Női kosár NB I: Orbán Katinka elképesztő utolsó perce döntött

2011.11.25. 19:11
A hazai pályán eddig nyeretlen Cegléd 86–75-re legyőzte a Baját a női kosárlabda NB I 10. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A hazaiak végig vezettek, az első félidőben többször is tíz pont fölött volt a különbség, a Baja azonban a hajrában 71–71-nél utolérte ellenfelét. A véghajrá a hazaiaknak sikerült jobban: az utolsó percben Orbán Katinka nyolc büntetőt értékesített, sőt egy triplát is a helyére küldött – ezzel eldöntötte a meccset. Orbán 28 ponttal zárt.

A Ceglédnek – négy vereséget követően – ez volt az első győzelme saját közönsége előtt ebben a bajnokságban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ
CEGLÉDI EKK-BAJAI NNK
86–75 (2418, 1617, 1921, 2719)
Cegléd, 100 néző. V: Márton, Maár, Gelencsér
CEGLÉD: Czymmer 2, ORBÁN 28/9, Ruttner R. 2, Sosnowska 12/3, SERBÁN 17/3. Cs: Dobrowolska 9, RUTTNER ZS. 7, Kobolák 4, Filipowicz D. 5/3. Edző: Ujhelyi Gábor
BAJA: SCSEKICS 18/9, Szepsi 14, Theodorán 9, SZABÓ P. 16, BOZÓKI 16. Cs: Kühn 2, Ferencz, Kovács D., Gorjanácz. Edző: Sztevan Scsupics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–2. 8. p.: 18–16. 12. p.: 31–18. 18. p.: 38–35. 28. p.: 51–50. 35. p.: 71–64. 37. p.: 71–71
Kipontozódott: Czymmer (28. p.), Ruttner Zs. (34. p.), Szabó P. (40. p.)
Ujhelyi Gábor: – A szív és az akarat ma pótolni tudta irányítónk korai kiválását.
Sztevan Scsupics: – Gratulálok a jól játszó, és megérdemelten nyerő Ceglédnek, de számomra érthetetlen a három játékvezető ténykedése. Öt öt ellen ismerek eredményes taktikát, de az öt nyolc ellen már tehetetlen vagyok.
9. Atomerőmű KSC 9 2 7 571–711 0.611
10. DKSK MISI 9 2 7 549–624 0.611
11. BSE-FCSM 10 1 9 509–740 0.550
12. ELTE-BEAC Újbuda 9 9 475–740 0.500