Női kosár NB I: másodszor is kikapott a címvédő Sopron

2016.10.22. 20:52
Másodszor vesztett a Sopron a női kosárlabda NB I alapszakaszában: a szombati játéknapon a címvédő kilenc ponttal kikapott a megyei rangadón Győrben. Győzött, így továbbra is hibátlan a PEAC, míg a DVTK odahaza kikapott a korábban a soproniakat is megtréfáló Szekszárdtól.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

5. FORDULÓ

CMB CARGO UNI GYŐR–UNIQA SOPRON 88–79 (28–21, 20–25, 20–20, 20–13)
Győr, 900
néző. V: Cziffra, Hegedűs, Hervay
GYŐR: KIESEL 14/3, Laklóth 5/3, Horváth K. 3, Hruscaková 6, GOREE 19. Csere: SIMON ZS. 20/3, Török Á. 5/3, Szabó P. 2, LIHTAROVICS 14/6. Edző: Völgyi Péter
SOPRON: FEGYVERNEKY 15, TURNER 16/3, Dubei 5/3, GEORGE 16/3, Krnjics 3. Csere: Drammeh 7, CRVENDAKICS 12/6, Határ 2, Weninger 3/3. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 7–11. 7. p.: 17–13. 14. p.: 32–32. 17. p.: 40–37. 24. p.: 54–52. 27. p.: 60–56. 29. p.: 65–62. 32. p.: 74–66. 36. p.: 81–75. 39. p.: 86–77
Kipontozódott: Turner (39. p.), Goree (40. p.9
Völgyi Péter:
– Sikerült több hibára kényszeríteni a soproniakat, mint nekik minket, gyakorlatilag ennek köszönhetjük a győzelmet.
Sterbenz László: – Jó kis meccs volt. Egyenlő állásnál négy-öt alkalommal is mi hibáztunk döntően a pályán lévő csapatok közül.

VASAS AKADÉMIA–PEAC-PÉCS 67–85 (14–29, 13–14, 20–24, 20–18)
Pasaréti út, 100
néző. V: Ádám, Rácz Zs., Varga-Záray
VASAS: Csolics 9/3, Dúl 2, BACSVAROVA 12, Bajnóczi 9/3, Zsilinszki 6. Csere: Markó D. 4, Solymosi 6, MÉRÉSZ 17, Bernáth 2. Edző: Igor Szkocsovszki
PEAC: Mandics 5, Raksányi 8, KUSTER 18/3, JUHÁSZ 20, Siksniute 2. Csere: LICSKAI 14, Szűcs R. 3, Fűrész 3/3, ZELE 10, Szűcs L., Raus 2, Sellei. Edző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–19. 8. p.: 12–29. 14. p.: 16–36. 18. p.: 25–36. 24. p.: 31–51. 28. p.: 45–63. 32. p.: 49–71. 38. p.: 59–81
Igor Szkocsovszki: – Féltünk a meccs elején a PEAC-tól. Amit a meccs előtt megbeszéltünk, abból az első öt percben nem sok mindent tudtunk megvalósítani. Nekünk a második negyedtől kezdődött a mérkőzés, ettől a periódustól a lányok már a megbeszéltek szerint játszottak. Örülök annak, hogy jelentős ellenállást tudtunk tanúsítani. Fiatal játékosainknak nehéz a Pécshez hasonló szintű ellenfelek ellen játszani, de megmutatták, hogy van bennük potenciál és akarat.
Borisz Maljkovics: – Jól kezdtük a mérkőzést, agresszívan védekeztünk, és gyors indításos kosarainknak köszönhetően az első negyedben megszerzett előnyünkre alapozva, végig vezetve sikerült megnyerni az összecsapást.

Aluinvent DVTK Miskolc–Atomerőmű KSC Szekszárd 51–56 (12–15, 12–16, 14–13, 13–12)
Miskolc, 1000 néző. V: Farkas G., Gorka, Pozsonyi
MISKOLC: Horváth B. 8/6, Czank 5, Rasheed 7/3, Jovanovics 6, Robertson-Warren 11. Csere: SZÉCSI 11, Tomlinson 3, Győri, Bach, Adamecz, Gorjanácz. Edző: Maikel López
Szekszárd: LISEC 15, Theodorean 3/3, Studer Á. 5, ERKIC 16/6, Barber 6. Csere: Mansaré 2, Bálint 3/3, Gereben 6, Scsekics. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–8. 7. p.: 6–12. 15. p.: 14–25. 18. p.: 19–28. 25. p.: 30–44. 33. p.: 40–48. 39. p.: 48–55
Kiállítva: Rasheed (39. p.)
Maikel López: – Ritmustalanul játszottunk, sok volt az eladott labdánk és sok támadólepattanót engedtünk az ellenfelünknek. Derekasan harcoltunk, de támadásban nem voltunk elég hatékonyak, az ötvenegy szerzett pontunk nagyon kevés. Meg kell néznem a mérkőzés felvételét ahhoz, hogy a megválaszolatlan kérdésekre választ kapjak.
Djokics Zseljko: – Jól védekeztünk, ennek köszönhetjük sikerünket. Az egész csapat jól játszott, ráadásul fiataljaink is kiválóan helytálltak. Győzelmünkkel bizonyítottuk, hogy számolni kell velünk.

6. FORDULÓ

MTK-BUDAPEST–VBW CEKK CEGLÉD 63–104 (12–26, 19–24, 17–34, 15–20)
Városmajor, 100
néző. V: Balog Gy., Bognár T., Gelencsér
MTK: Koch 8/6, ZSOVÁR 21/9, AMBRUS 10/3, Jankó 2, Turóczi 8. Csere: Székely-Horváth Zs. 2, Baksa 3, Semsei 5, Wéber 4, Kuller, Szóráth. Edző: Czigler László
CEGLÉD: MEDGYESSY 8/3, Kányási 4, NAGY-BUJDOSÓ 16/15, Skorics 14, Makszimovics 3. Csere: KATONA SZ. 14, Fister 7/3, SCHLEMER 14, RUTTNER ZS. 13/3, Szepsi 6, Serbán 5/3. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–10. 8. p.: 8–20. 14. p.: 16–38. 19. p.: 29–46. 23. p.: 38–59. 27. p.: 43–71. 33. p.: 50–88. 38. p.: 61–100
Czigler László:
– Magassági és fizikai fölényben volt a Cegléd, ezt nem tudtuk ellensúlyozni. A találkozó elején megbeszéltük, kinek mi a feladata, ezt azonban nem mindig tudtuk megvalósítani. Sajnos a dobószázalékunk nem volt annyira hatékony, hogy az ellenfél fölényét ezzel ellensúlyozni tudjuk.
Cziczás László: – Kellő komolysággal álltunk a találkozóhoz, megtiszteltük ellenfelünket. Örülök, hogy minden játékosomnak tudtam megfelelő játékidőt biztosítani, amellyel a lányok éltek is.

1. PEAC-Pécs 5 5 367–314 1.000
2. CMB Cargo Uni Győr 5 4 1 396–321 0.900
3. Atomerőmű KSC Szekszárd 4 3 1 276–249 0.875
4. ZTE Női KK 3 2 1 204–204 0.833
5. Uniqa Sopron 5 3 2 437–344 0.800
6. VBW CEKK Cegléd 5 3 2 407–342 0.800
7. Aluinvent DVTK Miskolc 4 2 2 252–253 0.750
8. Vasas Akadémia 5 2 3 315–353 0.700