Felkészülés: a kínaiak megszórták a Vidit a második félidőben

2019.01.25. 13:05
A Mol Vidi 3–0-ra kikapott a kínai U25-ös válogatottól (Fotó: molvidi.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Mol Vidi FC felkészülési mérkőzésen 3–0-ra kikapott az U25-ös kínai válogatottól a marbellai edzőtáborban.

Mint az a molvidi.hu tudósításában olvasható, a fehérváriak első veszélyes mozzanatára a 19. percig kellett várni, ekkor Elvir Hadzic lőhetett volna a kínaiak tizenhatosán belülről, ám cselezni kezdett inkább, s a védők szerelték. A 26. percben Kovács István lőtt mintegy nyolc méterről kapásból a kapu fölé, majd a 35. percben Hangya Szilveszter előtt adódott nagy lehetőség, de a kínaiak kapusa nagyot védett.

Gól nélküli első játékrész után Marko Nikolics nem változtatott a csapatán. A 49. percben Anel Hadzic próbálkozott távolról, de nem járt sikerrel. Nem sokkal később gólt kapott a Vidi – három perc alatt ráadásul kettőt is! Az 59. percben 14 méterről lőhetett az egyik ázsiai támadó Tomás Tujvel kapujába, aztán a kínaiak egyik játékosa zavartalanul vehette át a labdát egy beadás után, majd nyolc méterről bombázott a kapuba (0–2).

A 77. percben Tujvel nagyot hárított egy távoli lövésnél, nyolc perccel később viszont már újra a kínaiak ünnepelhettek: az ellentámadás végén Vinícius mellett elment az ellenfél támadója, s öt méterről beállította a 3–0-s végeredményt.