőtáborban, ahol három mérkőzést vív. Ezek közül az első a mai, Ahmat Groznij elleni találkozó, 26-án az osztrák Wolfsberger AC, míg 27-én a cseh Baník Ostrava lesz Marko Nikolicsék ellenfele. Az edzőtáborba négy fiatal játékos is a gárdával tartott, a fehérváriak fókusza pedig már minden bizonnyal az Európa-liga selejtezőjén van: a Vidi a montenegrói FK Zetával küzd majd. Az első mérkőzést a Mol Aréna Sóstóban rendezik július 11-én este 20 órakor, a visszavágót egy héttel később idegenben vívja meg a magyar együttes.

A mai ellenfél Ahmat Groznij az orosz élvonal tagja, ahol a mögöttünk hagyott idényben a nyolcadik helyen végzett, története során egyszer megnyerte a kupát hazájában. A csapat korábban Tyerek Groznij néven szerepelt, 2017-ben változtatott nevet egy helyi politikus tiszteletére.