Női kosárlabda MK: a DVTK ismét bejutott a döntőbe

2016.03.03. 18:40
Czank Tímea (balra) 10 ponttal járult hozzá a DVTK győzelméhez (Fotó: Földi D. Attila)
A hazai pályán játszó DVTK jutott be elsőként a női kosárlabda Magyar Kupa idei döntőjébe, az elődöntőben 71–58-ra legyőzve a Győrt. Ellenfele – a tavalyi fináléhoz hasonlóan – a címvédő Sopron lesz, amely 88–55-re nyert a PINKK-Pécsi 424 ellen.

A DVTK az első három negyedet megnyerve 51–39-es előnybe került. A győriek a záró játékrészben 63–56-re felzárkóztak, de ezzel el is lőtték utolsó puskaporukat.

Amennyiben az elődöntő másik mérkőzésén a címvédő Sopron legyőzi a PINKK-Pécs 424-et, megismétlődik a tavalyi finálé párosítása.

Az elődöntő másik mérkőzésén az első negyed után még a PINKK vezetett egy ponttal, a nagyszünetben viszont már a Sopron állt jobban (32–39). A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség a címvédő javára, a záró tíz percben pedig már csak egy csapat volt a pályán.

Az idén is DVTK–Sopron döntőt rendeznek tehát, tavaly Győrben a Sopron 87–58-ra nyerte meg az aranycsatát.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, NYOLCAS DÖNTŐ, MISKOLC
ELŐDÖNTŐ
ALUINVENT-DVTK–CMB CARGO UNI GYŐR 71–58 (12–9, 20–17, 19–13, 20–19)
Miskolc, 1000
néző. V: Pálla, Kapitány, Söjtöry
DVTK: Czank 10/3, Lihtarovics 11/3, Rasheed 3/3, Jovanovics 4, BREWER 17. Csere: Horti 2, Horváth B. 3/3, Bálint R. 2, HODGES 15/6, Szécsi 4. Edző: Maikel López
GYŐR: Radocsaj 9/3, Laklóth 11/6, Varga Zs. 7, Grigalauskité 2, GOREE 23. Csere: Nehma 2, Horváth L. 4, Koch, Török Á., Horváth K., Kovács V. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 7. p.: 7–3. 8. p.: 9–7. 12. p.: 14–13. 14. p.: 22–13. 18. p.: 30–22. 21. p.: 37–26. 24. p.: 37–34. 28. p.: 46–37. 33. p.: 57–41. 36. p.: 61–51
Maikel López:
– Igazi csapatként funkcionáltunk egy nagyon kemény mérkőzésen. Az volt a célunk, hogy az összes negyedet megnyerjük, és ezt meg is valósítottuk. Remek érzés ismét döntőzni saját közönségünk előtt. Remélem, hogy a fináléban is kiteszünk magunkért.
Völgyi Péter: – Jól játszottunk, de gyengén dobtunk. Három negyedet is szorossá tettünk, ezért azt kell mondanom, hogy szinte nem volt különbség a csapatok között. A bronzmérkőzésen megpróbálunk javítani.

UNIQA SOPRON–PINKK PÉCSI 424 88–55 (13–14, 26–18, 21–16, 28–7)
Miskolc, 400
néző. V: Papp P., Gorka, Hegedűs
SOPRON: Fegyverneky 7/3, Simon Zs. 5/3, Krnjics 11, PETERS 17, Határ 4. Csere: Honti 4, Zsovár, CRVENDAKICS 17/9, Lelas 9/3, Ciglar 4, Dubei 8/6, Weninger 2. Edző: Sterbenz László
PINKK: Babkina 8/3, Sarok 7, DRAMMEH 17/3, Nagy D., ROBERTSON-WARREN 17. Csere: Kovalcsik 3, Sánta, Handy 3, Mojzes. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 6. perc: 10–4. 8. p.: 12–7. 12. p.: 18–19. 14. p.: 24–18. 16. p.: 27–21. 17. p.: 29–25. 18. p.: 35–25. 25. p.: 51–41. 28. p.: 60–47. 33. p.: 63–48. 34. p.: 68–48. 36. p.: 71–52. 38. p.: 78–52
Kipontozódott: Sánta (37. p.)
Sterbenz László:
– Végig jól védekeztünk, de az első negyedben meglepően sokat hibáztunk. Aztán az elvárásoknak megfelelően játszottunk, igazoltuk a papírformát. Örülök annak, hogy bejutottunk a döntőbe.
Sandro Orlando: – Az első negyedben még jók voltunk, majd a nagyszünet után és különösen a finisben gyengélkedtünk. A vártnál nagyobb különbséggel kaptunk ki, és ezt sajnálom.