Női kosár NB I: a Győr 100 pontot dobott az Újbudának

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.01.13. 21:06
A címvédő Sopron Basket vendégként 14 ponttal legyőzte a DVTK-t a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapjának első összecsapásán, ezzel továbbra is őrzi százszázalékos mérlegét. Az Atomerőmű és a Cegléd hazai pályán tudott nyerni. A Győr 100 pontot szórva, 24 ponttal verte meg a BEAC Újbudát.

Az Euroliga-ezüstérmes soproniaknál négyen is tíz pont felett zártak a DVTK elleni összecsapáson.

A Cegléd az utolsó negyedben fordítva győzte le a ZTE-t hazai pályán, míg az Atomerőmű az NKE-Csatát múlta felül saját közönsége előtt – szintén szoros végjátékban.

A Győr 100-76-ra legyőzte a vendég BEAC-ot. A mezőny legeredményesebb játékosaként a győri Alexis Kiah Brown 23 pontot szerzett, a fővárosiaktól Laklóth Anna 22 pontig jutott.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
Aluinvent DVTK-Sopron Basket 58–72
(13–21, 17–23, 16–13, 12–15)

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–NKE-CSATA 79–74 (13–22, 29–20, 17–17, 20–15)
Szekszárd, 1000 néző. V: Benczur, Ádám J., Kovács N.
SZEKSZÁRD:
STUDER Á. 13/9, Theodoreán 10/6, Gereben 6, McCALL 14/3, BISHOP 20/6. Csere: Kis V. 2, Dojkic 11/9, Bálint R. 3/3. Edző: Djokics Zseljko.
CSATA: Horváth B. 12/6, Lelik 9/3, Austria 13/9, Nagy-Bujdosó 7/3, Lang 20. Csere: Antic 6, Angyal B. 5, Radócz 2, Mányoky. Edző: Tursics Krisztián.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–6, 6. p.: 8–13, 9. p.: 11–19, 13. p.: 25–26, 18. p.: 36–35, 23. p.: 47–49, 27. p.: 50–53, 30. p.: 59–59, 34. p.: 71–61, 38. p.: 75–67

Djokics Zseljko:
– Büszke vagyok a játékosaimra, hogy a térdsérüléssel bajlódó Frida Eldebrink nélkül is sikerült győznünk. Ez a mérkőzés is azt mutatja, hogy nehéz ellenfelet kaptunk a Magyar Kupában. A Csata nagy falat lesz minden csapat számára a bajnokságban.
Tursics Krisztián
: – Jó meccset akartunk játszani egy bombaerős Szekszárddal, ez sikerült is. Ez azt mutatja, hogy jó úton járunk, az apró hibáinkat, ami a rutintalanság és a tapasztalat hiánya okozott, kihasználták a hazaiak. Nüanszokon múlott a bravúr.

VBW CEKK Cegléd–ZTE NKK 82–78 (18–12, 20–18, 14–25, 30–22)

CMB CARGO UNI Győr–ELTE BEAC Újbuda 100–76 (34–23, 23–14, 21–20, 22–19)