Női kosár NB I: újra fővárosi csapatot győzött le a PINKK

2017.11.04. 21:20
A PINKK hazai pályán 66–58-ra legyőzte az MTK-t a női kosárlabda NB I 7. fordulójának szombati mérkőzésén.

A PINKK először nyert meg egymás után két bajnokit ebben a szezonban, múlt heti áldozata a sereghajtó BEAC volt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ, szombati mérkőzés

PINKK PÉCSI 424–MTK 66–58 (15–15, 20–12, 19–21, 12–10)
Kozármisleny, 200
néző. V: Kulcsár T., Horváth A., Szalai Zs.
PINKK: Ruják 1, Benke 7/6, JAKOVINA 13/3, SLAUGHTER 16, Cheslek 7. Csere: Sánta, Gémes-Sarok 8, CSUKICS 12/3, Kovalcsik 2, Raus. Edző: Jens Tillman
MTK: HORVÁTH B. 13/9, Jankó 4, Adamecz 10/6, SZABÓ F. 13, Cvitkovic 10. Csere: Wéber 4, Szeitl, Szabó B., Pál 2, Koch 2. Edző: Nagy Dóra
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 6. p.: 10–6. 13. p.: 21–15. 17. p.: 26–20. 23. p.: 38–34. 26. p.: 41–36. 33. p.: 60–48. 37. p.: 63–54
Kipontozódott: Adamecz (33. p.), Cvitkovic (35. p.)
Jens Tillman:
– Elégedett vagyok a hazai siker után, így három győzelem és négy vereség a mérlegünk a bajnokságnak ebben a szakaszában, ami nem rossz, de jól jön a válogatott szünet, hiszen sok mindenben kell javulnunk, ki kell küszöbölnünk a hullámvölgyeket. Külön öröm, hogy Tijana Csukics jól szállt be az első mérkőzésén.
Nagy Dóra: – Amikor védekezést váltottunk, feljavultunk, ám a harmadik negyed végén és a negyedik elején volt két rossz periódusunk. Ha végig agresszíven védekezünk, talán más lehetett volna a meccs végkimenetele.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 4 4 329–225 1.000
2. Sopron Basket 6 5 1 526–352 0.917
3. CMB Cargo Uni Győr 5 4 1 412–355 0.900
4. Aluinvent DVTK Miskolc 6 4 2 458–392 0.833
5. ZTE Női KK 6 4 2 407–415 0.833
6. Ceglédi EKK 5 3 2 379–354 0.800
7. PINKK-Pécsi 424 7 3 4 439–505 0.714
8. Vasas Akadémia 6 2 4 402–488 0.667