Az Újpest simán, a Vasas egy góllal verte meg NB II-es ellenfelét az MK-nyolcaddöntőben

2017.02.11. 15:12
Az Újpest már az első, zalaegerszegi mérkőzésen eldöntötte a továbbjutást a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a ZTE ellen, miután 4–1-re legyőzte vendéglátóját. A Vasas is nyert NB II-es riválisa otthonában, míg a Csákvár és az Érd hazai pályán szerzett előnyt.

Bardi látványos góllal növelte az Újpest előnyét (Fotók: Földi D. Attila)

ZTE–ÚJPEST

A félidő közepére kétgólos előnyre tettek szert a lila-fehérek – a második ráadásul nem akármilyen találat volt. Balogh Balázs vezető gólja után nyolc perccel Mihajlo Perovics csúsztatta tovább a labdát, amelyet egy pattanás után Enisz Bardi ollózott hat méterről a kapuba.

Bár a macedón játékost még az első félidőben le kellett cserélni, nem torpant meg az Újpest, amely újabb két gólt szerzett Balogh és Souleymane Diarra révén. Bobál Gergely ugyan nem sokkal a vége előtt szépített, az Újpest azonban így is nagyon simán, 4–1-re nyert Zalaegerszegen, gyakorlatilag formalitássá téve a visszavágót.

Bardi gólja

ZTE FCÚJPEST1–4 (0–2)
Zalaegerszeg, 3150
néző. Vezette:Bognár Tamás (Viszokai László, Becséri Gergely)
ZTE:
Szappanos – Angyal, Króner, Forgács, Deutsch (Ekker, 86.) – Nagy T., Bedi – Babati, Végh (Polényi, 62.), Jakab (Ágoston, 78.) – Bobál G. Vezetőedző:Csató Sándor
ÚJPEST:
Kovács Z. – Balázs B., Pávkovics, Kálnoki-Kis, Mohl – Sankovic, Diarra – Balogh B., Bardi (Cseke, 40.), Andrics (Szűcs K., 78.) – Perovics (Lázok, 62.). Vezetőedző:Nebojsa Vignjevics
Gólszerző:
Mohl (0–1) a 10., Bardi (0–2) a 17., Balogh B. (0–3) a 70., Diarra (0–4) a 71., Bobál G. (1–4) a 88. percben
Csató Sándor:
– Már a sorsolásnál tudtuk, hogy a mezőny egyik legjobb csapatát kaptuk. Most ezt tapasztaltuk is. Gyorsabbak, lendületesebbek, remek együttes. Azt nem mondom, hogy nem voltak villanásaink, de akadtak hibáink is. A jó dolgokat többször kellene megismételnünk, a hibákat pedig a bajnokságra mindenképpen szeretnénk kijavítani.
Nebojsa Vignjevics:
– Nagyon jó meccs volt, mind a két együttes a fair play szellemében futballozott. A hosszú szünet után kicsit tartottam az „éles” meccstől, de agresszív labdaszerzésünk gyorsan gólt, gólokat eredményezett. Összességében szinte végig uraltuk a mérkőzést, ezzel közelebb kerültünk a továbbjutáshoz.

DOROG–VASAS

Viszonylag gyorsan, már a 4. percben előnybe került az NB I-ben ősszel sokáig éllovas Vasas a másodosztályú Dorog otthonában: Ádám Martin beadását Mahir Saglik fejelte a jobb felső sarokba. A hazaiak nem adták fel, a 30. percben Mészáros Áron találatával sikerült is egyenlíteniük.

Hogy mégis az angyalföldi együttes várhatja előnyből a visszavágót, arról Murka Benedek tett, aki az ezúttal a kiszolgáló szerepét magára öltő Saglik hátra passza után futtából a bal alsó sarokba vágta a labdát (1–2).

MEZŐKÖVESD–GYIRMÓT

Kora délután egy olyan találkozó volt, amelyen két NB I-es klub csapott össze, mégpedig az élvonal két újonca, a Mezőkövesd és a Gyirmót. A gyirmotfc.hu tudósítása szerint az első félidőben többet támadott csapatuk. A második játékrészre aktívabbá vált a hazai gárda, ekkor inkább ő uralta a játékot. A két azonos játékerejű együttes 0–0-ról várhatja a visszavágót.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FCGYIRMÓT FC 0–0
Mezőkövesd, 980
néző. Vezette:Erdős József (Tóth II Vencel, Szert Balázs)
MEZŐKÖVESD:
Tujvel (Dombó, 86.) – Vági, Hudák, Balogh B., Gohér – Egerszegi, Tóth B. (Orosz M., 84.) – Molnár G., Pauljevic, Kink (Bacelic-Grgic, a szünetben) – Strestík. Vezetőedző:Tomiszlav Szivics
GYIRMÓT:
Nagy S. – Kiss M., Bojovics, Radeljic – Vass P., Kolcák, Tancsik, Bori, Tamás K. (Szegi, 72.) – Simon A. (Novák, a szünetben) – Bebeto (Sebastian, 60.). Vezetőedző:Urbányi István

Tomiszlav Szivics:
– A játék képe alapján igazságos eredmény született. Az első félidőben itt is, ott is voltak gólszerzési lehetőségek. A másodikban már kicsit veszélyesebbek voltunk, picit talán felénk billent a mérleg nyelve, ám sajnos nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket.
Urbányi István:
– Nagyon örülök, hogy le tudtuk játszani ezt a fontos mérkőzést a rajt előtt. Hozzánk sok új játékos érkezett, új csapatot építünk, új szerkezetet alakítunk ki, és megtettük az első lépést előre, mert nem kaptunk gólt. Ugyanakkor fájlalom, hogy mi sem tudtunk a kapuba találni. Összességében jó az iksz, bár a találkozó egyes pillanataiban lehet, hogy pár százan „elaludtak" a lelátón. Ettől több van a csapatban, elsősorban nagyobb tempót várok a fiúktól a jövőben.

ÉRD–BUDAFOK

Az „NB III-as ütközeten" az Érd a Budafokkal csapott össze. Oláh Lóránt vezetést szerzett a Budafoknak nem sokkal később viszont Melczer Vilmos előbb tizenegyesből egalizált, majd a 76. percben úgy talált be, hogy csapata már emberhátrányban volt. 2–1

ÉRDI VSE–BUDAFOKI MTE 2–1 (1–1)
Érd, 600 néző. Vezette: Molnár Attila (Varga Zsolt, Márkus Tamás)
ÉRD: Kertész – Ország, Pallagi, Csiszár Z., Pintér N. – Koós, Kónya, Melczer V. – Balázsovics (Gyurácz, 55.), Tárkányi, Kelemen P. (Németh G., 74.). Vezetőedző: Limperger Zsolt
BUDAFOK: Szabó B. – Csizmadia, Khiesz, Vaszicsku, Huszty (Pölöskei P., 68.) – Grúz – Vég, Margitics, Nagy T. (Illés D., 83.), Ihrig-Farkas (Kovács D., 62.) – Oláh L. Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Oláh L. (0–1) a 20., Melczer V. (11-esből, 1–1) a 28., Melczer V. (2–1) a 76. percben
Kiállítva: Kónya (a második sárga lap után) az 55. percben

CSÁKVÁR–SOPRON

A csákvári klub hivatalos honlapja szerint álomszerűen kezdődött a Sopron elleni mérkőzés, hiszen kevesebb, mint fél perccel a kezdés után Oldal Tibor jó cselek után megszerezte a vezetést. A 23. percben tovább nőtt a hazai előny, Kiprich Dávid lövése Németh Milán lábán változtatva irányt pattant a kapuba. Még az első félidőben szépített a Sopron, Horváth Péter egy kapushibát kihasználva közelről talált be. 2–1

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SOPRONI VSE 2–1 (2–1)
Csákvár, 300 néző. Vezette: Bogár Gergő (Georgiou Theodoros, Szalai Balázs)
CSÁKVÁR: Dániel Cs. – Fényes, Szalai T., Dulló, Lipcsei Á. – Bakos, Kiprich D. – Molnár T., Mészáros D. (Gottfried, a szünetben), Oldal (Vallejos, 88.) – Molnár Cs. Vezetőedző: Vincze István
SOPRON: Gelei V. – Tóth D. (Fazakas, 68.), Sifter, Póti, Németh M. – Nagy P., Szabó L. – Horváth P. (Batizi-Pócsi, 73.), Soós B. (Gyürki, 64.), Eszlátyi – Erdélyi. Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Oldal (1–0) az 1., Németh M. (öngól, 2–0) a 22., Horváth P. (2–1) a 38. percben
Vincze István: – A pálya talaja nem kedvezett a játéknak. Gyorsan kétgólos előnyre tettünk szert, és adva volt a lehetőségünk a győzelem bebiztosítására is. Bízom benne, hogy sérültjeink és betegeink rendbe jönnek a bajnoki rajtig.
Supka Attila: – Nem érdemeltünk vereséget, sőt gólokkal kellett volna nyernünk, de ismét elhibáztuk a lehetőségeinket. Két nagy hibánk miatt gyorsan hátrányba kerültünk, és bár még sok idő volt hátra, nem tudtunk fordítani. Még nem dőlt el a továbbjutás kérdése.

Az Újpest otthon érezhette magát Zalaegerszegen (Fotó: Földi D. Attila)