Felkészülés: a Videoton a 91. percig vezetett a kínaiak ellen

2018.01.20. 17:36
Kovács István (fehérben) szerezte a Videoton első gólját 2018-ban (Fotó: <a href="http://www.vidi.hu//index.php" target="_blank">vidi.hu</a>)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton első spanyolországi felkészülési mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott a kínai első osztályba feljutó Peking Zsenhóval.

„Huszti Szabolcs és Vinícius rehabilitációs edzéseken vesznek részt, néhány játékos pedig fertőzéses vírusfertőzésen esett át vagy apróbb izomproblémákkal küzd, így Scsepovics, Varga és Géresi sem lépnek ma pályára. A tervek szerint ők a következő mérkőzésen keretben lehetnek” – tájékoztatta a klubhonlapot a mérkőzés előtt dr. Kovács Tibor, a Videoton csapatorvosa.

A Peking Zsenho tavaly a második helyen végzett a kínai másodosztályban, így idén már az élvonalban szerepelhet. Legismertebb játékosa a sokszoros ecuadori válogatott Jaime Ayoví. A pekingi csapat két nappal ezelőtt játszotta le első felkészülési meccsét Benidormban, akkor 4–2-re kikapott a székesfehérváriakkal egy hotelben elszállásolt Rapid Wientől.

A Videoton idei első gólját Kovács István szerezte, aki a 28. percben kíméletlenül értékesítette a saját maga által kiharcolt büntetőt. Ezt követően sokáig nem változott az eredmény, majd a kínaiak a találkozó hosszabbításában szabadrúgás után Li Csen révén egyenlítettek, így a fehérváriak döntetlent játszottak az első 2018-as meccsükön.

KOVÁCS ISTVÁN GÓLJA

Forrás: vidi.hu

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
VIDEOTON–PEKING ZSENHO (kínai) 1–1 (1–0)
Benidorm
VIDEOTON. 1. félidő:
Kovácsik – Nego, Juhász R., Tóth B., Stopira – Pátkai, Réti, Kovács I., A. Hadzic – Lazovics, E. Hadzic. 2. félidő: Tujvel – Bolla, Mocsi, Fiola, Tamás K. – Réti, Tóth B., Kovács I., Pátkai – E. Hadzic, Szabó B.
Gólszerző: Kovács I. (28. – 11-esből), ill. Li Csen (91.)

A TÖBBI PÁLYÁN TÖRTÉNT

A Paksnál ott volt a kezdőben Papp Kristóf, aki iránt Magyarországon kívül Lengyelországból, Ausztriából és Törökországból is érdeklődnek. Csertői Aurél együttese Bertus Lajos büntetőjével ugyan előnybe került a 13. percben, ám a másodosztályú Budaörs még az első félidőben fordított.

A Balmazújváros zárt kapuk mögött csapott össze a Cegléddel – Horváth Ferenc gárdája a 67. percben megszerezte a vezetést, de megtartani nem tudta a fórját, a Cegléd egyenlített. A vége 1–1 lett.

A Mezőkövesd a félidőre már háromgólos hátrányban volt a Kazincbarcika ellen. A második játékrészben kozmetikázott az eredményen, s betalált kétszer, a KBSC viszont végül kihúzta a hajrát, és 3–2-re diadalmaskodott.

A bajnoki címvédő Budapest Honvéd az ESMTK-pályán 3–2-re nyert a Csákvár ellen. A fővárosiaknál betalált az MTK korábbi támadója, Csiki Norbert, akinek nyár óta nincs csapata, de jelenleg Kispesten edz.

BALMAZÚJVÁROS–CEGLÉDI VSE 1–1 (0–0)
Balmazújváros, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy N.
BALMAZÚJVÁROS, 1. félidő: Horváth L. – Habovda, Rus, Tamás L., Uzoma – Vajda S., Majszuradze, Sigér D., Andrics – Arabuli, Sindagoridze. 2. félidő: Horváth L. – Bokros, Jagodics B., Póti, Schmid Á. – Harsányi, Batarelo, Haris, Zsiga – Fekete Á. (Kónya M.), Kamarás
CEGLÉD, 1. félidő: Tulipán – Wild, Virág Á., Preklet, Farkas A. – Damásdi, Sándor I., Ágoston D., Majoros – Asztalos, Peres. 2. félidő: Mursits – Gaal (Nagy Zs.), G. Bíró, Albert I., Valkovszki – Györe, Peszmeg, Nyilas – Fehér M., Hujber, Szilágyi P.
Gólszerző: Zsiga, ill. Hujber

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–KAZINCBARCIKAI SC 2–3 (0–3)
Mezőkövesd, 300 néző. Vezette: Kátai
MEZŐKÖVESD, 1. félidő: Dombó – Tasi, Pillár, Katanec, Szalai A. – Cseri, Varjas Z., Iszlai, Bognár I. – Koszta, Baracskai. 2. félidő: Horváth T. – Farkas D., Hudák D., Fótyik, Vadnai – Oláh B., Mlinár, Tóth B., Varjas L. – Földi, Novák
KAZINCBARCIKA: Fila – Lovszka (Constantinescu), Palmes, Hegedűs D., Süttő – Sigér Á., Villand (Micsinai), Engel (Lukács), Murai (Bene A.) – Kanalos (Balogh A.), Pataki (Boros)
Gólszerző: Novák (2), ill. Engel (2), Kanalos

BUDAÖRSI SC–PAKSI FC 2–1 (2–1)
Diósd, 100 néző. Vezette: Bereczki
BUDAÖRS: Kemenes (Demjén) – Menyhárt, Kékesi (Ódé), Tányéros Á., Medgyes – Fényes (Vincze Á.), Sajbán Miklós, Bakos Sz. (Szántó) – Annus (Fodor D.), Sajbán Máté (Pető B.), Marques-Airosa (Csobánki)
PAKS, 1. félidő: Verpecz – Kulcsár D., Szilvási, Gévay, Szabó J. – Papp K. – Kecskés T., Bertus – Szakály D., Hahn, Bartha. 2. félidő: Molnár P. – Vági A., Lenzsér, Berdó, Báló – Bognár D., Hajdú Á., Nikházi – Kalmár D., Daru, Jelena
Gólszerző: Sajbán Máté, Bakos Sz., ill. Bertus (11-esből)

SZOMBATHELYI HALADÁS–TATRAN PRESOV (szlovák) 4–1 (2–1)
Szombathely, 50 néző.Vezette: Gaál Á.
HALADÁS, 1 félidő: Király G. – Polgár, Schimmer, Jancsó, Németh Milán (Bosnjak) – Kiss T., Petró, Németh Márió, Pinte, Tóth M. – Grumics. 2. félidő: Gyurján M. – Polgár, Wils, Jancsó, Bosnjak – Kovács L., Jagodics M. – Medgyes, Rácz B., Halmosi – Williams
Gólszerző: Grumics, Németh Márió, Medgyes, Williams, ill. Cernak

BUDAPEST HONVÉDAQVITAL FC CSÁKVÁR 3–2 (1–1)
ESMTK-pálya,
zárt kapuk mögött. Vezette: Ducsai
HONVÉD. 1. félidő: Horváth A. – Ikenne-King, Baráth, Bobál D., Fabio – Milicsics, Nagy G. – Danilo, Herjeczki, Csiki N. – Kabangu. 2. félidő: Horváth A. – Erdélyi, Deák, Bobál D., Fabio – Milicsics, Stoiacovici – Lukács D., Tömösvári, Csiki N. – Rózsahegyi
CSÁKVÁR: Markek (Major B.) – Horvat T. (Régi), Csonka, Kiprich D., Baranyai, Galambos – Oldal (Molnár T.), Sándor Gy., Molnár Cs. (Gyökér), Sejben – Máté J. (Tamás N.)
Gólszerző: Danilo, Lukács D., Csiki N., ill. Sándor Gy., Sejben