Női kosár NB I: először nyert a sereghajtó BEAC

MTI MTIMTI MTI
2018.02.17. 18:17
A sereghajtó BEAC meglepetésre legyőzte a vendég PINKK-Pécsi 424 csapatát a női kosárlabda NB I szombati mérkőzésén. Az utolsó negyedben fordító újbudai együttes idénybeli első sikerét aratta a bajnokságban.

Szombaton egyetlen mérkőzést rendeztek a 17. fordulóban: a BEAC-nál vendégeskedő PINKK csapatának kispadján egy régi, új edző ült a kispadon, miután a klub közös megegyezéssel elköszönt Jens Tiltmantól.

A hétközi fordulóból előre hozott találkozót a PINKK kezdte jobban, Gémes-Sarok Nikolették meg is nyerték az első negyedet. A BEAC szívósan tapadt ellenfelére, Süle Krisztina tripláinak is köszönhetően csak három pont volt a felek között a nagyszünetben.

A PINKK igyekezett kihasználni mezőnyfölényét, a találkozó végére el is jutott a vendégcsapat 20 támadólepattanóig, de mindez és három megnyert negyed kevés volt a győzelemhez.

Egy hektikus, küzdelmes, azonban nem látványos meccsen a BEAC a záró negyedben szorgos mezőnymunkájának valamint Kovács Vanessza palánk alatti eredményességének is köszönhetően megszerezte első győzelmét a bajnokság során.

KOSÁRLABDA
Női NB I
BEAC Újbuda–PINKK-Pécsi 424 68–62
(15–17, 17–18, 13–16, 23–11)
Gabányi-sportcsarnok, 150 néző. V: Balog Gy., Kulcsár, Hervay
BEAC: Szabó II D. 8/3, SÜLE 12/9, SUPPÁN 12/3, György 7, Barnai 3. Csere: Angyal N. 7, Zana, KOVÁCS V. 9, Király L. 3, Pusztai P. 7. Edző: Balogh Judit
PINKK: Csukics 8/6, Benke 6/6, Gémes-Sarok 12/3, Slaughter 7, CHELSEK 7. Csere: Jakovina 6/6, RUJÁK 9/3, Zsilinszky, Kovalcsik 4, Sánta 3. Edző: Laczka Miklós
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–5. 9. p.: 12–17. 13. p.: 23–20. 18. p.: 30–30. 24. p.: 39–40. 28. p.: 40–47. 33. p.: 48–51. 38. p.: 60–55
Balogh Judit:
– Három hét alatt tücskökből hangyákká váltunk és a sok összegyűjtött mezőny morzsát sikerült több pontra váltanunk ellenfelünknél.
Laczka Miklós: – A mai találkozóra minden szempontból felkészültünk, de fizikálisan még jobban kellett volna. Mindent megtettünk a győzelemért, a körülményektől függetlenül meg kellett volna nyernünk az összecsapást.