Női kosár NB I: magabiztos BEAC-siker a helyosztón

2016.04.02. 17:43
Az ELTE-BEAC magabiztos győzelmet aratott a Vasas Akadémia felett a női kosárlabda NB I-ben.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I, A-CSOPORT
RÁJÁTSZÁS A 9–10. HELYÉRT
ELTE-BEAC ÚJBUDA–VASAS AKADÉMIA 78–60 (25–11, 18–20, 18–18, 17–11)
Gabányi-sportcsarnok, 200 néző. V: Rácz Zs., Jurák, Vida J.
BEAC: Pál 3, PUSZTAI S. 20/3, SÜLE 15/3, György 4, BARNAI 22. Cs: Bagi 4, Horváth Sz., Reiner, SZABÓ F. 8, Zana 2, Gocsman, Király L. Edző: Balogh Judit
VASAS: Cymmer 7/3, FARKAS F. 13, Bajnóczi 1, Zsilinszki 12, DOBOS 10. Cs: Czirják 2, Tóth T. 6, Markó D. 5, Bernáth 2, Solymosi 2, Gundel Takács, Kulcsár. Edző: Halmai Gábor
Az eredmény alakulása: 2. perc: 10–0. 8. p.: 17–8. 14. p.: 30–17. 18. p.: 41–27. 23. p.: 45–35. 27. p.: 53–42. 34. p.: 68–51. 38. p.: 76–58
Balogh Judit:
– Hajrá, MAFC!
Halmai Gábor: – Gratulálok a BEAC-nak. Csupán három-négy percig kosárlabdáztunk igazán jól, ekkor fel is jöttünk, ellenfelünk újítani tudott, és újra elhúzott. Az ilyen párharcoknál a különbség lényegtelen, a végén már a fiatalok játszottak.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, az ELTE-BEAC Újbuda javára.KOSÁRLABDA

A bennmaradás szempontjából kulcsfontosságú mérkőzésen találkozott egymással a két budai alakulat. A két győzelemig tartó párharc első felvonásán a BEAC villámrajtot véve a második perc végén már tíz ponttal vezetett. Pusztai Petra jól irányított, Süle Krisztina és Barnai Judit pedig termelték a pontokat. Megnyugtató volt a hazaiak előnye a nagyszünetre.

Térfélcserét követően kicsit beragadt a hazai hölgykoszorú, a Vasas megérezte a vérszagot és szívósan elkezdett felkapaszkodni a BEAC-ra. A harmadik negyed végén Süle Krisztina többször is megtalálta a palánk alatt pozícióban Barnai Juditot, a center pedig rendre eredményesnek bizonyult. A hazaiak visszaverték a Vasas támadását. A záró negyedben a különbség beállt húsz pontra a felek között, magabiztos BEAC siker született szombat délután.

Szerda este Farkas Fanniék visszavághatnak Pasaréten, amennyiben nem sikerül és a Vasas vereséget szenved, el is búcsúzik az élvonaltól.