Női kosárlabda Euroliga: prágai győzelem Sopronban

2017.11.29. 19:45
Alekszandra Crvendakics (balra) 13 pontig jutott a Sopronban (Fotó: Dömötör Csaba)
A Sopron 79–71-re kikapott hazai pályán a prágai USK-tól a női kosárlabda Euroligában.

A Sopron eddig remekelt az Euroligában, ám vasárnap kikapott szekszárdi bajnokiján, a prágaiak pedig szintén pozitív mérleggel várhatták a szerdai összecsapást. No meg kitűnő játékosokkal a soraikban, akik bizonyították klasszisukat.

Az amerikai DeWanna Bonner önmagához képest visszafogott teljesítményt nyújtott, a horvát Marija Rezan, a svéd Amanda Zahui és a spanyol Európa-bajnok Marta Xargay viszont termelte a pontokat a vendégeknél.

Két negyed után 15 ponttal vezetett a cseh csapat, és bár ezt követően magára talált a Sopron (az utolsó játékrészben három pontra is felzárkózott), nem tudta elkerülni az újabb vereséget.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
6. FORDULÓ, A-CSOPORT
SOPRON BASKET–USK PRAHA (cseh) 71–79 (15–21, 14–23, 20–10, 22–25)
Sopron, 800
néző. V: Velikov (bolgár), Nikolics (szerb), Rohacky (osztrák)
SOPRON: Fegyverneky 2, Turner 10, CRVENDAKICS 13/6, MILOVANOVICS 19, Langhorne 12. Csere: Jovanovics 4, Salvadores 11, Dubei. Edző: Roberto Íniguez
PRAHA: XARGAY 16/6, Karolína Elhotová 16/9, ZAHUI 15/3, Bonner 13, REZAN 16. Csere: Romero 3, Katerína Elhotová. Edző: Natália Hejková
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 6. p.: 4–10. 8. p.: 9–14. 13. p.: 19–32. 16. p.: 21–36. 23. p.: 35–44. 27. p.: 38–46. 29. p.: 44–51. 34. p.: 58–64. 37. p.: 64–67. 39. p.: 66–74
Kipontozódott: Romero (35. p.), Zahui (35. p.)
Roberto Íniguez:
– Az első félidei játékunk nagyon gyenge volt, még mindig Szekszárdon járt néhány játékosunk. A második félidőben már saját játékunkat tudtuk játszani és felzárkózásunk után volt esélyünk a győzelemre. Az első félidei produkcióval semmire sem megyünk az Euroligában, de ha a második félidei teljesítményt nyújtjuk, akkor van esélyünk az eredményes kupaszereplésre.
Natália Hejková: – Örülünk első idegenbeli győzelmünknek, és annak külön, hogy leszedtünk harmincnyolc lepattanót, ami nagyban hozzájárult győzelmünkhöz. Igaz, a végére elveszítettük két legjobb játékosunkat, ez nagy érvágás volt számunkra, mert nagyon rövid a kispadunk. Ennek ellenére sikerült a végjátékban megőrizni előnyünket.

8. Braine 6 1 5 418–474 7

További eredmények: Dinamo Kurszk (orosz)–Galatasaray (török) 102–45, ESB Lille (francia)–Bourges Basket (francia) 64–55, Castors Braine (belga)–CCC Polkowice (lengyel) 83–76