Felkészülés: a DVSC kikapott NB II-es ellenfelétől

M. D.M. D.
2019.07.13. 13:14
Zsóri Dániel (jobbra) a Békéscsaba ellen nem tudott érvényesülni (Fotó: dvsc.hu)
Az Európa-liga-résztvevő Debreceni VSC labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 2–1-re kikapott a másodosztályú Békéscsabától, míg az NB I-ben újonc ZTE FC 1–0-ra legyőzte a BFC Siófokot.

A DVSC-ben azok a játékosok kaptak szerepet a Békéscsaba elleni felkészülési mérkőzésen, akik az albán Kukësi elleni Európa-liga-selejtezőn (3–0) nem vagy csak keveset játszottak. A Loki a 11. percben Kinyik Ákos révén tartalékos összeállításban is megszerezte a vezetést, ám a vendégek még az első félidőben egyenlítettek, majd a szünet után fordítottak is.

Az NB I-ben újonc ZTE szintén másodosztályú csapattal, a Siófokkal játszott előkészületi meccset, és Barczi Dávid korai találatával 1–0-ra nyert. A DVTK a csereként beálló Florent Hasani góljával ugyancsak 1–0-ra győzött Kisvárdán.

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Debreceni VSC–Békéscsaba (NB II) 1–2 (1–1)
Debrecen-Pallag. Vezette:
Nagy N.
DVSC: Kosicky – Bényei, Ujvárosi (Lakatos, 72.), Kinyik, Barna – Damásdi, Csősz, Kóródi (Kuti, a szünetben), Bereczki (Bévárdi, a szünetben) – Kerekes (Biró P., a szünetben), Zsóri
Gólszerző: Kinyik (11.), ill. Gréczi (41.), Pantovics (54. – 11-esből)
Forrás: dvsc.hu

BFC Siófok (NB II)–ZTE FC 0–1 (0–1)
Siófok. Vezette:
Bana
SIÓFOK: Molnár P. (Benke) – Csilus T., Izing, Jánvári, Csibra (Lapos) – Horváth A., Tajthy (Réti) – Zamostny (György), Szakály D. (Magasföldi), Balogh B. (Lencsés) – Horváth P.
ZTE: Demjén (Szemerédi) – Bedi, Sebestyén, Devecseri, Gergényi – Kocsis G., N. Mitrovics (Hudák) – Radó (Bobál G.), Meschak, Barczi – Ikoba (Grumics)
Gólszerző: Barczi (10.)

Kisvárda–Diósgyőri VTK 0–1 (0–0)
Kisvárda. Vezette:
Takács J.
Kisvárda: Zöldesi (Minca, 62.) – Melnik (Hej, 62.), Beriosz, Kravcsenko (Rubus, 64.), Protics – Lucas (Szőr, 78.), Cukalasz, Gosztonyi, Sassá (Ilics, 56.), Grozav (Baranyai, 75.) – Tischler (Hugo Seco, a szünetben)
DVTK: Danilovics – Sesztakov (Polgár, 66.), Brkovics (Ndzoumou, 32.), Tamás M. (Juhar, 66.), Vági (Zsolnai, 66.) – Adukor (Orosz M., 32.), Szabó Bence (Márkvárt, 66.), Tóth Barnabás (Hasani, 66.), Tóth Borisz, Tajti (Szűcs Kornél, 32.) – Óvári (Prosser, 66.)
Gólszerző: Hasani (86.)