Női kosár NB I: kiütötte a Szekszárdot a Sopron

2019.02.03. 20:00
A Sopron esélyt sem adott a Szekszárdnak (Fotó: Koncz György)
A bajnoki címvédő és listavezető Sopron hazai pályán kiütéses, 34 pontos győzelmet aratott az előző idényben döntős, jelenleg harmadik helyezett Szekszárd felett a női kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A találkozó a második negyedben dőlt el, amikor a vendégek mindössze négy pontot tudtak dobni. A mezőny legeredményesebb játékosa a magyar válogatott Turner Yvonne volt 20 ponttal.

A játéknap másik összecsapásán a DVTK több mint száz pontot szerezve idegenben győzte le a PINKK-Pécset, s feljött a tabella második helyére.

NŐI NB I
Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd 82–48
(20–14, 17–4, 23–19, 22–11)
Sopron, 1200 néző. V: Cziffra, Tőzsér, Balog
SOPRON: TURNER 20/12, Casas 1, Czukor 3/3, Dupree 8, Határ 9. Csere: CRVENDAKICS 13/9, JOVANOVICS 12, DUBEI 12/6, Weninger 2, Varga 2. Edző: Roberto Íniguez
SZEKSZÁRD: Studer Á., Gereben 2, Eldebrink 5/3, Mansaré 2, BISHOP 19/9. Csere: Dojkics 13, Bálint, Kiss 4, Theodoreán 3/3, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–0. 5. p.: 7–0. 10. p.: 20–14. 12. p.: 23–14. 15. p.: 28–14. 18. p.: 37–16. 20. p.: 37–18. 22. p.: 40–20. 25. p.: 49–28. 28. p.: 57–32. 30. p.: 60–37. 32. p.: 64–38. 35. p.: 70–41
Roberto Íniguez:
– Voltak nehéz pillanataink az elmúlt hetekben, de ez a lényeg, hogy hiszünk magunkban, a munkában, és megyünk előre. Kifejezetten boldog vagyok magyar játékosaink teljesítménye miatt. Nagyon sokat adtak vissza nekem a meccsen, koncentráltan, jól játszottak. Fontos, hogy megmutassák magukat, legyen önbizalmuk, és tudjuk, hogy számíthatunk rájuk!
Djokics Zseljko: – Szépen és jól kosárlabdázott a Sopron. Turner Yvonne nem játszott jól a Salamanca ellen, de most ő is megmutatta, mekkora játékos. Motiváltan játszott védekezésben és támadásban egyaránt. Nagy pluszt adott csapatának, ez bennünk nem volt meg. Úgy érzem, dekoncentráltan jöttünk Sopronba.

PINKK-Pécsi 424–Aluinvent DVTK 77–104 (15–26, 24–25, 16–30, 22–23)
Kozármisleny, 70 néző. V: Győrffy, Kovács M., Györfy
PINKK: SZÜCS R. 22/6, SÁNTA 12/3, Dzankics 4, Podrug 8, Jáhni 9. Csere: Markovics 9/3, Vári 11/3, Szücs L., Zsilinszky 2, Raus. Edző: Laczka Miklós
DIÓSGYŐR: Medgyessy 5/3, WALKER-KIMBROUGH 20/6, SKORICS 13/3, KISS A. 13
MOKANGO 27. Csere: Kányási 5/3, ZELE 16/3, Szabó F. 5/3, Eperjesi. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 6. p.: 13–11. 13. p.: 22–30. 17. p.: 33–38. 23. p.: 44–57. 26. p.: 48–67. 33. p.: 57–88. 37. p.: 67–94
Kipontozódott: Dzankics (32. p.)
Laczka Miklós: – Ebben az idényben már másodszor nem tudtuk száz pont alatt tartani a Diósgyőrt, mert lassan rendeződtünk vissza, és van náluk olyan játékos, akit nem tudtunk tartani. Láttam pozitív dolgokat, támadásban azt játszottuk, amit megbeszéltünk, de az előrelépés érdekében meg kell találni az egyensúlyt a támadás és a védekezés között.
Cziczás László: – Roppant kellemetlen stílusú ellenféllel szemben arattunk kötelező győzelmet. Szerencsére probléma és sérülés nélkül, így tudunk készülni a Győr elleni rangadóra.