Az eső mellett a Kaposvár is verte a Ferencvárost

2012.11.18. 18:38
Óriási küzdelem zajlott a pályán (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Kaposvár 1–0-ra nyert a Ferencváros ellen hazai pályán. A gól nélküli első félidő után a zuhogó esőben játszott második félidőben Pavlovics gólja hozta meg a győzelmet a végig koncentráltan küzdő hazaiaknak.

A meccs előtt felcsillant a lehetőség a Kaposvár előtt, hogy egy győzelemmel akár hihetetlen magasságokba is juthat, hiszen az eredmények szerencsés alakulásával még az 5. helyen is zárhatta volna az őszt. Ugyanez a cél lebegett a Ferencváros szeme előtt is, amely szívesen tapadt volna az élmezőnyhöz.

A meccs első perceiben rögtön a ferencvárosiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, egyre-másra vezették a támadásokat a hazai kapu felé. A jobb és a bal oldalon egyaránt megmozgatták a kaposvári védelmet. Jenner és Bönig is több párharcot megnyert.

Az első húsz percben a vendégektől leginkább Böde Dániel volt elemében, harcos játéka ellen nehezen találta az ellenszert a Kaposvár. Ennek ellenére nagyobb helyzetet mégis a hazaiak alakítottak ki. A 13. percben Horváth Tamás életerős lövés jött ki Jováról, és a kipattanóból még Pedro is gólt lőhetett volna, akárcsak az eset utáni szögletből Oláh Lóránt.

Ezzel lényegében a csapatok el is lőtték a puskaporukat, a félidő hátralévő részében küzdelmes mezőnymunkát lehetett látni, sem nagyobb, sem kisebb helyzetek nem tudtak kialakulni. Úgy vonulhattak félidőre a csapatok, hogy nem lehetett megmondani, kinek van több esélye a győzelemre.

A második félidőt jobban kezdte a Ferencváros, de az 55. perc táján a Kaposvár átvette a játék irányítását, és egyre több helyzetet alakított ki. Hullámzó lett a játék, de hiába igyekezett erőszakosan a Ferencváros labdát szerezni, a hazaiak okos passzolgatással kerültek többször is a széleken helyzetbe.

A 71. percben Oláh Pavlovics szöglete után kapufára fejelt, de két perccel később már örülhettek a hazai zöld-fehérek hívei. A 72. percben bal oldali akció után Horváth adott középre, érkezett Pavlovics, aki levált a védőkről, és az ötösről a rosszul kimozduló Jovát megelőzve vállal a kapuba továbbította a labdát. 1–0

A gól összezavarta a Ferencváros védelmét, és a 74. percben Balázs Benjámin zavarba hozta Besicet, majd kiválóan tálalt az egyedül hagyott Oláh elé, aki óriási ziccerben nem tudta Jova mellett elrúgni a labdát. A kipattanóra megint lecsapott a kaposvári csatár, de jobbal kicsivel a bal felső sarok mellé lőtt.

A második félidőben szinte végig zuhogó esőtől mély talajon leszegett fejjel hajtottak a vendégek, ám igazán nagy helyzet megint csak a Kaposvár előtt adódott. Haruna kétszer is gólt szerezhetett volna, ordító helyzeteit azért nem tudta belőni, mert Jova Levente mindkétszer szépen mentett.

Az utolsó percekben mindent egy lapra tett fel a Fradi, de hiába húzódott előre Jova is a legvégén, nem sikerült a hálóba gyötörnie a labdát. A Kaposvár megérdemelten nyert, mert több tiszta helyzetet alakított ki, és végig koncentráltan zárta le a területet a vendégtámadók elől. Folytatódott tehát a Ferencváros rossz sorozata, 35 éve nem tud nyerni Kaposváron.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–FERENCVÁROS 1–0