Női kosárlabda NB I: elődöntős a Cegléd és a Győr

2017.04.12. 18:53
A Cegléd és a Győr jutott be a női kosárlabda NB I elődöntőjébe. A Cegléd a PEAC Pécs otthonában nyerte meg a párharc döntő mérkőzését, míg a Győr hazai pályán kiélezett mérkőzésen a DVTK felzárkózását visszaverve egyetlen ponttal diadalmaskodott.

Győrben a miskolciak kezdtek nyugodtabban, de a hazaiak a második tíz percre levetkőzték görcsösségüket, és Tacjiana Lihtarovics vezérletével, 32 pontot dobva fordítottak. A szünet után a DVTK fokozatosan ledolgozta előnyét, így idegőrlő végjátékra került sor.

Végül a Győr előnyéből úgy is maradt egyetlen pont, hogy összesen egy negyedben bizonyult jobbnak, és az utolsó két percben képtelen volt a gyűrűbe találni.

Pécsen a PEAC negyedenként alig több mint tíz pontot dobott, így nem nyerhetett a kupadöntős Cegléd ellen.

Az elődöntőben a Cegléd a Szekszárddal, a Győr a Sopronnal játszik.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK

PEAC PÉCS–VBW CEKK CEGLÉD 43–53 (13–15, 9–10, 14–14, 7–14)
Pécs, 400 néző. V: Papp P., Győrffy, Jakab L.
PÉCS: Mandics, Kuster 7, Raksányi 8, Juhász D. 8, SIKSNIUTE 12. Csere: Zele 2, Fűrész 6/6, Licskai. Edző: Borisz Maljkovics
CEGLÉD: Medgyessy 10, Katona 5/3, SKORICS 18/6, Nagy-Bujdosó 4, Serbán. Csere: Makszimovics 6, Kányási 2, RUTTNER 8. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–5. 6. p.: 6–5. 13. p.: 15–17. 17. p.: 22–23. 23. p.: 22–27. 26. p.: 28–32. 33. p.: 38–41. 37. p.: 39–49
Kipontozódott: Siksniute (39. p.)
Borisz Maljkovics:
– Sajnos nem használtuk ki a pályaelőnyt, a Cegléd türelmesen és rutinosan játszott, fejben, mentálisan erősebb volt. Talán a fáradtság miatt volt ilyen rossz a dobószázalékunk, talán azért, mert nem hittünk eléggé magunkban. Hiába vagy jó az egész szezonban, ha a végén elbuksz.
Cziczás László: – Sok játékosunkban benne van az a plusz, ami a győzelemhez kell. Harminc percig dolgoztunk a jó végjátékért, mindkét csapat nagyot küzdött a párharc során, de az egész szezont tekintve szerintem megérdemeltük a továbbjutást. Próbálkoztunk új figurákkal is, ezek most bejöttek.

A párharcot a Cegléd nyerte meg 2–1-re

CMB CARGO UNI GYŐR–ALUINVENT DVTK-MISKOLC 74–73 (15–21, 32–14, 17–20, 10–18)
Győr, 400 néző. V: Cziffra, Farkas G., Minár
GYŐR: KIESEL 20/6, Laklóth 5/3, LIHTAROVICS 18/12, Varga Zs. 2, GOREE 16. Csere: Simon Zs. 13/6, Kovács V., Török Á. Edző: Völgyi Péter
DVTK: CZANK 17/9, Horváth B. 5/3, Rasheed 13/6, Szécsi 4, T. JOVANOVICS 22/3. Csere: Adamecz 2, Tomlinson 10/3. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–4. 5. p.: 9–13. 8. p.: 15–18. 14. p.: 24–23. 16. p.: 34–26. 18. p.: 41–31. 22. p.: 51–35. 25. p.: 53–42. 28. p.: 58–52. 33. p.: 66–62. 36. p.: 71–66. 38. p.: 74–69
MESTERMÉRELG
Völgyi Péter:
– Nagy csatára kényszerített bennünket a DVTK. Mindkét csapat megérdemli a gratulációt, a nagy küzdésért, győzelmünk értékét növeli, hogy Zofia Hruscaková nélkül sikerült elérni.
Maikel López: – Győzelmi szándékkal léptünk pályára, bár két amerikai játékosunk hiánya csökkentette esélyeinket. Remekül küzdöttünk, a csapat mindent megtett a győzelemért, amely csak nagyon kevésen múlt.

A párharcot a Győr nyerte meg 2–1-re

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS

MTK BUDAPEST–PINKK PÉCSI 424 71–62 (19–16, 18–16, 16–10, 18–20)
Városmajor, 30 néző. V: Gorka, Rácz Zs., Vida B.
MTK: KOCH 5/3, ZSOVÁR 13/9, Jankó 2, Székely-Horváth 10/3, TURÓCZI 16/3. Csere: Semsei 3/3, SZABÓ B. 20/12, Wéber 2. Edző: Nagy Dorottya
PINKK: Ruják N. 11, SÁNTA 8, Gémes-Sarok 8/6, Kovalcsik 7, Bozóki 8. Csere: Szabó II D. 5/3, Zsilinszki 8, MARTONOSI 7/3, Benke. Edző: Halmai Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 8. p.: 14–11. 13. p.: 24–18. 18. p.: 31–29. 23. p.: 41–36. 27. p.: 49–40. 32. p.: 53–47. 36. p.: 59–54. 39. p.: 71–59
Kipontozódott: Gémes-Sarok (33. p.)
Nagy Dorottya:
– Régóta érett már ez a győzelem. Gratulálok a lányoknak, mert kitették szívüket, lelküket ma a pályára.
Halmai Gábor: – Gratulálok az MTK-nak! A hazai pálya ma valójában hazai pálya volt, az MTK közel ötven százalékkal dobott és ezen sok múlott. Védekezésben több hibát is vétettünk, sok olyan gyors indításos kosarat kaptunk, amit szerettünk volna elkerülni. Az eredmény reálisan tükrözi a látottakat.