Női kosár NB I: másodszor is nyert, a Győré a bronzérem

2018.04.27. 19:07
A női kosárlabda NB I harmadik helyéért vívott párharcának második meccsét is megnyerte a Győr a Zalaegerszeg ellen, ezzel megszerezte a bronzérmet.

Miután a Győr hazai pályán legyőzte a ZTE-t, a második meccsen az volt a tét, hogy továbbhúzzák-e még a felek a bronzpárharcot, vagy a Magyar Kupa harmadik helyezettje már idegenben lezárja azt.

A Zalaegerszeg jól kezdett, főleg Sigrid Koziar (16 pont) és Janeesa Jeffery (18 pont) volt elemében, ám az addig végig hátrányban lévő Győr a 18. percben egyenlített. Még a harmadik negyedben is végig fej fej mellett haladtak a csapatok, de a Kamila Stepánová (17 pont) vezette vendégek a záró játékrészben teljesen felőrölték a hazaiak erejét, és az eredményt tekintve a második meccset is simán megnyerték, ezzel megszerezték a harmadik helyet.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–CMB CARGO UNI GYŐR 61–75 (22–16, 20–26, 12–15, 7–18)
Zalaegerszeg, 600
néző. Vezette: Győrffy, Praksch, Farkas G.
ZTE: KOZIAR 16/6, Gorjanácz, JEFFERY 18/3, Hegedűs-Őri 6, Parker 7. Csere: Pavel 11, Szalay V. 3/3, Kovács G., Vincze V., Liska. Edző: Gáspár Dávid
GYŐR: FIELDS 14/3, Varga Zs. 2, LAKLÓTH 6/6, Goree 8, Krivacsevics 10. Csere: STEPÁNOVÁ 17/3, CZANK 10/6, Török 3, Nagy-Bujdosó 5/3, Szabó P., Markó, Simon A. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2. 6. p.: 11–2. 8. p.: 20–9. 13. p.: 24–21. 15. p.: 32–24. 19. p.: 38–40. 24. p.: 46–50. 28. p.: 51–55. 32. p.: 58–57. 35. p.: 59–67. 39. p.: 61–72
Gáspár Dávid:
– Érthető, hogy most picit csalódottak vagyunk, de nagyon csodás évet hagytunk magunk mögött. Óriási munkát végeztek a lányok, le a kalappal előttük. Rettenetesen büszke vagyok a csapatomra, és természetesen gratulálok a Győr gárdájának.
Sandro Orlando: – Nagyon szervezetten játszott ebben a szezonban a ZTE, nem véletlenül jutott el a bronzcsatáig. Óriási elánnal kezdtek, mi ekkor kapkodtunk, a második félidőben viszont szenzációsan védekeztünk, mert csupán tizenkilenc pontot kaptunk. Hosszabb a kispadunk, és szép lassan felőröltük őket. Minden elismerésem a lányoké.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Győr javára