Női kosár NB I: négy között a DVTK és a PINKK

2016.04.05. 20:58
Szécsi kitűnő teljesítménnyel húzta a miskolciakat (Fotó: Koncz György, archív)
Bejutott a női kosárlabda NB I elődöntőjébe a DVTK és a PINKK-Pécsi 424: a diósgyőriek az Atomerőmű KSC Szekszárdot múlták fölül 76–68-ra, a PINKK pedig a PEAC-Pécset 58–50-re. Mindkét párharc 2–1-gyel dőlt el.

Kezdjük Miskolcon: a DVTK 8–2-vel nyitott, és 26–17-es első negyeddel adta meg a mérkőzés alaphangját. A második játékrészben már tizennégy ponttal is vezetett a házigazda, de az Atomerőmű szívósan kapaszkodott, és 42–30-at követően sorozatban elért hét ponttal szorossá tette a mérkőzést.

A folytatásban már döntött a DVTK: ugyan feljött négyre a vendégcsapat, de Roneeka Hodges elkezdte szórni a kosarakat: bevágott két triplát, egy közelit és egy középtávolit, ezzel leszakítva a szekszárdiakat (52–38), ráadásul egy hárompontossal még Szécsi Orsolya is rákontrázott erre. Innen már nem lehetett visszajönni, a DVTK magabiztosan kézben tartotta és 76–68-ra megnyerte a mérkőzést, pedig az utolsó negyedben csak kilenc pontig jutott. Szécsi 20 ponttal és 11 lepattanóval bizonyult a mezőny legeredményesebbjének.

A PINKK–PEAC presztízsmérkőzés végig szoros csatát és kevés pontot hozott – egy negyedben egyik csapat sem tudott tizenkilenc pontnál többet elérni a mérkőzés során. Ez a tizenkilences viszont döntött: három rendkívül szoros játékrész (és 39–38) után a hajrá a hazaiaké volt.

Még 50–50-nél is fej fej mellett volt a két csapat, ám Binta Drammeh duplája egy 8–0-s hazai rohamnak volt az előjele – a PEAC az utolsó percekben teljesen leblokkolt, még büntetőit sem dobta be, így aztán csalódottan vehette tudomásul az 58–50-es vereséget és a kiesést.

A címvédő Sopron már múlt szombaton biztosította a helyét a legjobb négy között, míg a Cegléd–Győr párharcban szerdán rendezik meg a harmadik meccset Győrben.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK
ALUINVENT DVTK MISKOLC
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD76–68 (26–17, 16–20, 25–15, 9–16)
Miskolc, 1250 néző. V: Papp P., Farkas G., Minár
MISKOLC: CZANK 15/6, Lihtarovics 9/3, HODGES 16/6, SZÉCSI 20/6, Horti 6. Csere: Horváth B. 2, Szabó P., Jovanovics, Rasheed 8/3. Edző: Maikel López
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 13/9, Theodoreán, Scsekics 4, Őri 4, Barber 12. Csere: Studer Zs. 7/3, Tamis, RYMARENKO 16/6, Mansare 10, Demirovics 2. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 1. perc: 6–0. 4. p.: 9–4. 5. p.: 10–7. 7. p.: 16–10. 11. p.: 28–17. 14. p.: 34–20. 18. p.: 37–27. 23. p.: 52–38. 26. p.: 59–41. 28. p.: 62–48. 33. p.: 69–57. 35. p.: 72–59.
Kipontozódott: Jovanovics (28. p.), Szécsi (32. p.), Studer Á. (39. p.)
Maikel López:
– Nagyon örülünk annak, hogy bekerültünk a legjobb négy közé, amit mindenki elvárt tőlünk. A kipontozódások, majd Horti Dóra sérülése után center nélkül maradtunk, de ezt is elviseltük. Örülök, hogy kedveztünk szép számú közönségünknek.
Djokics Zseljko: – A második mérkőzés óta a DVTK elsősorban védekezésben újított, és ennek nem találtuk az ellenszerét. Sajnálom, hogy az első és a harmadik negyedben gyengén játszottunk, már ami a védekezést jelenti. Sajnálom Horti sérülését, mert a meccs előtt azért imádkoztam, hogy ne legyen senkinek baja, mert ezt a nyakunkba varrják majd, és nem a fáradtság számlájára írják.

PINKK PÉCSI 424PEAC-PÉCS 58–50 (15–13, 11–10, 13–15, 19–12)
Komló, 1000
néző. V: Cziffra, Hegedűs T., Frányó
PINKK: Babkina 4, RUJÁK N. 8, DRAMMEH 20/6, Nagy D. 2, Robertson-Warren 6. Csere: Handy 10, GÉMES-SAROK 8/6, Kovalcsik. Megbízott edző: Laczka Miklós
PEAC: Pedrals 5/3, RAKSÁNYI 14/12, Parks 5, Zele 4, WILLIAMS 11. Csere: Fűrész, Sztankovics 8, Eivery 3/3. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 11–4. 13. p.: 15–18. 17. p.: 19–20. 23. p.: 26–25. 26. p.: 28–33. 33. p.: 44–40. 37. p.: 50–46
Kipontozódott: Robertson-Warren (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a PINKK javára
Laczka Miklós: – Jól játszott a PEAC, de megérdemeltük a győzelmet és a továbbjutást. Tudtuk, hogy élet-halál mérkőzés lesz, odafigyelve, keményen, intenzíven játszottunk. Az ellenfél dobószázalékán látszik, hogy okosan és jól védekeztünk. Szurkolótáborunk ismét óriási hangulatot teremtett.
Roberto Hernández: – Nem mondhatok rosszat a lányokra, hiszen küzdöttek, hajtottak, kitették a szívüket a pályára. Ám amikor vezettünk néhány ponttal, nem tudtuk kontrollálni a mérkőzést. Fantasztikus volt a hangulat.