Női kosár NB I: kikapott, utolsó helyen zár az MTK

2018.05.02. 20:43
A női kosárlabda NB I alsóházi rájátszásában az MTK egy végletekig kiélezett meccsen kikapott a Vasastól, ezzel már biztosan az utolsó helyen végez, s papíron kiesik az élvonalból.

Az „életéért” küzdő MTK az első félidőben végig csak futott az eredmény után, ám a remek harmadik negyedével megteremtette magának a lehetőséget, hogy legyőzze a Vasast. Az utolsó percekben felváltva vezettek a csapatok, és hat másodperccel a vége előtt még a hazaiaknál volt az előny, de Jefimija Karakasevics még fordítani tudott.

Az MTK ezzel a vereséggel már biztosan az utolsó helyen végez, azaz a szabályok szerint kiesik az élvonalból. A következő szezonbeli tagsága alighanem attól függ, hogy a másodosztály győztese vállalja-e az indulást a legjobbak között.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 9–11. HELYÉRT
MTK BUDAPEST–VASAS AKADÉMIA 66–67 (18–20, 17–21, 19–10, 12–16)
Acsády u., 150
néző. V: Minár, Goda, Menyhárt
MTK: Horváth B. 11/9, Koch 1, Adamecz 6, SZABÓ FLÓRA 19, Székely-Horváth Zs. 5/3. Csere: CVITKOVIC 16, Wéber 4, Zólyomi 4, Szeitl. Edző: Nagy Dorottya
VASAS: DOMBAI 12/3, BÖRÖNDY V. 15, Tóth O. 4, Heljic 3/3, Karakasevics 12. Csere: Varga A. 8, Ambrus, Szmailbegovics 2, MÉRÉSZ 11. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–10. 8. p.: 14–18. 13. p.: 24–22. 17. p.: 30–34. 24. p.: 39–45. 28. p.: 46–49. 34. p.: 56–53. 39. p.: 64–61
Kipontozódott: Dombai (36. p.), Cvitkovic (40. p.)
Nagy Dorottya:
– Sajnáljuk, hogy így végződött számunkra a szezon, amelynek végére azért rányomta a bélyegét, hogy jó néhány játékosunk sérüléssel játszott, illetve sérülés miatt hiányzott. Ettől függetlenül is nagyon küzdöttünk és az utolsó pillanatig kiélezett meccset játszottunk a Vasassal.
Földi Attila: – Mindig a győzelemre törekszünk, annak ellenére, hogy meghatározó légiósunk nélkül léptünk pályára, és bár produkáltunk védekezési hibákat, megérdemelten nyertünk. Örülök a sikernek.