Női kosár NB I: fölényesen nyert otthon a Győr és a Sopron

CS. M.CS. M.
2019.10.12. 20:26
A női kosárlabda NB I szombati játéknapjának első mérkőzésén a pécsiek a TFSE-MTK-t fogadták. Az első félidőben úgy nézett ki, végig kiélezett lesz a találkozó, ám magabiztos vendégsiker született.

Két vereséggel kezdték az új idényt a pécsi lányok, így otthon mindenképp javítani szerettek volna az MTK ellen. Az első negyedben magukhoz is ragadták a vezetést, sőt egypontos előnnyel várhatták a második félidőt. A harmadik negyedben aztán feljavult a vendégek játéka és hét pontos előnyt építettek ki a záró játékrész előtt. Az utolsó negyedben nemhogy zárkózott volna a hazai csapat, még nagyobb hátrányba került, így végül 14 pontos TFSE-MTK siker született. Ezzel a pécsiek továbbra is nyeretlenek az új idényben, míg a vendégek második győzelmüket gyűjtötték be.

Három győzelemmel a háta mögött várhatta hazai pályán az Újbuda elleni mérkőzését a Sopron, és szoros kezdés után ezúttal is magabiztos sikert aratott. Az első negyedben még meccsben volt az Újbuda, a félidőre viszont már 20 pontos előnnyel vonulhatott a Sopron. A harmadik játékrészben megint fej-fej mellett haladt a két csapat, de az utolsó negyedben teljesen felbillent a pálya, végül könnyedén, 82–46-ra győzött a hazai favorit. Az Újbuda négy meccs után összesen egy sikernél jár.

Győrben a középső két negyed döntött. A hazaiak és a PEAC is erősen kezdte támadásban a mérkőzést, egy darabig fej fej mellett haladtak a csapatok, a második és a harmadik negyedben azonban előbb 7, utána 12 pontos különbséget faragtak ki a győriek. A negyedik játékrészben jelentősen rákapcsolt a Pécs, meg is nyerte az utolsó 10 percet, de egyszer sem tudott 12 pontnál közelebb férkőzni.

A Csata megszerezte idénybeli első győzelmét, a Zalaegerszeg otthonában jutott 89 pontig.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

PINKK PÉCSI 424–TFSE-MTK 75–89 (22–21, 19–19, 15–23, 19–26)
Kozármisleny, 50
néző. V: Balog Gy., Horváth Cs., Nepp L.
PINKK: Tenyér 5/3, VÁRI 15/12, Jáhni 5/1, LANDRY 21, Jurkevicsusz 14/6. Csere: Szűcs L. 13/3, Zsilinszki, Kovács K., Horváth Zs. 2. Edző: Marossy Gergely
TFSE: C. JENKINS 27/15, Bernáth 5/3, SÜLE 15/3, A. JENKINS 20, Arszenics 2. Csere: Németh A. 4, Miháczi 3/3, Doktor 8, Boros 2, Kovács V. 3, Herman. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–9. 7. p.: 17–16. 12. p.: 26–26. 15. p.: 29–32. 18. p.: 37–37. 23. p.: 43–46. 27. p.: 52–56. 33. p.: 58–66. 35. p.: 65–74. 38. p.: 71–86
Kipontozódott: Tenyér (37. p.) Vári (38. p.)
Marossy Gergely: – Végig küzdöttünk, harcoltunk, mindent megtettünk a győzelem érdekében, de nem sikerült. Mostantól borzasztóan nehéz mérkőzések várnak ránk.
Magyar Bianka: – Az első félidő végén megérdemelten vezettek a hazaiak. Az addig kapott negyvenegy pontunk rengeteg. Szerencsére a folytatásban tudtunk fordítani, de nem feledhetjük az elkövetett hibáinkat, amelyeket ki kell javítanunk.

UNI-GYŐR-MÉLY-ÚT–PEAC PÉCS 82–68 (21–21, 22–15, 22–10, 17–22)
Győr, 200 néző. V: Mészáros, Pozsonyi, Lengyel
GYŐR: YGUERAVIDE 15/6, Czank 2, DOMBAI 11/9, HRUSCÁKOVÁ 22/3, Barnai 4. Csere: Dúl 7/3, PAPP K. 14/6, DeVaughn 3, Török Á. 2, Mansaré, Révész 2. Edző: Milos Pavlovics
PÉCS: SZABÓ FANNI 18/3, WENTZEL 9, Horobec, UDODENKO 18/3, Bravard 15/3. Csere: Sánta P. 2, Gémes-Sarok 6, Kaposi, Hegedűs J., Varga E., Ruják. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 7. p.: 16–13. 15. p.: 34–29. 17. p.: 39–29. 22. p.: 50–38. 28. p.: 60–44. 34. p.: 72–55. 37. p.: 80–63
Kiállítva: Hruscáková (35. p.)
Kipontozódott: Gémes-Sarok (39. p.)
Milos Pavlovics:
– Négy napon belül két riválist sikerült legyőzni, ez nagy fegyvertény. Jól játszott a csapat, jókor sikerült nagyobb előnyt szerezni, és az utolsó negyedben a fiatalok is szóhoz juthattak, mert nekik is szükségük van a fejlődésre. Ezzel együtt sincs kész az együttes, sok még a lehetőség az előbbre lépésre.
Meszlényi Róbert: – A két csapat között a legnagyobb különbség a költségvetésben van. A mieink a támadásokat sokszor fejezték be rossz dobásokkal, és ez visszavetette a védekezésünket is. Egyébként nem vagyok elégedetlen, mert negyven percig jól küzdöttünk, helytálltak a helyettesítők is, különösen Szabó Fanni, és reméljük, pótolni tudjuk az irányító Maegan Conwright hiányát.

SOPRON BASKET–ELTE-BEAC ÚJBUDA 82–46 (19–14, 25–10, 16–16, 22–6)
Sopron, 400
néző. V: Fodor, Balogh, Szilágyi
SOPRON: Fegyverneky 3/3, Czukor 1, CRVENDAKICS 12/6, Brooks 12, Határ 15. Csere: January 3, KRAJISNIK 13, Dubei 12/3, Varga A. 6, Weninger 5/3, Varga K., Varga S. Edző: Gáspár Dávid
BEAC: Li 4, Szabó D. 3/3, Laklóth 5, Mérész 7, FOGG 12. Csere: György, Benke 5/3, Galántai 2, Juhász 4, Laufer 4 . Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 5. p.: 11–7. 10. p.: 19–14. 12. p.: 25–14. 15. p.: 31–18. 18. p.: 38–23. 20. p.: 44–24. 25. p.: 53–30. 28. p.: 57–36. 30. p.: 60–40. 33. p.: 70–40. 38. p.: 76–42. 40. p.: 82–46
Gáspár Dávid:
– Nem minden játékosom élt a lehetőséggel. Mind a tizenketten pályára léptek, nyilvánvaló, hogy ezzel együtt jár az is, hogy ha megbontunk egy jól működő ötöst, akkor elveszti a csapat a ritmusát, és dekoncentráltabb periódusok jönnek. Ehhez természetesen a BEAC is nagyban hozzájárult, szépen és ügyesen játszott ezekben az időszakokban. Mi ezt nem engedhetjük meg magunknak, bármilyen felállásban is legyünk a pályán!
Balogh Judit: – Országjáró túránk negyedik állomása volt a soproni. Nem jöttünk hiába, és nemcsak azért, mert az ország legjobb büféjében járhattunk, hanem mert most először történt meg tizenöt év után, hogy voltak jó pillanataink, és talán most volt a legkisebb a különbség a két csapat között az elmúlt időszakra visszanézve. Az út elején járunk még mi is, de jó lesz ez! Javulunk, fejlődünk, és a lényeg, hogy maradjunk vidámak!

ZTE NKK–NKE-FCSM CSATA 73–89 (17–27, 16–26, 20–18, 20–18)
Zalaegerszeg, 250
néző. V: Boros, Vida, Major
ZTE: Nagy D. 11, Kovács G. 9/9, Burkholder 8, HORTI 19/9, HAYES 20/3. Csere: Boonstra 6, Kuttor, Delics. Edző: Molnár József
CSATA: HORVÁTH B. 17/15, Mányoki, LELIK 22/12, Radócz 8, GUSTAFSON 21. Csere: Cannon 11, Friskovec 10/6. Edző: Tursics Krisztián
Kipontozódott: Cannon (40. p.)
Molnár József:
– Nyolc nap alatt három mérkőzést játszottunk. Ezt nem mentségképp mondom, de sokkal fáradtabbak voltunk, mint a Csata együttese. Ennek ellenére nem lett volna szabad hagyni, hogy hatvanszázalékos dobóteljesítményt érjen el ellenfelünk, s ennyi pontot kapjunk. Van min javítanunk. Tursics Krisztián: – Egész héten kiváló edzésmunkát végzett a csapat. Ebből nagyon sokat viszontláttunk a mérkőzésen, s jött hozzá még néhány különleges teljesítmény is. Nagyon örülünk, hogy megszereztük első győzelmünket az idényben.

1. Sopron Basket 4 4 340–219 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 3 3 249–184 1.000
3. Uni Győr Mély-Út 4 3 1 325–309 0.875
4. Aluinvent DVTK Miskolc 3 2 1 248–188 0.833
5. NKE-FCSM Csata 2 1 1 152–154 0.750
6. TFSE-MTK 4 2 2 314–329 0.750
7. ZTE Női KK 4 2 2 292–314 0.750
8. VBW CEKK Cegléd 3 1 2 202–220 0.667