Sima török siker Franciaország ellen

2010.09.05. 22:13
A törökök magabiztosan jutottak tovább (Fotók: Action Images)
A török kosárlabda-válogatott magabiztosan, 95–77-re megverte Franciaországot a törökországi világbajnokság nyolcaddöntőjében, így az ausztrálokat elintéző (87–58) Szlovéniával csaphat össze a negyeddöntőben.

TÖRÖKORSZÁG–FRANCIAORSZÁG

Szorosan indult a török válogatott Franciaország elleni mérkőzése, de csak 10–10-ig voltak pariban a franciák a házigazdával. Hidayet Türkoglu hármasa után még Nando De Colo szépített, de ezután kissé elhúztak a törökök, és 19–14-re megnyerték a negyedet.

A  szlovén meccs legizgalmasabb jelenete...
A szlovén meccs legizgalmasabb jelenete...
A második játékrészben már egyértelműen Törökország uralta a játékot, és Sinan Güler pontjainak is köszönhetően a félidőre 15 ponttal húzott el a házigazda (43–28).

A harmadik negyedben Ömer Asik is elkezdte termelni a pontokat, és a törökök tovább növelték előnyüket, így az utolsó játékrész előtt már 26 ponttal vezettek (71–45), amelyből 18 pont maradt meg a meccs végéig, így a 20 pontig jutó Türkoglu vezette csapat simán győzött.

SZLOVÉNIA–AUSZTRÁLIA

A szlovén férfi kosárlabda-válogatott még könnyedebb, 87–58-as győzelmet aratott Ausztrália ellen.

A szlovénok egy 16–8-as negyeddel kezdtek, majd a szünetre 21 pontosra növelték előnyüket, ezzel eldöntve a találkozót. Az ausztrál csapat pocsékul dobott az első két negyedben, mindössze 21 pontig jutott (no meg eladta kilencszer a labdát), ezzel pedig elég nehéz mérkőzést nyerni...

A szlovén csapat legeredményesebbje a 19 pontos Jaka Lakovic volt, az ausztráloktól Patrick Mills és Joe Ingles 13-13 ponttal zárt. A török és a szlovén válogatott egymással csap össze a negyeddöntőben.