Női kosárlabda NB I: Csata-siker a Vasas otthonában

2020.01.05. 20:51
A női kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésen a Csata négy ponttal győzött a Vasas vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
VASAS AKADÉMIA–NKE-FCSM CSATA 72–76 (16–30, 21–13, 18–18, 17–15)
Pasaréti út, 200 néző. V: Csabai-Kaskötő, Vida J., Oláh
VASAS: Murray 6/3, BÖRÖNDY V. 10, Tóth O. 6/6, HELJIC 13/3, FRASER 26. Csere: Szerencsés, Vukov 4, BUDÁCSIK 4, Karlócai 3/3. Edző: Földi Attila
CSATA: HORVÁTH B. 8/6, Friskovec 7, LELIK 20/12, CANNON 24, GUSTAFSON 10. Csere: Radócz 4, Mányoky R. 3/3, Boros J. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–11. 8. p.: 11–21. 13. p.: 22–35. 18. p.: 31–41. 23. p.: 41–49. 28. p.: 53–58. 33. p.: 61–63. 36. p.: 69–67. 39. p.: 69–72
Kipontozódott: Gustafson (33. p.)
Földi Attila: – Nagyon sajnálhatjuk az elszalasztott lehetőséget, a végjátékban egy-két hiba eldöntötte a mérkőzést az ellenfél javára. Több rutin kell a szoros végjátékra.
Tursics Krisztián: – Közönségszórakoztató mérkőzés volt. Nagyon jól kezdtük a találkozót, tizenhat pontos előnyt építettünk ki, amit sajnálatos módon sikerült leadnunk a meccs folyamán, s szépen visszajött a Vasas, majd át is vette a vezetést. Nyolc nap alatt a harmadik mérkőzésünket játszottuk, érezhető volt, hogy kicsit fáradtabbak a játékosok, valamint nem tett jót nekünk, hogy kipontozták a centerünket, úgyhogy teljesen más felállásban kellett játszanunk, de a lényeg, hogy sikerült győzelmet aratnunk.NŐI KOSÁRLABDA NB I