22 Kisznyér 8 Ndjodo
28 Tisza 21 Hercegfalvi
Vezetőedző: Vezetőedző:
Urbányi István Supka Attila
Gólszerző: Tomic (8.-öngól), Tisza (48.), Kovács Z. (70.), Vermes (73.) ill. Ndjodo (69.), Szmiljanics (90+1.)
Csere: Szabó T. helyett Rivera (46.), Kisznyér helyett Freud (59.), Diego Helyett Ivancsics (65.9, Nagy O. helyett Kovács Z. (65.), Pomper helyett Debreceni (73.), Korcsmár helyett Kiss Z. (73.)
Sárga lap: Zaleh (10.), Szmiljanics (23.), Pomper (27.), Benjamin (28.), Vermes (64.)

Mindkét vezetőedző változtatott az előre megadott kezdőcsapatán: hazai oldalon Nagy Olivér és Kisznyér Ádám kapott lehetőséget Urbányi Istvántól, míg a vendégeknél Pomper Tibor került a kezdőbe, ezt Debreceni András bánta.

Kisebb meglepetésre rögtön a harmadik percben helyzetbe került a Honvéd: Hercegfalvi Zoltán a kimozduló Kövesfalvi István fölött okosan ívelt a hosszú sarok irányába, de egy méterrel célt tévesztett.

A nyolcadik percben Sandro Tomic hibájából megszerezte a vezetést az Újpest! A kispesti kapus egy szöglet után bizonytalankodott, a labda a mérkőzésen debütáló Ivan Zaleh elé került, aki elől azonban a visszavetődő Tomic saját kapujába paskolta a játékszert. (1-0)

Tisza Tibor növelhette volna a lilák előnyét a 26. percben, de Tomic ezúttal a helyén volt és hárította a válogatott csatár 16 méteres kísérletét.

Dobos Attila került helyzetbe még az első félidő vége előtt, de egy remek visszacselt követően majdnem bedobásra rúgta a labdát.

A szünetben erősíteni próbált csapatán Supka Attila, Szabó Tibor helyett a dallamos nevű Jose Manuel Riverát küldte csatasorba, de mint később kiderült ez a csere sem segített a Honvédon.

Alig kezdődött el a második játékrész, mikor Tisza jóvoltából megduplázta előnyét az Újpest. A fiatal csatár a Korcsmártól kapott labdát vágta közelről, okosan a jobb felső sarokba. (2-0)

Eldőlni látszott a találkozó, mikor szinte a semmiből szépített a Honvéd. A 69. percben Ndjodo két védő szorításában a jobb alsó sarokba fejelt, ezzel újjáélesztve a kispesti reményeket. (2-1)

A remény aztán nem a végén, hanem egy perc múlva halt meg. Kovács Zoltán 12 méterről higgadtan értékesítette Erős Károly passzát. (3-1) Eldőlt a találkozó!

Sőt, miután Szmiljanics „lespórolta” a felugrást Tisza Tibor baloldali szögleténél, Vermes is gólt szerzett. Az újpesti hátvéd az ötösről fejelt a hitehagyott Tomic hálójába. (4-1)

Szmiljanics fejesgólja a hajrában már csak a szépítésre volt elég, az Újpest megérdemelten nyert. (4-2)

Urbányi István győzelemmel debütált az Újpest kispadján. Csapata ezzel a sikerrel négy pontra közelítette meg a tabella harmadik helyén álló Zalaegerszeget. A Honvédnál lassan a kiesés elkerülése lesz a cél.