Bombagólokkal mentett pontot a Haladás

2010.10.02. 19:24
Alekszidze góljánál még úgy tűnt, nyeregben van az ETO (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Szombathelyi Haladás hazai pályán 3–3-s döntetlent játszott a Győri ETO FC-vel úgy, hogy a vendégek már 3–1-re is vezettek, de a végén örülhettek, hogy egy ponttal távozhattak.

Jól kezdte a találkozót az esélyesebb győri csapat, hiszen már az ötödik percben vezetésnek örülhettek a vendégek: Szabó Ottó bal oldali szabadrúgása után Pilibaitis a bal alsó sarokba bólintott (0–1).

Nem sokkal később kis híján öngólt szerzett a Haladás, Bugerra beadása után a Rózsán átszálló labda Lengyelről pattant kevéssel kapu mellé.

Ezt követően fölénybe kerültek a hazaiak, és bár Nagy lövésénél Sztevanovics még védett, Sipos 24 méteres kísérleténél tehetetlennek bizonyult, a szombathelyi játékos óriási gólt ragasztott  a bal felső sarokba (1–1).

Az első negyedóra végén már a hazaiak vezethettek volna, ám Kenesei Krisztián lekészítése után Oross 16 méteres tekerését bravúrral védte Sztevanovics.

A 32. percben Ganugrava bombája hozta a frászt a hazai szurkolókra, a légiós 20 méteres lökete után a labda azonban kevéssel elkerülte a jobb felsőt.

A játékrész hajrájában aztán ismét megszerezte a vezetést a Győr: Pilibaitis gólja után ezúttal előkészítőként remekelt, 50 méteres átadását a csereként beálló Trajkovics előbb átvette, majd egy cselt követően kilőtte a jobb alsót (1–2).

A folytatás is úgy indult, ahogy a vendégek remélték, két perc sem telt el, s újfent a szombathelyi hálóban pihent a labda: Bugerra jobb oldali beadása után Rati Alekszidze lőtt a bal alsóba (1–3).

Jött egyből a válasz, a 48. percben már 2–3 volt az állás: Kenesei bal oldali szabadrúgását csúsztatta a bal alsóba Lengyel.

Egészen a 70. percig inkább mezőnyjáték folyt a pályán, ekkor azonban Schimmer szánta el magát lövésre 20 méterről, kissé jobbról, és bal lábbal, óriási gólt ragasztott a bal felsőbe (3–3).

A Haladás ezt követően minden erejével a győztes gól kiharcolásáért küzdött, azonban hiába dolgozták ki a vasiak futószalagon a helyzeteket, még a legnagyobbakat is kihasználatlanul hagyták – Nagy például egyszer az ötösről durrantott az égbe, majd 10 méteres ziccerét fogta Sztevanovics –, így végül 3–3-mal ért véget a parázs összecsapás.

PINTÉR: A VÉGÉN ÖRÜLHETTÜNK A DÖNTETLENNEK IS

„Nagy előnyt adtunk az ETO-nak, de utána fel tudtunk zárkózni. Egy szabályos gólunkat nem adta meg a játékvezető, és kihagytunk három százszázalékos ziccert, de örülnünk kell az egy pontnak is. Parádés meccset játszottunk, végig a győzelemre hajtottunk, mert már nagy szükségünk lenne a három pontra" – nyilatkozta Csertői Aurél a mérkőzést közvetítő Sport TV-nek.

„A végén örülhettünk a döntetlennek is, 3–1-nél kellett volna még egy gól, és akkor nem tudott volna felállni az ellenfél. Ugyanakkor el kell ismerni, hogy a Haladás két olyan gólt szerzett, amit magyar pályákon ritkán látni" – mondta Pintér Attila győri részről.

1. Videoton FC 9 6 2 1 19–9 +10  20
2. Ferencvárosi TC 9 5 1 3 16–15 +1  16
3. MTK Budapest 8 4 2 2 12–10 +2  14
4. ZTE FC 9 4 2 3 14–13 +1  14
5. Kaposvári Rákóczi 7 4 1 2 13–9 +4  13
6. Budapest Honvéd 8 4 1 3 13–11 +2  13
7. Újpest FC 9 3 4 2 13–7 +6  13
8. BFC Siófok 9 3 4 2 12–8 +4  13