Felkészülés: a PAFC vereséggel búcsúzik Spanyolországtól

2019.01.22. 19:25
A labdarúgó NB I-ben szereplő Puskás Akadémia az utolsó spanyolországi felkészülési mérkőzésén 2–1-re kikapott a svájci Lausanne-tól. A Mezőkövesd Zsóry 1–1-es döntetlent játszott a bolgár első osztályú Beroe csapatával.

Mint az a Puskás Akadémia honlapján olvasható, a mérkőzés elején Kiss Tamás és Bacsana Arabuli révén két helyzetet is kialakított a magyar csapat, de nem tudott gólt szerezni.honlapján olvasható, a mérkőzés elején Kiss Tamás és Bacsana Arabuli révén két helyzetet is kialakított a magyar csapat, de nem tudott gólt szerezni.

A svájci másodosztályban jelenleg harmadik helyen álló Lausanne büntetett, s gyorsan kétgólos előnybe került, a 8. és a 21. percben is betalált. A Puskás Akadémia a második félidőben Prosser Dániel révén ugyan szépített a 72. percben, ám egyenlíteni már nem sikerült.

A PAFC a három andalúziai találkozójából az egyiken győzött, kettőn pedig alulmaradt.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Puskás Akadémia–FC Lausanne (svájci) 1–2 (0–2)
Spanyolország,
Sotogrande.
PAFC: Varga Á. – Osváth, Mioc, Bokros, Nagy Zs. – Kiss T., Varga J., Urblík, Prosser – Knezevic, Arabuli. Csereként pályára lépett: Balogh B., Szakály P., Vega, Radó, Komáromi, Latifi.
A magyar csapat gólszerzője: Prosser (72.)

A PUSKÁS AKADÉMIA FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:január 4., péntek
Edzőtábor: január 12-től, Sotogrande (Spanyolország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 17.: Puskás Akadémia–FC Basel (svájci) 1–2 (Latifi)
Január 20.: Puskás Akadémia–CSZKA Szófia (bolgár) 3–1 (Vega, Kiss T., Poór)
Január 22.: Puskás Akadémia–FC Lausanne (svájci) 1–2 (Prosser)

Mezőkövesd–Beroe (bolgár) 1–1
Törökország, Belek.

A magyar csapat gólszerzője: Drazsics

A MEZŐKÖVESD ZSÓRY TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 3., csütörtök
Edzőtábor:január 13–23., Belek (Törökország)
Január 11.: Mezőkövesd–Vasas 1–2 (Pillár)
Január 16.: Mezőkövesd–Vejle Boldklub (dán) 0–1
Január 19.: Mezőkövesd–Szpartak Moszkva (orosz) 5–1 (Dragóner 2, Molnár G., Katanec, Drazsics)
Január 22.: Mezőkövesd–Beroe (bolgár) 1–1 (Drazsics)